5 rzeczy, które warto zabrać na kemping - Wszystko dla sportu
top
8 lipca 2019
145

Myślałeś o rodzinnym wyjeździe pod namiot, ale nie wiesz co spakować do auta? Przygotowałem dla Ciebie zestawienie 5 najbardziej potrzebnych rzeczy, których zabranie ze sobą powinno ułatwić i uprzyjemnić ten czas. Wszystko po to, by rodzinne wakacje pozostały na długo w Twojej pamięci.

 

Lista ta zawiera rzeczy, o których albo to zapominamy, albo w ogóle nie bierzemy ich pod uwagę przygotowując się na wyjazd pod namiot.

 

1. Ochrona przed owadami

 

Bardzo często rozbijamy namiot w pobliżu wody. Latem przyjemnie jest się w niej ochłodzić. Zapominamy jednak, że takie warunki upodobały sobie również insekty. A podczas wakacji nie ma chyba nic gorszego od chmary krwiożerczych komarów lub agresywnych końskich much. Na szczęście jest na to pewne rozwiązanie. Możesz przecież zabrać ze sobą preparaty, które skutecznie przegonią niechciane towarzystwo. Mam tu na myśli środek Mugga, dostępny w trzech wersjach:

 

Fot 1. Materiał własny | Zdecydowanie bardziej przyjemnie będzie spędzać czas bez niepotrzebnego towarzystwa

2. Zabierz ze sobą młotek!

 

Młotek, który posłuży nam do wbijania śledzi przy rozkładaniu naszego domu, znaczy się namiotu. Dlaczego to takie ważne? Źle rozbity namiot przy ulewnej nocy skończy się przemokniętą sypialnią. Pewnie myślisz sobie teraz, że przecież zawsze można powbijać śledzie znalezionym na miejscu kamieniem. Problem w tym, że często prowadzi to do uszkodzenia kolejnych śledzi. Proponuję zakupić młotek gumowy. Nie naruszy naszych śledzi. Dobrze napięty tropik namiotu pozwoli na błogi sen nawet przy dużym oberwaniu chmury.

Fot 2. Materiał własny | Dobrze naprężony namiot pozwoli przespać deszczową noc bez obaw o przemoknięcie sypialni

3. Higiena

 

Jeżeli swój obóz planujesz rozbić z dala od infrastruktury warto pomyśleć o produktach, które pomogą nam w utrzymaniu podstawowej higieny. Mam tu na myśli:

 

4. Lodówka

 

Przydatna nie tylko kiedy to nad polskim morzem leżymy brzuchem do góry i jedyne o czym marzymy to sięgnięcie po zimne… napoje bezalkoholowe J  Lodówka doskonale sprawdzi się, gdy na kemping zabieramy ze sobą żywność i zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu jej właściwości. Obecne rozwiązania pozwalają wydłużyć żywotność produktów nawet o 11 godzin! I mowa tu o miękkich lodówkach materiałowych bez używania dodatkowych wkładów. Przykład? Bardzo proszę… Lodówki Quechua z serii Fresh Compact.

 

Fot 3. Materiał własny | Na rynku znajdziemy obecnie miękkie i kompaktowe lodówki, które pozwolą zachować komfort cieplny produktów nawet na kilkanaście godzin!

5. Oświetlenie

 

Coraz częściej za główne źródło światła służy nam telefon. I oczywiście w tym rozwiązaniu nie ma nic złego. Sytuacja komplikuje się, gdy mamy zamiar rozbić namiot wieczorem, a nie zabraliśmy ze sobą czołówki lub innego źródła światła. Przyjemnie jest też posiedzieć wieczorem z rodzinką grając w gry planszowe bądź karty przy pełni oświetlonym namiocie. Jeżeli nie chcesz inwestować w dodatkową lampkę, to proponuję zabrać ze sobą czołówkę i podwiesić ją w centralnej części namiotu.

Wybór lampek i oświetlenia kempingowego jest naprawdę spory! 🙂

 

Fot 4. Materiał własny | Oświetlony po zmroku namiot jest nie tylko bardziej praktyczny, ale również tworzy magiczną atmosferę

 

Teraz, gdy wiecie już, co dodatkowo warto zabrać ze sobą na kemping, nie pozostaje nic innego jak spakować namiot, i ruszyć na podbój pól kempingowych. Udanego biwakowania! 🙂

Radzimir Burzyński
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Opole – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek. Uwielbiam górskie wędrówki, przebywanie na łonie natury, a w wolnej chwili lubię pobiegać. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: radzimir.burzynski@decathlon.com. Do zobaczenia w podróży!
Zadaj pytanie

Udostępnij:
Oceń artykuł:
4 (80%) 3 votes