WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Deskorolka Complete 500 - recenzja deskorolki

05 sierpień 2021

Deskorolka jest coraz popularniejszym sportem w naszym kraju, a przy pierwszym kontakcie z tym sportem każdy zadaje sobie trudne pytanie – jaki komplet będzie idealny na początek?

Nie mając jeszcze technicznej wiedzy na ten temat, wybranie odpowiedniego dla nas sprzętu może być problematyczne. W Decathlon znajdziesz kilka modeli kompletnych deskorolek, a najlepszym z nich jest model complete 500, którego recenzję dziś Wam przedstawię.

Deskorolka Complete 500

Deskorolki kompletne mają bardzo szeroki zakres cen oraz jakości. Model Complete 500 to zdecydowanie najwyższa półka, jeśli chodzi o kompletne deskorolki dostępne na rynku.

Co przede wszystkim wyróżnia tą deskorolkę?

Bardzo przyjemne podczas jazdy trucki z miękkimi gumkami (soft 88A), dzięki czemu deska jest bardzo zwrotna i sprawdzi się podczas jazdy zarówno na streecie, jak i w bowlu. Często w deskorolkach kompletnych można narzekać na ich zwrotność. Tu zdecydowanie jest ona na wysokim poziomie.

Twarde koła (101A) oraz łożyska ABEC7 to zestaw, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających skaterów. Przez ich wielkość (52mm) zdecydowanie bardziej polecałbym osobom jeżdżącym w skateparku, niż na streecie, chociaż wiadomo – o gustach się nie dyskutuje. Koła są odporne na ścieranie, a jazda na nich daje bardzo wysoki komfort.

deskorolka-decathlon-complete-500

Największa zaleta deskorolki Complete 500

Co mnie najbardziej zaskoczyło? To blat. Deck jest wykonany w 100% z klonu kanadyjskiego, dzięki czemu jest elastyczny i ma dobry pop. Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość jego wykonania oraz wytrzymałość. Fajnie się ślizga podczas wykonywania slide’ów i po intensywnych testach sprostał moim oczekiwaniom, jako osoby jeżdżącej już dobrych 12 lat.

Deck, który na nas czeka w tym komplecie, ma średni concave, a nose i tail są dosyć szerokie i podobnie wycięte, co mi się bardzo podoba i z pewnością przy tych blatach zostanę na dłużej.

Jeśli chodzi o grafikę jest ona całkiem przyjemna dla oka, choć wiadomo, że na samą jazdę nie ma żadnego wpływu.

complete 500 decathlon

Dla kogo deskorolka Complete 500?

Do wyboru mamy 8,25” dla wersji Paranoid oraz 8” dla wersji Bruce. Tę szerszą polecałbym osobom, które już miały swój pierwszy kontakt z deskorolką i wiedzą , że troszkę szersza deska będzie trafiać w ich gusta. Jeśli szukasz kompletnej deski w dobrej cenie, to będzie ona dobrym wyborem.

Na pierwszy wybór postawiłbym na 8”, ponieważ jest to najbardziej uniwersalny rozmiar, od którego moim zdaniem warto zacząć. Super komplet, aby rozpocząć swoją przygodę z deskorolką. Warto od niego zacząć, ponieważ w Decathlon znajdziesz też części wymienne na najwyższym poziomie i jeśli zajdzie taka potrzeba – wymienisz jedną część, a nie całą deskę.

Konrad Wynimko

Decathlon Bemowo

Na co dzień spotkasz mnie w sklepie Decathlon Bemowo, gdzie chętnie doradzę w kwestii deskorolek, a także przekażę porady w kwestii tego sportu. Do zobaczenia na skateparku!

konrad.wynimko@decathlon.com

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki
BIEGANIE

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?
BIEGANIE

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu