pasek
Zapisz się do newslettera

Wpisy na blogu ukazują się nieregularnie więc jeśli nie chcesz przegapić żadnego, zostaw Twój adres e-mail, artykuły będą lądować w Twojej skrzynce.

znaczek

Wybierz więcej niż jedną dyscyplinę:

pasek
28.07.2017
JAK WYBRAĆ BUTY DO TENISA DLA DZIECKA?

Dziecko jest w ciągłym ruchu. Tym, co musi wytrzymać konfrontację z jego energią na korcie tenisowym, są bez wątpienia buty! Ale jakie obuwie będzie najlepiej dostosowane do gry w tenisa? Jakie buty zapewnią młodemu tenisiście komfort, trzymanie stopy i sprawdzą się pod względem trwałości?

Przygotowałem listę, na podstawie której uda Ci się wybrać idealnie dopasowane buty dla dziecka na czas jego tenisowych zmagań 🙂 Zwróć uwagę na…

wytrzymałość

Buty dziecięce narażone są na szybsze zużycie powodowane przez tarcie, ślizganie się czy uderzenia. Dziecko to wulkan energii, a jego buty muszą pozwolić mu na uprawianie wszystkich form aktywności możliwie najdłużej i w pełni bezpiecznie.

Idealne buty dla dziecka wyposażone są w różne elementy zapewniające im wytrzymałość:

– kauczukową, odporną na ścieranie podeszwę, która zachodzi wysoko na palce,
– drugie wzmocnienie z kauczuku zespolonego bez szwów z przodu stopy (w strefie wystawionej na najcięższe próby),
– cholewkę z poliuretanu (PU), która odpowiada za dobre trzymanie stopy i estetykę.

MOŻLIWOŚĆ samodzielnego założenia i zapięcia/zawiązania butów PRZEZ MAŁEGO TENISISTĘ

Dziecko, które uczy się samodzielnego wkładania i wiązania butów, powinno móc założyć je i zasznurować w łatwy sposób. Zakładanie butów musi być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Jeśli dziecko nie potrafi samodzielnie wiązać sznurowadeł, wybierz buty zapinane na rzepy lub z systemem stanowiącym połączenie rzepów z elastycznymi sznurówkami, który jest rozwiązaniem najprostszym i najszybszym, a jednocześnie zapewniającym dobre trzymanie stopy.

KOMFORT w każdej sytuacji

Skoki, biegi, poślizgi… W ciągu całego tygodnia stopy dziecka poddawane są ciężkim próbom. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby czuło się ono w butach dobrze przez cały dzień i w każdej sytuacji.

Amortyzacja to dla komfortu dziecka kluczowe kryterium. Buty muszą redukować powtarzalne wstrząsy (szczególnie na poziomie pięty), zapobiegając w ten sposób urazom w okresie, w którym dziecko rośnie.

Dobre trzymanie stopy

Dziecko rozwija się, a wraz z nim rosną jego stawy. Podczas aktywności fizycznej (a podczas gry w tenisa tym bardziej) młody człowiek potrzebuje dobrego trzymania stopy. W związku z tym wybierz buty posiadające zapiętek i wzmocnioną cholewkę.

Model Artengo TS160 spełnia wszystkie wymienione kryteria i doskonale odpowiada potrzebom dziecka. Jest niezwykle wytrzymały i pozwala każdego dnia bez ograniczeń dawać ujście energii.

Udanego powrotu (już niedługo 🙂 ) do szkoły i do sportu!

Adam

JAK WYBRAĆ BUTY DO TENISA DLA DZIECKA?
5 (100%) 1

Autor: Adam Grabiński | E-mail: adam.grabinski@decathlon.com
pasek
Zapisz się do newslettera

Wpisy na blogu ukazują się nieregularnie więc jeśli nie chcesz przegapić żadnego, zostaw Twój adres e-mail, artykuły będą lądować w Twojej skrzynce.

znaczek

Wybierz więcej niż jedną dyscyplinę:

pasek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *