Jak wyregulować plecak?

22 lipiec 2017
Czy jesteś pewien, że wiesz, jak prawidłowo wyregulować plecak turystyczny? Czy wiesz, do czego służą wszystkie paski regulacyjne? Dowiedz się, jak wyregulować plecak, aby noszenie go było jak najwygodniejsze!
1: ZAŁÓŻ WYPEŁNIONY PLECAK NA PLECY, POLUZUJ WSZYSTKIE PASKI REGULACYJNE
Ten manewr pozwala znaleźć własny wygodny sposób noszenia plecaka bez wstępnych regulacji. Upewnij się, że obciążenie plecaka jest prawidłowo rozłożone. Zobacz na filmie przygotowanym przez markę Quechua, jak to zrobić.
2: ZAPNIJ PAS BIODROWY
Umieść pas na wysokości bioder, u góry pośladków, ściągnij go, aż poczujesz, że jest mocno dopięty. Jeśli pas jest prawidłowo ściągnięty i znajduje się w dobrym miejscu, powinieneś czuć mniejszy ciężar na ramionach. Ułatwia to noszenie ciężkiego plecaka.
3: POLUZUJ SZELKI
Ten etap jest ważny, ponieważ często chcemy wyregulować plecak jak najwyżej. Jest to błąd, gdyż cały ciężar plecaka spoczywać będzie na ramionach, a powinien być rozłożony między ramiona a biodra.
4: DOPASUJ WYSOKOŚĆ TYŁU PLECAKA
Niektóre plecaki posiadają regulowany tył. Jeśli Twój plecak ma taką opcję, dopasuj wysokość plecaka.
5: ŚCIĄGNIJ PASEK PIERSIOWY
Uwaga, nie ściągaj go za mocno, aby nie utrudniał oddychania. Pasek ten służy do stabilizacji plecaka podczas marszu. W zależności od modelu plecaka pasek ten może mieć regulowaną wysokość, aby „uwolnić” klatkę piersiową i zapewnić maksymalny komfort.
6: ŚCIĄGNIJ PASKI ODCIĄŻAJĄCE
Paski odciążające umożliwiają dociągnięcie plecaka do ramion, co zapewnia większy komfort noszenia. Plecak jest wtedy lepiej podtrzymywany.
Nie zapomnij: nigdy nie noś ciężaru większego niż 25% Twojej wagi!
Nawet najlepszy plecak z doskonałą regulacją może zrobić krzywdę, gdy jest zbyt ciężki. Dzieci mogą nosić jedynie 10-15% swojej wagi. Zobacz na naszym filmie, jak wyregulować plecak dla dzieci. Jeśli wychodzisz na kilka godzin z małym plecakiem, wybierz model z pasem brzusznym. Etapy pozostają te same. Jeśli Twój plecak posiada pas brzuszny, wyreguluj szelki tak, aby dół plecaka znajdował się na wysokości bioder: nie za nisko na pośladkach ani za wysoko na plecach. Ważne jest też, aby dobrze rozłożyć ciężar ekwipunku, nawet w najmniejszym plecaku. Ustaw szelki tak, jak lubisz. Najważniejsze, aby nie zakładać plecaka za wysoko. Trzeba rozłożyć ciężarpomiędzy ramiona, plecy i biodra, a nie obciążać całością tylko górę pleców. Teraz, gdy Twój plecak został wyregulowany, możesz wyruszać na wędrówkę! Daria
Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu