Jak dobrać kostium plażowy odpowiednio do sylwetki?

20 lipiec 2017
Każda z nas jest piękna i wyjątkowa, ale czasem brakuje nam pewności, gdy mamy wystąpić na plaży w kostiumie. Pojawia się wahanie, a w głowie kołacze pytanie: „Czy wyglądam dobrze?”. Chcąc Ci pomóc, przygotowałam krótki poradnik, dzięki któremu będzie Ci łatwiej podjąć decyzję o wyborze kostiumu dopasowanego do sylwetki – niech podkreśla to i ukrywa to, co powinien ;)

ODWRÓCONA PIRAMIDA

Masz szerokie ramiona, wąskie biodra i małe pośladki, sylwetka jest smukła i atletyczna. Każdy krój kostiumu kąpielowego podkreśli Twoją sylwetkę, ale pomyśl o położeniu akcentu na swoją kobiecość: - jeśli wybierzesz kostium 1-częściowy: postaw na ładny dekolt w V; - jeśli będzie to kostium 2-częściowy: zdecyduj się na górę o kroju balkonetki z wszytymi piankami, push-up powiększający biust lub krój typu trójkąty z cienkimi ramiączkami albo krój typu opaska. Na dół wybierz krój szortów lub zabudowanych majtek, klasyczny lub z niskim stanem, który idealnie zrównoważy sylwetkę. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

PROSTOKĄT

Jesteś szczupła, ramiona i biodra są tej samej szerokości i masz małe wcięcie w talii. Jesteś szczupła i smukła. Jeśli decydujesz się na kostium 1-częściowy, wybierz krój, który wyszczupli lub podkreśli talię za pomocą zaszewek. Przy wyborze kostiumu 2-częściowego postaw raczej na górę o kroju trójkątów halter lub opaski, z lekkim uwypukleniem piersi (wszyte pianki), i dół o niezbyt mocno wyciętym kroju, raczej klasycznym lub z niskim stanem. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

PIRAMIDA

Masz szerokie biodra i drobne ramiona, a więc niezwykle kobiece kształty. Stawiaj na kostiumy 2-częściowe i podkreślaj biust górą o kroju trójkątów halter i push-up, natomiast na dole możesz nosić kroje z niską talią lub dowolnie mocno wycięte na udach. W przypadku kostiumu 1-częściowego wybierz krój halter i z „odciętym” stanikiem. Możesz uzupełnić ubiór ładną spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

KOŁO

Masz szerokie biodra i ramiona. Twoja sylwetka jest dość krągła i kobieca. Wybierz kostium 2-częściowy i podkreśl biust stanikiem o kroju trójkątów halter i powiększającym objętość. Jeśli chodzi o dół, warto abyś nosiła kroje z wysokim stanem (zamaskują brzuszek) lub z wysokim wycięciem na udach (wydłużą nogi). Dla stroju 1-częściowego wybierz krój halter lub z usztywnionym staniczkiem. Możesz uzupełnić ubiór pareo wiązanym na boku o wzorze dopasowanym do kostiumu kąpielowego.

KLEPSYDRA

Masz idealnie zachowane proporcje pomiędzy biodrami a ramionami i szczupłą talię. W zasadzie pasuje Ci większość krojów, ale na pewno na korzyść będzie podkreślenie biustu stanikiem o kroju trójkątów halter, jeśli wybierzesz kostium 2-częściowy Jeśli chodzi o dół, możesz nosić kroje z niskim stanem lub z dowolnie wysokim wycięciem na udach... Dla stroju 1-częściowego wybierz krój halter lub z usztywnionym staniczkiem. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

ÓSEMKA

Jesteś szczupła lub nieco okrąglejsza, masz biodra, biust i wąską talię. Naprawdę wymarzona sylwetka! Możesz wybrać dowolny krój stroju 1-częściowego lub 2-częściowego. Potrzebne Ci podtrzymanie piersi, wybierz górę stroju przeznaczoną dla obfitych biustów, dostępną w rozmiarach miseczek D, E i F. Unikaj natomiast zbyt mocno wyciętych na udach majtek. Możesz uzupełnić ubiór ładną spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu. Mam nadzieję, że teraz z pełną śmiałością pokażesz się na plaży  idealnie dopasowanym kostiumie do Twojej sylwetki :) Podziel się w komentarzu, jaką masz figurę i jakie fasony najlepiej ją podkreślają! Daria
Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu