WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Nowy sezon – nowy sprzęt!

30 maj 2017

No i doczekaliśmy się! W końcu zaświeciło słońce, a balony rozciągnięte nad kortami zostały zdjęte. Teraz tylko deszcz może nam przeszkodzić w grze. A więc rakiety w dłoń i na kort… A jeśli jeszcze jej macie lub planujecie wymienić na nową to chciałbym przedstawić kilka nowych modeli od Artengo, które prezentują się naprawdę ciekawie.

Na początek informacja o zmianie oznaczeń modeli obowiązujących przy produktach Artengo. Do tej pory produkty przeznaczone do użytkowania rekreacyjnego miały w nazwie liczbę 700, do regularnego 800, a do gry zaawansowanej 900. W tej chwili oznaczenia te zmieniły się kolejno na 100, 500 i 900.

W tym roku Artengo wprowadziła zmiany w przypadku trzech modeli do gry regularnej. Poniżej znajdują się ich krótkie opisy:
ARTENGO 530 LITE

Waga: 260 gramów
Balans: 35 cm (na główkę)
Powierzchnia naciągu: 660 cm2
Materiał: włókno grafitowe
Cena: 149 zł

Jest to rakieta bardzo lekka, idealna dla kobiet, nastolatków zmieniających rakiety juniorskie na seniorskie lub osób z kontuzjami ręki. Balans na główkę pozwala na nadanie piłce odpowiedniej mocy, mimo tak małej wagi. Delikatnie powiększona główka ułatwia trafienie środkiem rakiety.

 

ARTENGO 560

Waga: 270 gramów
Balans: 34,5 cm (na główkę)
Powierzchnia naciągu: 690 cm2 (powiększona)
Materiał: włókno grafitowe
Cena: 199 zł

Trochę cięższa rakieta dobra dla kobiet, silniejszych nastolatków lub mężczyzn rozpoczynających swoją przygodę z tenisem. Balans został delikatnie przesunięty w stronę rączki (dzięki czemu kontrola piłki będzie odrobinę lepsza niż w modelu 530 Lite). Duża główka pozwala na bezproblemowe trafianie piłki centralną częścią naciągu.

 

ARTENGO 560 LITE

Waga: 270 gramów
Balans: 34 cm (na główkę)
Powierzchnia naciągu: 645 cm2
Materiał: włókno grafitowe
Cena: 179 zł

Bardzo dobra rakieta dla osób, które nie lubią grać mocno, lecz cenią sobie precyzję. Mogą jej używać zarówno kobiety, mężczyźni jak i nastolatkowie. Główną różnicą między nią a poprzednikami jest rozmiar główki. 645 cm2 pozwala na precyzyjną grę. Oczywiście jest ona zalecana osobom, które mają już doświadczenie ze sportami rakietowymi.

 

Oferta rakiet Artengo jest oczywiście o wiele bogatsza. Znajdują się w niej rakiety mniej zaawansowane (aluminiowe i kompozytowe), jak i cięższe do bardziej zaawansowanej gry (również z włókna węglowego).
Dzięki zastosowaniu w 100% włókna grafitowego, rakiety są bardzo wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu. Do produkcji wszystkich rakiet zawodniczych, niezależnie od marki wykorzystywany jest właśnie ten materiał.

Zachęcam Cię do zapoznania się z tymi rakietami, gdyż jak brzmiało jedno z haseł reklamowych sprzed x lat: „Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?” 🙂

Przypominam również, że w sklepach Decathlon można wypożyczać rakiety do testów. Wystarczy posiadać Kartę Stałego Klienta, by móc nieodpłatnie testować rakiety.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu