WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sprawdzają się nawet na pustyni - test butów Kiprun Trail XT7

05 sierpień 2019

Dzisiaj na tapetę wezmę buty Kiprun Trail XT7 od Kalenji by Decathlon. Recenzja ta będzie odrobinę recenzją blondynki bo na butach znam się tak sobie (nie oszukujmy się - w sumie nie znam się wcale). Jednak mogę Wam przekazać moją subiektywną opinię o tym, jak się w nich biega - a przebiegłam w nich już całkiem sporo.

Moja przygoda z tym modelem zaczęła się już w zeszłym roku, kiedy postanowiłam wypróbować go w biegach OCR (czyli biegach z przeszkodami). Do tego typu zadań sprawdzają się wyśmienicie, duży bieżnik (czasem w recenzjach użyte jest słowo agresywny, ale trochę nie wiem co to znaczy, więc nie chciałabym wprowadzić Was w błąd) sprawia, że nie ześlizgniecie się z żadnej ścianki. Wiem, jak pokonywać przeszkody i gwarantuję Wam, że przeszkody w połączeniu z Trail XT7 nie mają szans - buty stabilnie trzymają się podłoża, a kostka nigdzie nie ucieka.

Fot 1. Bolesław Sprawka | Buty stabilnie trzymają się podłoża, a kostka nigdzie nie ucieka

Dobrze. Przeszkody przeszkodami, ale jak sprawdzają się nasze Kipruny w starciu z dużym kilometrażem? Tutaj też miłe zaskoczenie. W kwietniu bieżącego roku biegłam maraton na Pustyni Wadi Rum i na ten start wybrałam właśnie XT7. Dały radę nawet bardziej niż sądziłam - nie dość, że stopy jak zwykle stabilnie trzymały się podłoża, to ponadto skończyłam z praktycznie brakiem odcisków, mimo długiego czasu w butach (ten maraton ukończyłam w czasie 5h50min - więc trochę mi to zajęło). Buty też dobrze się Wam sprawdzą na górskich szlakach - niezależnie czy będziecie po nich chodzić czy biegać. W ogóle nie ślizgają się po kamieniach i nasze kroki są bezpieczne.

Fot 2. Bolesław Sprawka | Buty też dobrze się Wam sprawdzą na górskich szlakach

Super patentem jest kieszonka na sznurówki. Wygodne rozwiązanie w przypadku ultra - a w przypadku przeszkód to już w ogóle bajka. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu sznurówki w ogóle się nie rozwiązują i o nic nie zaczepiają przez cały bieg.

Fot 3. Castorian Extreme Race | Swoje w tych butach wybiegałam! :) 

Zwrócę uwagę jeszcze na aspekt wizualny Kiprunów (bo wiecie, ja nie biegam za szybko, a moja taktyka na większość biegów to „co nie dobiegam to dowyglądam” :) ). XT7 w nowej kolekcji są dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych - i miętowy model damski uważam za po prostu przepiękny i pasujący do każdego biegowego outfitu.

Fajne jest to, że w przypadku tych butów jakość idzie w parze z całkiem przystępną ceną. Znam wiele osób biegających w tym modelu, które miały tylko zacząć od niego, bo był tańszy, a później przerzucić się na droższych konkurentów - i wiecie co - przy Kiprun Trail już zostały. Tak jak zresztą i ja z nimi zostanę na dużo dłużej.

Fot 4. Castorian Extreme Race | Model Kiprun Trail XT7 pozwolił mi pokonać wiele przeszkód. Sprawdził się też na pustyni

Nie wiem czy tak powinna wyglądać recenzja butów - bo nie poruszyłam tu ani razu tematu parametrów tych butów czy z czego dokładnie są zrobione (kto zna się na rodzajach pianki w podeszwie? - no dobra w Decathlonie na pewno dużo jest takich osób :) ). Ale jak już wspominałam jestem blondynką w tym temacie - tak więc pisałam o rzeczach, w których tej blondynkowości jest odrobinę mniej. Mam nadzieje, że ten artykuł będzie dla Was przydatny i udało mi się odpowiedzieć przynajmniej na część Waszych pytań dotyczących butów Kiprun Trail XT7.

Pisząc tę recenzję jadę na Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich - będę walczyć z moimi butami na dystansie 45-ciu kilometrów. Nie wiem, czy uda mi się ukończyć ten ultramaraton ale wiem, że moje buty spiszą się na medal i razem spróbujemy dotrzeć do mety w limicie czasu.

EDIT: Marta ukończyła dystans 45 kilometrów na DFBG na 7 miejscu w swojej kategorii wiekowej i ponownie była zadowolona z Kiprun Trail XT7.

AUTOR: Marta Sprawka

Blog: https://www.drspraweczka.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/dr_spraweczka/?hl=en

Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu