Siatki, rakietki, lotki – co zabrać ze sobą na łono natury? - Wszystko dla sportu
11 maja 2017
1

Co prawda tegoroczna majówka nie była zbyt udana pod względem pogody, ale wierzę, że już niebawem słońce zacznie nas ogrzewać swoimi promieniami. Wtedy nie ma nic lepszego, jak wziąć ze sobą rodzinę lub przyjaciół i wybrać się do pobliskiego parku lub na działkę. Warto wówczas zabrać siatkę i rakietki do badmintona by aktywnie spędzić czas wśród zieleni.

Chciałbym zaprezentować kilka zestawów do badmintona, które można jednym ruchem złapać i zabrać ze sobą, oraz przedstawić ich zalety i wady.

 

ARTENGO EASY NET 3M

Jest to mobilna, rozkładana siatka o szerokości 3 metrów i wysokości 155 centymetrów. Rozkładanie jej trwa minutę lub dwie i polega na rozłożeniu dwóch teleskopowych ramion oraz zawieszeniu na nich siatki. Aby zapewnić stabilność, na środku podstawy zostało przygotowane miejsce na wodę lub piasek do obciążenia całości.
Wszystkie powyższe elementy bez problemu mieszczą się w opakowaniu (podstawie siatki), a dzięki uchwytowi całość jest bardzo łatwa w transporcie.

ARTENGO EASY SET 3M

Jest to dokładnie taka sama siatka jak wersja NET. Różnią się jedynie tym, że SET zawiera w komplecie dwie rakietki i dwie lotki. Mieszczą się one bez problemu w środku, dzięki czemu transport zestawu w dalszym ciągu jest równie wygodny.

ARTENGO EASY SET PLUS 3M

W zestawie znajduje się taka sama siatka jak w powyższych wersjach, a ponadto cztery rakietki, dwie lotki i komplet gumowych znaczników do wyznaczania boiska do gry.

ARTENGO EASY NET 5M

Kompaktowa siatka o szerokości 5 metrów. Montaż równie prosty jak w przypadku pozostałych siatek. Do podstawy montuje się teleskopowe ramiona, na których rozwieszona będzie siatka, Podstawę można przymocować do ziemi za pomocą śledzi namiotowych.

ARTENGO SET FRIENDS

Zestaw czterech rakietek, dwóch lotek, dwóch słupków i siatki, a całość zapakowana w bardzo wygodny pokrowiec. Jest to chyba najbardziej poręczny zestaw z prezentowanych w tym wpisie.

Który z nich będzie najlepszy? Ciężko powiedzieć. To wszystko zależy od potrzeb i możliwości. Dla czteroosobowej rodziny najwygodniej będzie kupić EASY SET PLUS lub SET FRIENDS, dzięki którym każdy będzie miał sprzęt i wszyscy będą mogli grać jednocześnie na wyznaczonym boisku.
W przypadku par EASY SET będzie optymalnym wyborem. Siatka, rakietki i lotki – do szczęścia potrzebne jest już tylko słońce 🙂
Osobom posiadającym już swój sprzęt i szukającym siatki mogę polecić EASY NET 3M lub 5M w zależności od tego, jak szerokie pole gry jest potrzebne.

 


Udostępnij:
Oceń artykuł:
5 (100%) 4 votes