WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Ile razy w tygodniu biegać? Jak ułożyć plan treningowy?

19 kwiecień 2022
#PORADY

Ile razy biegać? To pytanie z pewnością towarzyszy wszystkim początkującym biegaczom przed rozpoczęciem treningów. Wiele osób, lubiących biegowy tryb życia, obawia się bowiem kontuzji. W naszym artykule podpowiemy Ci, ile razy w tygodniu biegać.

Zobacz wideo, w którym Ania (na co dzień pasjonatka biegania, pracująca w Decathlon Poznań Franowo) opowiada o tym, ile biegać w tygodniu:

Bieganie – ile razy w tygodniu?

Chodzi o zasadę – żeby nie biegać na maksa, a pozostać w strefie komfortu. I próbować stopniowo, co tydzień zwiększać dystans. Biegaj lekkim truchtem przez kilka minut, przeplataj to marszem. I tak kilka razy. Trenuj 2-3 razy w tygodniu.

Pamiętaj, że lekki trucht to nie szybki bieg, a marsz to nie szuranie stopami po ziemi. Jeśli będziesz sumienny to po miesiącu będziesz w stanie biec i to całkiem żwawym tempem – przez 15-20 minut bez żadnego problemu. Następnym celem będzie pół godziny i później pójdzie już z górki. „Małe kroki” pozwolą pozwolą zwiększać tygodniowy dystans i przebiec znacznie większe odległości. Warto więc zacząć i zobaczyć, co się stanie!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE

Bieganie na czczo czy po śniadaniu - który trening jest lepszy?

Bieganie na czczo czy po śniadaniu - który trening jest lepszy?
BIEGANIE

Slow jogging - jak biegać japońskim truchtem?

Slow jogging - jak biegać japońskim truchtem?
BIEGANIE

Jak poradzić sobie z kolką przy bieganiu?

Jak poradzić sobie z kolką przy bieganiu?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu