WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Czy warto biegać? Sprawdź, co daje bieganie!

02 marzec 2020
#PORADY

Bieganie to najprostszy sposób za zachowanie bądź polepszenie zdrowia, szczupłej sylwetki i doskonałego samopoczucia. Co do tego chyba nie ma już wątpliwości. Jednak jest to ogromne uproszczenie. Czy warto biegać? Sprawdź, co daje bieganie!


Zobacz wideo, w którym Ania (na co dzień pasjonatka biegania pracująca w Decathlon Poznań Franowo) opowiada o tym, co daje bieganie:

Co daje bieganie?

1. Regularne bieganie zmniejsza ryzyko chorób serca – wynika to przede wszystkim z obniżenia ciśnienia krwi i tętna spoczynkowego.

2. Bieganie zapobiega otyłości i pomaga zgubić zbędne kilogramy – wysiłek fizyczny jest niezbędny do utrzymania szczupłej sylwetki, nie dajcie się nabrać na magiczne kapsułki czy eliksiry.

3. Bieganie wzmacnia mięśnie – podczas biegania pracuje całe ciało, nogi, pośladki, ramiona, brzuch.

4. Bieganie poprawia wydolność organizmu – lepsza wydolność to nie tylko lepsza kondycja i wytrzymałość, ale przede wszystkim poprawa funkcjonowania całego układu oddechowego.

5. Bieganie redukuje stres – dla wielu zapracowanych trening to jedyna chwila na odmóżdżenie i zresetowanie się, odcięcie od problemów i kłopotów.

6. Poprawia samopoczucie – to wynik działania serotoniny, której poziom podczas biegu wyraźnie wzrasta. Serotonina jest substancją poprawiającą nastrój i zapobiegającą depresji. Podobnie działają też endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Autor: Anna Heneczkowska

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE, FIZJOTERAPIA

Naciągnięte ścięgno pod kolanem - jakie są objawy i jak je leczyć?

Naciągnięte ścięgno pod kolanem - jakie są objawy i jak je leczyć?
BIEGANIE

Bieganie a tętno. Jakie tętno przy bieganiu?

Bieganie a tętno. Jakie tętno przy bieganiu?
BIEGANIE

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu