Notice: Undefined variable: cat in /var/www/blog.decathlon.pl/www/wp-content/themes/decablog_2019/Decablog/App/Controllers.php on line 263

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/blog.decathlon.pl/www/wp-content/themes/decablog_2019/Decablog/App/Controllers.php on line 263
Jak wybrać skarpety turystyczne? - Wszystko dla sportu

WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak wybrać skarpety turystyczne?

11 lipiec 2017
Wyboru skarpet turystycznych dokonujemy w oparciu o 4 kryteria, którymi są: rodzaj aktywności, czas marszu, pora roku oraz wysokość butów. Zapoznaj się ze wskazówkami, które dla Ciebie opracowałam i przygotuj się na wędrówkę :)

RODZAJ AKTYWNOŚCI

Równiny czy góry?

Podczas wędrówek po równinach liczy się przede wszystkim komfort. Znajdź materiał i splot, które najbardziej Ci odpowiadają. Niektóre skarpety umożliwiają lepsze dopasowanie: dzięki rozróżnieniu na prawą i lewą stopę lepiej układają się na czubkach palców. Wybierz skarpety posiadające jak najmniej szwów.  

Ograniczenie ocierania

Jeśli wybierasz się na wędrówkę po górach, powinieneś pomyśleć o ograniczeniu ocierania, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy. Sprawdź, czy skarpety mają na pięcie i na palcach specjalne włókna ograniczające ocieranie. Niektóre skarpety posiadają system "drugiej skóry", który pozwala zmniejszyć ryzyko otarć. Zapoznaj się z naszymi sposobami na uniknięcie pęcherzy.

CZAS MARSZU

Im dłuższe wędrówki, tym lepszej oddychalności potrzebujesz. Część skarpet charakteryzuje się przewiewnym splotem, który ułatwia odprowadzenie wilgoci bez uszczerbku dla komfortu.   (Długa wędrówka = ponad 3 godziny marszu).

PORA ROKU

Ponieważ temperatura powietrza zmienia się w zależności od pory roku, masz wybór między skarpetami „na zimne dni”, „na ciepłe dni" oraz „na umiarkowane temperatury”, czyli takimi, które nadają się zarówno na letnie, jak i na zimowe wędrówki.

WYSOKOŚĆ BUTÓW

Skarpety zawsze powinny być dłuższe od cholewki butów lub co najmniej tej samej długości co ona, aby uniknąć ocierania przy kostce.     A Ty? Jakie skarpety wolisz: długie czy krótkie? Daj znać w komentarzu! :) Daria
Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu