WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Cel: ćwiczenia. Jaki sport wybrać?

08 maj 2019
#PORADY

Postanowione: w tym roku zaczniesz uprawiać sport! Jednak pomimo olbrzymiej motywacji nie wiesz, co wybrać. Sport zespołowy czy indywidualny? W klubie czy w domu? By zrobić rzeźbę czy zgubić masę? Chodź, pomożemy Ci się odnaleźć w tym gąszczu aktywności, które masz do wyboru.

Wybór sportu, aby schudnąć

Ogólnie rzecz biorąc, schudnięcie jest główną motywacją osób, które zaczynają ćwiczyć, czy to aby przygotować ciało do wyjścia na plażę, czy też by po prostu zadbać o zdrowie. Żeby skutecznie spalić tłuszcz, wybierz aktywności, które przyspieszą Twój puls: bieganie, boks, pływanie, kolarstwo czy skakankę. Spalą one mnóstwo kalorii, co w połączeniu z właściwą dietą pomoże Ci stracić na wadze.

bieganie decathlon

Fot 1. Materiał własny | Chcesz schudnąć? Wybierz bieganie!

Wybór sportu dla przyjemności

Kiedy uprawiamy sport, przede wszystkim chodzi nam też o to, by się rozładować i uwolnić endorfiny. To dlatego siłownie pełne są zajęć, które nawet nie przypominają ćwiczeń, jak np. RPM (rowerki z instruktorem), body jump (skakanie na minitrampolinie), piloxing (mieszanka boksu, tańca i pilatesu) czy też słynna zumba. Znów także mamy tu bieganie – to idealny sposób, by oczyścić umysł i wyjść na zewnątrz (do parku, lasu, nad jezioro itp.). Sporty rakietowe, takie jak squash, padel czy tenis, to również pełna zabawy opcja treningowa.

tenis ndecathlon

Fot 2. Materiał własny | Tenis da Ci wiele przyjemności i pozwoli uwolnić endorfiny

Wybór sportu na przyrost masy mięśniowej

Któż nie marzy o wyrzeźbionych nogach, kaloryferze na brzuchu lub muskularnej klacie? Aby uzyskać takie rezultaty, musisz skierować kroki na siłownię. Kiedy zaczynasz, podstawą jest wsparcie certyfikowanego trenera, który powie Ci, jak prawidłowo się poruszać, i ustali spersonalizowany program stopniowego rozwoju, odpowiedni do Twoich potrzeb. Szkoda by było nabawić się kontuzji zaraz po rozpoczęciu treningów. Po kilku tygodniach siłowni różnice w Twoim ciele staną się widoczne.

rugby decathlon

Fot 3. Materiał własny | Rubgy pomoże Ci rozbudować mięśnie i poprawić sylwetkę

Możesz też wybrać rugby – maksymalnie kontaktowy sport, który rozbudowuje mięśnie w wielu partiach ciała, jak ramiona, barki, plecy, pośladki, brzuch i nogi. Taniec natomiast skutecznie rozwija mięśnie i poprawia sylwetkę. Pływanie i bieganie, uznawane za dwa najbardziej wszechstronne sporty, także mogą Ci pomóc zbudować masę mięśniową w zrównoważony sposób.

Wybór sportu dla relaksu

W sporcie nie chodzi wyłącznie o hektolitry potu czy skakanie po całej sali. Może on służyć także relaksacji. Jeśli chcesz się odprężyć po długim dniu, lecz wciąż zadbać o swoje ciało, wybierz jogę lub pilates – te dwie aktywności, relatywnie podobne do siebie, wymagają doskonałej koncentracji i głębokiej refleksji nad prawidłowym użytkowaniem swojego ciała.
Turystyka, która łączy w sobie chodzenie z odkrywaniem otoczenia, to również świetny sposób, by się zrelaksować.

pilates decathlon

Fot 4. Materiał własny | Potrzebujesz chwili dla siebie? Zrelaksuj się przy pilatesie

Wybór sportu niewymagającego sprzętu

Możliwe jest uprawianie sportu bez robienia dziury w budżecie! Weź pod uwagę sporty, które są praktycznie darmowe (nie licząc niezbędnego wyposażenia, które musisz kupić), takie jak bieganie czy nordic walking: dobra para butów, szorty i koszulka – i kilometry są Twoje! Możesz także trenować w domu za pomocą paru drobnych sprzętów: skakanki, maty do ćwiczeń, drążka do podciągania itp.

Wybór sportu zespołowego

Nic nie zmotywuje Cię do ruchu tak jak dołączenie do klubu sportowego. Na pewno masz w okolicy organizacje, w których możesz zapisać się do drużyny: piłki nożnej, piłki ręcznej , rugby, czy koszykówki. Powstaje coraz więcej klubów, w których możesz trenować i się rozwijać sportowo. Trudno będzie znaleźć lepszą atmosferę. Kluby to także najlepszy sposób na trening w duchu rywalizacji, ponieważ umożliwiają Ci udział w turniejach, zmagania z innymi drużynami czy nawet grę w mistrzostwach

gry zespołowe decathlon

Fot 5. Materiał własny | Sporty zespołowe to szansa na trening w duchu rywalizacji

Istnieje całe mnóstwo możliwości, a wybór zależy w dużej mierze od celów, jakie sobie stawiasz.

Co do Ciebie przemawia? Który sport wydaje Ci się najbardziej przystępny? Nie możemy się doczekać Twoich odpowiedzi. 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Odkryj kolekcję fitness Moniki Kołakowskiej

Odkryj kolekcję fitness Moniki Kołakowskiej
FITNESS

Trening oporowy – poznaj najważniejsze zasady

Trening oporowy – poznaj najważniejsze zasady
FITNESS

Rozgrzewka przed treningiem — najlepsze ćwiczenia rozgrzewkowe

Rozgrzewka przed treningiem — najlepsze ćwiczenia rozgrzewkowe

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu