Marznące stopy? Mamy na to sposób! - Wszystko dla sportu
top
16 grudnia 2018
94

Marznące stopy szybko mogą zepsuć dzień spędzany na trasach narciarskich. Przygotowałam dla Ciebie listę sposobów, które pomogą temu zapobiec. Sprawdź sam!

 

Ciepłe i odpowiednio dobrane wyposażenie

     Wszystko zaczyna się od skarpetek. Wybierz techniczny model skarpet narciarskich(syntetycznych), które, choć cienkie, znakomicie odprowadzają wilgoć i pozwalają zachować suche stopy. Największym zmarzluchom przydadzą się jedwabne skarpety spodnie gwarancja dodatkowej dawki ciepła i komfortu.

Aby jeszcze bardziej ogrzać stopy od spodu, możesz również zaopatrzyć się w źródło ciepła, które zabierzesz ze sobą wszędzie: ogrzewacze.  Najwyższy komfort na nartach!

Dostępne w aptekach kremy rozgrzewające pozwalają nawilżyć stopy i rozgrzać je w momencie zakładania zimnych butów narciarskich lub na koniec dnia.

Nasza rada: włóż do plecaka parę skarpet na zmianę 🙂

 

decathlon
Fot 1. Materiał własny | Ogrzewacze do stóp i dłoni to proste i skuteczne rozwiązanie na mroźne dni

 

 

Dobrze wyregulowane buty w prawidłowym rozmiarze

 

Wybór butów narciarskich oraz ich regulacja to dwa kluczowe parametry. Grube podeszwy, stanowiące barierę dla zimna w połączeniu z rozmiarem i kształtem dostosowanym do budowy stopy pozwolą Ci jeździć na nartach w komfortowych dla stóp warunkach termicznych. Pamiętaj zarówno o objętości, jak i o dopasowaniu: buty narciarskie nie powinny w żadnym wypadku uciskać stopy w jakiejkolwiek płaszczyźnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebujesz porady? Zapoznaj się z artykułem  Lucyny, dotyczącym wyboru butów narciarskich, aby znaleźć dla siebie odpowiednią parę.

Jeśli chodzi o regulację, trzeba zapewnić stopom trzymanie bez nadmiernego ucisku, aby nie utrudniać krążenia krwi.

 

 

wedz'e
Fot 2. Materiał własny | Znajdz wygodne i dobrze dopasowane obuwie 

 

Pamiętaj: ruszaj się!

 

Czujesz, jak z zimna drętwieją Ci stopy? Najlepszym sposobem, by temu zaradzić, jest ruch.Pobudza on krążenie krwi, która doprowadza ciepło.

Możesz więc:

1. Poruszać palcami w butach

2. Kołysać nogą do przodu i do tyłu przed przypięciem nart

3. Przeskakiwać w miejscu z nogi na nogę

4. Zatrzymać się na gorącą czekoladę lub herbatę: aby rozgrzać stopy i dla przyjemności!

 

wedz'e
Fot 3. Materiał własny | Ruch pobudza krążenie krwi, która doprowadza ciepło

 

 

Mając na nogach odpowiednie skarpety oraz prawidłowo dobrane, wyregulowane buty i korzystając z naszych sposobów na walkę z chłodem, będziesz musiał znaleźć inny pretekst niż marznące stopy, aby zrobić sobie przerwę. 🙂

 

Jesteś gotowy, by stanąć na stoku?


Udostępnij:
Oceń artykuł:
4.5 (90%) 2 votes