Jak konserwować i czyścić namiot? - Wszystko dla sportu
top
3 czerwca 2019
30

Namiot to partner Twoich najpiękniejszych weekendów i wakacji… Zatroszcz się o niego, wykonując regularnie pewne “zabiegi”, aby służył Ci jak najdłużej.

Czyszczenie namiotu

 

Najprostszym sposobem na wyczyszczenie namiotu, niezależnie od modelu, jest  umycie płótna gąbką nasączoną wodą z mydłem, gdy namiot jest rozłożony.

Trzeba go następnie dokładnie spłukać czystą wodą, aby pozbyć się wszelkich pozostałości mydła. Można w tym celu posłużyć się wężem ogrodowym.

 

Fot 1. Materiał własny | Namiot to partner Twoich najpiękniejszych weekendów i wakacji… Zatroszcz się o niego, wykonując regularnie pewne “zabiegi”

 

W przypadku plam z żywicy: 

Trzeba najpierw odczekać, aż żywica wyschnieNastępnie umieszczamy kostkę lodu po wewnętrznej stronie płótna w miejscu, w którym znajduje się plama. Żywica staje się wtedy łamliwa i łatwiej się odkleja, gdy zdrapujemy ją delikatnie.

– Czyszczenie płótna proszkiem St Marc (na bazie żywicy) również może przynieść dobre efekty.

 

UWAGA! Stosowanie rozpuszczalników znacząco obniża wodoodporność płótna namiotowego. Nie wolno ich więc używać do czyszczenia namiotu!

 

Fot 2. Materiał własny | Zadbaj o swój namiot!

Suszenie

 

Gdy namiot wyschnie całkowicie, możesz go schować do pokrowca. Stanowczo odradzamy wkładanie do pokrowca wilgotnego namiotu. Może to spowodować powstanie pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

Zalecamy ponadto przechowywanie namiotu w suchym pomieszczeniu. 

 


Udostępnij:
Oceń artykuł:
1 (20%) 9 votes