WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Rower na komunię – jaki rower będzie odpowiedni?

31 marzec 2022
#PORADY

Zastanawiasz się, jaki rower na komunię będzie odpowiedni dla twojego dziecka? Przekonaj się, jakie są kluczowe aspekty, na które warto zwracać uwagę, kupując tego rodzaju sprzęt. Pierwsza komunia święta to wyjątkowy czas. Jest to nie tylko ważne wydarzenie religijne, ale także wedle polskiej tradycji moment wręczania szczególnych prezentów dziecku. Od lat jeśli nie od dekad jednym z najbardziej klasycznych prezentów komunijnych są rowery górskie i innego rodzaju dwukołowce. Nawet jeżeli w ostatnim okresie ludzie coraz częściej kupują dzieciom na komunię elektronikę, rower wciąż pozostaje podarunkiem najmocniej kojarzonym z tym dniem.

Zastanawiasz się, na jakie rowery dla dzieci warto zwrócić uwagę, przygotowując prezent komunijny? Zapoznaj się z naszymi poradami i dowiedz się, jakie są najważniejsze aspekty, o których warto pamiętać przy doborze sprzętu. Mowa tu nie tylko o parametrach technicznych, ale też kwestiach bezpieczeństwa czy estetyki.

jaki rower na komunie

Rower na komunię – jaki rozmiar i koła?

Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie rodzice dzieci komunijnych, myśląc o dobrze prezentu, jest wielkość roweru, rozmiar ramy i rozmiar kół. W tym względzie wypada zauważyć, że rower na komunię to w istocie rower dla ośmiolatka. Bowiem najczęściej to właśnie dzieci w tym wieku przystępują do sakramentu. W związku z tym gabarytu pojazdu powinny być dostosowane do wzrostu około ośmioletniego dziecka.

Jakie są normy w tym względzie? Rowery o rozmiarze osiemnastu, a nawet dwudziestu cali, które są odpowiednie dla młodszych dzieci, dla ośmiolatka mogą okazać się zdecydowanie za małe. Dzieci w tym wieku są nieco wyższe, a przecież wciąż rosną. W związku z tym optymalny wybór to rower, którego koła mają 24 cale.

Rower na komunię – waga roweru

Podobnie istotną kwestią jak rozmiar jest także waga roweru, którym będzie jeździć twoje dziecko. Tu należy zaznaczyć, że lepszym wyborem jest lżejszy rower. Jest on bardziej poręczny i wygodny w prowadzeniu dla malucha. A komfort jazdy to jedna z najważniejszych wytycznych przy ocenie jakości rowerowych eskapad.

W związku z tym rama aluminiowa wydaje się o wiele bardziej sensownym wyborem niż rama metalowa. Ta druga jest cięższa i tylko pozornie jawi się jako bardziej stabilna. W istocie dobra jakościowo rama z aluminium również zapewni twojemu dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Rower na komunię to bezpieczny rower!

A skoro o bezpieczeństwie wspomniano, mówiąc o parametrach technicznych i specyfice roweru, nie sposób pominąć kwestii hamulców. Te mogą być zarówno ręczne jak i nożne. To, które wybierzesz, powinno zależeć od tego, z którymi lepiej radzi sobie twoje dziecko. Ponownie – kluczowy jest komfort. W przypadku hamulców to właśnie on przekłada się wprost na bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia pozostają także odpowiednie światła oraz zabezpieczenia rowerowe. Właściwe oznakowanie roweru będzie mieć znaczenie podczas wędrówek zarówno po mieście jak i poza nim.

wybor roweru na komunie

Rower na komunię – akcesoria rowerowe

Rzecz jasna kupując dziecku rower, należy także wziąć pod uwagę kwestię zaopatrzenia malca we właściwe komponenty i odpowiedni dla roweru osprzęt. Zaliczyć do nich można przede wszystkim kask rowerowy, który stanowi o bezpieczeństwie. Nie musi być drogi, ale powinien mieć stosowne atesty. Zwróć szczególną uwagę na dane producenta w tym względzie. To samo dotyczy zresztą takich rzeczy jak amortyzatory, błotniki i inne elementy pojazdu. Istotna jest też odzież rowerowa, w tym spodnie rowerowe, czapki rowerowe, bluzy rowerowe czy rękawiczki na rower. Wygodna i dobrze dopasowana odzież z pewnością wpłynie pozytywnie na komfort korzystania ze sprzętu.

Rower na komunię a preferencje dziecka

Na koniec warto poruszyć kwestię, o której często zapominają rodzice kupujący rowery swoim pociechom. Należy pamiętać, że rower komunijny przede wszystkim powinien być dostosowany do oczekiwań obdarowanego. Jeżeli rower zwyczajnie nie będzie atrakcyjny w oczach dziecka, nie pomoże najlepsza specyfikacja techniczna.

Dlatego też warto zawczasu subtelnie wybadać, o jakim rowerze marzy twoja pociecha. Może cię zdziwić, jak wiele do powiedzenia będzie miało twoje dziecko w kwestii przerzutek czy charakteru sprzętu. Dzieci w tym wieku potrafią mieć naprawdę skonkretyzowane oczekiwania. Pewnym wskazaniem mogą być też rowery, z których twoje dziecko korzystało w przeszłości. Weź pod uwagę te i wszystkie wyżej wskazane czynniki, a dobierzesz właściwy rower dla swojej pociechy, którym będzie się długo cieszyć.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KOLARSTWO MTB, ROWERY MIEJSKIE

Jak dobrać rozmiar kół w rowerze do wzrostu?

Jak dobrać rozmiar kół w rowerze do wzrostu?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE, ROWERY MIEJSKIE

Czy można myć rower na myjni?

Czy można myć rower na myjni?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać, jak wygląda trening?

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać, jak wygląda trening?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu