WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Czy warto biegać? Sprawdź, co daje bieganie!

02 marzec 2020
#PORADY

Bieganie to najprostszy sposób za zachowanie bądź polepszenie zdrowia, szczupłej sylwetki i doskonałego samopoczucia. Co do tego chyba nie ma już wątpliwości. Jednak jest to ogromne uproszczenie. Czy warto biegać? Sprawdź, co daje bieganie!


Zobacz wideo, w którym Ania (na co dzień pasjonatka biegania pracująca w Decathlon Poznań Franowo) opowiada o tym, co daje bieganie:

Co daje bieganie?

1. Regularne bieganie zmniejsza ryzyko chorób serca – wynika to przede wszystkim z obniżenia ciśnienia krwi i tętna spoczynkowego.

2. Bieganie zapobiega otyłości i pomaga zgubić zbędne kilogramy – wysiłek fizyczny jest niezbędny do utrzymania szczupłej sylwetki, nie dajcie się nabrać na magiczne kapsułki czy eliksiry.

3. Bieganie wzmacnia mięśnie – podczas biegania pracuje całe ciało, nogi, pośladki, ramiona, brzuch.

4. Bieganie poprawia wydolność organizmu – lepsza wydolność to nie tylko lepsza kondycja i wytrzymałość, ale przede wszystkim poprawa funkcjonowania całego układu oddechowego.

5. Bieganie redukuje stres – dla wielu zapracowanych trening to jedyna chwila na odmóżdżenie i zresetowanie się, odcięcie od problemów i kłopotów.

6. Poprawia samopoczucie – to wynik działania serotoniny, której poziom podczas biegu wyraźnie wzrasta. Serotonina jest substancją poprawiającą nastrój i zapobiegającą depresji. Podobnie działają też endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Autor: Anna Heneczkowska

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE

Sportowcy jednak czas liczą. Przegląd zegarków sportowych

Sportowcy jednak czas liczą. Przegląd zegarków sportowych
BIEGANIE

4 ćwiczenia dla biegacza - zadbaj o formę!

4 ćwiczenia dla biegacza - zadbaj o formę!
BIEGANIE, SPORT W ŻYCIU

Oddychaj bez przeszkód, pokonaj alergię

Oddychaj bez przeszkód, pokonaj alergię

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu