WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Początek sezonu biegowego. Rundays by Decathlon

14 maj 2018
#RELACJE

Sporo czasu czekaliśmy aż nadejdzie długo oczekiwana wiosna. Kapryśna pogoda w końcu nas opuściła, a zaczeły się piękne, coraz dłuższe, słoneczne dni. Wraz z poprawą aury coraz częściej wyglądamy na dwór i wracamy do porzuconych, na czas zimy, sportowych aktywności, takich jak, np. bieganie. Wielu z biegaczy, gdy tylko poczuło odrobinę promieni słońca, z powrotem powróciło na swoje ulubione ścieżki. W najbliższym czasie fala biegaczy z pewnością zaleje okoliczne parki i ścieżki biegowe, a sezon biegowych startów ruszy pełną parą.

Biegowe Pomorze

Decathlon zaplanował fantastyczne biegowe przedsięwzięcie RunDays ­­- sobotnie biegowe święto dla wszystkich pasjonatów tego sportu. Wydarzenie odbyło się 7 kwietnia w wybranych sklepach Decathlon. Miałem okazję uczestniczyć  w tym wydarzeniu w Gdańsku na Kartuskiej, a następnego dnia brałem udział w kolejnym biegowym evencie – 35 Bieg Szpęgawski, którego sponsorem był  Decathlon.

Decathlon postanowił sprostować oczekiwaniom miłośników biegania i zorganizował biegową imprezę. RunDays, czyli biegowy trening dla każdego (niezależnie od poziomu który prezentujemy), to impreza, która  była adresowana do początkującego joggera, biegaczy którzy trochę porzucili aktywność fizyczną w zimę i powracają do formy, a także do zawansowanych biegaczy. Inicjatywa ta odbyła się po raz pierwszy i została zorganizowana w 13 sklepach w Polsce.  Celem imprezy była popularyzacja biegania wśród naszych użytkowników, a przede wszystkim dobra zabawa z uprawiania sportu, który sprawia nam przyjemność. W tej wspaniałej inicjatywie nie chodziło o to, kto pierwszy zjawi się na mecie, ale o to by zrobić wspólny trening, który przyniesię nam dużo przyjemności. Prawie 500 śmiałków, którzy w nagrodę za udział otrzymali biegową koszulkę, przeżyło wspaniałe sportowe emocje.

Decaruns z Kartuską

Tuż po godzinie 10 ruszyło biegowe święto dla naszych użytkowników. Rozpoczęły je najmłodsze pociechy, które miały okazję spróbować wielu nowych dyscyplin w specjalnie rozstawionym na ten dzień miasteczku sportowym: były tory przeszkód z piłką, unihokej, badminton i  wiele innych atrakcji. Wesołą gromadkę próbowały opanować nasze dziewczyny od zadań specjalnych ,które uwielbiają pracę z najmłodszymi – Sandra i Ada. Było wesoło, zabawnie, a przede wszytskim na sportowo.  Na twarzach maluchów cały czas malował się uśmiech.

event

Fot.1. Sandra Recka | Humory dopisywały dzieciom bawiącym się w naszej sportowej strefie

Około godziny 12:00 przed sklepem pojawiło się stanowisko do degustacji odżywek marki Aptonia, a także prezentacja najnowszej kolekcji obuwia sportowego marki Kalenji. Uczestnicy eventu mogli skorzystać z porad naszych biegowych ekspertów. Użytkownicy chętnie testowali wystawione produkty, wchodzili w biegowe dyskuje i z niecierpliwością oczekiwali na danie główne dzisiejszego dnia, czyli wspólny trening.

bieganie

Fot.2. Sandra Recka| Degustacja odżywek marki Aptonia cieszyło sie dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że smakowało

Na evencie pojawiła się także „nasza lokalna biegowa gwiazda”. W nasze skromne progi zawitał Bartosz Pietruszka, który wspólnie ze swoim kolegą Wojciechem Kowalczykiem podjęli się niezwykłej inicjatywy. Biegacze stworzyli akcję pod nazwą „Przez góry do marzeń”. Ci dwaj śmiałkowie o wielkim sercu mają zamiar w 12 dni przebiec 12 górskich maratonów dzień po dniu, zbierając przy okazji środki pieniężne dla dzieci z dwóch pomorskich Hospicjów. Więcej o podjętej przez nich inicjatywnie można przeczytać w linku  https://www.przezgorydomarzen.pl/. Bartek z Wojtkiem opowiadali o tym skąd zrodził się pomysł na taką inicjatywę, dlaczego chcą biec właśnie taki dystans, oraz o przygotowaniach do samego biegu. Projekt rusza 26 maja, a jego losy można śledzić na bieżaco na profilu facebookowym (przez góry do marzeń)  https://www.facebook.com/przezgorydomarzen/?ref=br_rs. Osobiście planuję pokonać z nimi jeden z 12 biegowych etapów,  a Decathlon Kartuska został partnerem sportowym całego wydarzenia.

bieganie

Fot. 4. Sandra Recka | Nasza biegowa gwiazda Bartek Pietruszka, który opowiadał o akcji ” przez góry do marzeń”

W trakcie degustacji, zabaw, opowiadań i porad biegowych czas leciał nieubłaganie i zbliżała się godzina startu biegu. O godzinie 15:45 wraz z liczbą około 30 biegowych śmiałków, w rytm energetycznej muzyki, rozpoczeliśmy rozgrzewkę biegową. Daliśmy okazję wykazać się naszym gościom, którzy poprowadzili część rozgrzewki. O godzinie 16:00 ruszyliśmy spod sklepu na trasę biegu liczącą ok. 4,5 km.

event

Fot. 5. Sandra Recka | Start do wspólnego biegu

Trasa prowadziła wdłuż ścieżki rowerowej pod Pozytywną Szkołę gdzie zorganizowaliśmy małą sztafetę na bieżni. Tempo biegu było dopasowane,aby każdy był w stanie mu sprostać. Biegłem z tyłu i swoimi biegowymi opowieściami dopingowałem nieco wolniejszych uczestników naszej zabawy. Bieg odbywał się w wesołej atmosferze, podążaliśmy przed siebie tanecznym krokiem w rytm muzyki, z którą ruszyliśmy w trasę. Nie zabrakło również sportowej rywalizacji, gdy dwie drużyny stanęły do boju w sztafecie zorganizowanej na tartanowej bieżni. Na metę przybiegliśmy uśmiechnięci, w dobrym nastroju. Zawodnicy byli zadowoleni nie tylko z biegowej koszulki, którą otrzymali w pakiecie startowym, lecz także z niesamowitej atmosfery, której mieli okazję doświadczyć na trasie. Wielu z uczestniczących w wydarzeniu biegaczy to osoby rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem, mam nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom jak DecaRun, łatwiej złapią przysłowiowego „bakcyla”. To na pewno nie ostatnie biegowe święto z Decathlon, a  w następnej edycji spotkamy jeszcze więcej usatysfakcjonowych pasjonatów.

bieganie

Fot. 7. Sandra Recka | Wspólna fotka po wspaniałym treningu biegowym

Bieg Szpęgawski z Decathlon

Kolejnego dnia (08.04) w Starogardzie odbył się 35 Bieg Szpęgawski, którego sponsorem był Decathlon. Bieg odbywał się na dystansie 5,8 km, a wcześniej odbywały sie biegi towarzyszące dla młodzieży szkolnej. Po raz kolejny wystawiliśmy swoje biegowe miasteczko, na którym na bieżni elektrycznej można było testować obuwie sportowe marki Kalenji. Tym razem za sportową strefę odpowedzialni byli Patryk i Nikola – pracownicy działu bieganie, Rafał- lider sklepu Decathlon Kartuska oraz niezawodne Sandra i Ada.

event

Fot. 8. Sandra Recka | Biegowe miasteczko w Starogardzie Gdańskim

Decathlon Kartuska wystawił czteroosobową ekipę, która wystartowała w biegu głownym: Kasię, Daniela, Michała i moją skromną osobę – Tomka.  Dopisała piękna pogoda, dlatego też nasze miasteczko biegowe było często oblegane, zarówno przez młodszych , jak także starszych użytkowników. Bieg rozpoczynał się w Szpęgawsku, a finisz rozgrywał się na stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Frekwencja w biegu była znakomita, gdyż na trasie ścigało sie prawie 600 pasjonatów biegania. Trasa biegu przebiegała w większości przez asfaltową drogę,  była dość przyjemna, chociaż czasami przeszkadzał wiejący wiatr.  Każdy z biegaczy dawał z siebie wszystko i walczył o jak najlepsze miejsca. Spośród naszej ekipy jako pierwszy minąłem linię mety i zająłem 86 miejsce. Niemniej jednak każdy z nas zasługuje na pochwały za walkę do końca, zwłaszcza Kasia, która popisała się niesamowitym finiszem, wymijając wielu biegaczy w końcowych fragmentach biegu. Organizacja biegu stała na najwyższym poziomie i cieszę się, że mogłem uczestniczyć i wspierać takie biegowe inicjatywy.

bieganie

Fot. 9. Sandra Racka| Kasia na ostatnich metrach biegu

Biegowe podsumowanie weekendu

Jak widać sezon biegowy rozpoczął się na dobre, póki pogoda dopisuje, wielu z nas będzie podążac swoimi biegowymi ścieżkami.  Wspólnie z Decathlon można stawiać swoje pierwsze biegowe kroki i rozpocząć przygodę z tym sportem. Można także wystartować w zawodach sportowych. Decathlon chętnie wspiera lokalne inicjatywy takie jak „ przez góry do marzeń” czy masowe biegi jak ten w Starogardzie, a także wychodzi naprzeciw potrzeb swoich użytkowników i organizuje dla nich treningi biegowe. Liczę na to, że osoby które uczestniczyły w RunDays wyniosły same pozytywne emocje, a event na stałe zagości w kalendarzu imprez biegowych.

Pamiętajcie, że nie ważne na jakim poziomie wytrenowania jesteście – liczy się przyjemność z biegania.

Powodzenia na biegowych ścieżkach.

Ze sportowym pozdrowieniem

Tomek

Tomasz Żmudzki Decathlon Kartuska
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Kartuska w Gdańsku – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu biegowego, ale również doradzę nieco w kwestii treningu. Jestem wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych (miejsca 5-8). Za swój największy sukces uważam uzyskanie minima na Mistrzostwa Europy Juniorów na dystansie 10 km w 2009 roku. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: tomasz.zmudzki@decathlon.com. Do zobaczenia na zawodach biegowych!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Kartuska w Gdańsku – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu biegowego, ale również doradzę nieco w kwestii treningu. Jestem wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych (miejsca 5-8). Za swój największy sukces uważam uzyskanie minima na Mistrzostwa Europy Juniorów na dystansie 10 km w 2009 roku. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: tomasz.zmudzki@decathlon.com. Do zobaczenia na zawodach biegowych!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE, FIZJOTERAPIA

Naciągnięte ścięgno pod kolanem - jakie są objawy i jak je leczyć?

Naciągnięte ścięgno pod kolanem - jakie są objawy i jak je leczyć?
BIEGANIE

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?
BIEGANIE

Bieganie a tętno. Jakie tętno przy bieganiu?

Bieganie a tętno. Jakie tętno przy bieganiu?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu