WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Chcesz dowiedzieć się więcej o zumbie? Przeczytaj!

16 maj 2019
#PORADY

Kochasz fitness i taniec, ale nigdy wcześniej nie uczestniczyłaś w zajęciach fitness dance bądź zumbie? Zapraszam Cię do przeczytania mojej rozmowy z Weroniką, pasjonatką tańca w Decathlon Rumia oraz trenerką zumby.

Lucyna:  Cześć Weronika! Na co dzień tak jak ja pracujesz w Decathlon, ale oprócz tego słyszałam, że masz jeszcze jedną wielką pasję?

Weronika:  Taaak! Moją wielką pasją jest Zumba Fitness! Od kilku lat prowadzę te niezwykle energiczne zającia.

L:  Czym  w ogóle jest Zumba? 🙂

W:  Zumba  najprościej mówiąc to taniec , który łączy elementy tańców latynoamerykańskich oraz fitness. Odbywa się oczywiście w rytm muzyki 🙂

Fot 1. Materiał własny | Zumba to taniec, który łączy elementy tańców latynoamerykańskich oraz fitness

L:  Jesteś trenerem Zumby. Czy musiałaś uzyskać jakieś szczególne uprawnienia? Czy po prostu prowadzisz trening fitness z elementami tańca?

W:  Odbyłam kurs instruktora Zumba Basic 1, który dał mi możliwość prowadzenia zajęć z grupą, aczkolwiek uważam, że każdy kto uwielbia taniec i ma poczucie rytmu może to robić!

L:   Przyznam, że nigdy nie byłam na takich zajęciach. Jako osoba początkująca powinnam się jakoś specjalnie przygotować?

W:  Powinnaś zabrać ze sobą energię , uśmiech i butelkę wody 🙂 Czasem przyda się też ręcznik – zumba to też wysiłek fizyczny, palimy mnóstwo kalorii!

Fot 2. Materiał własny | Zumbę może uprawiać każdy!

L:  Czy jest to trening dla każdego?

W: Oczywiście! Zumbę może uprawiać każdy , istnieją różne rodzaje zumby, np. Zumba Gold przeznaczona głównie dla seniorów lub Zumba Atomic – dla dzieci. Wszystko zależy od chęci, pozytywnego nastawienia i systematyczności – potem wchodzi w krew i nie można bez tego żyć 🙂

L:  Każdy trening wymaga odpowiedniego ubioru. Co powinno być moim „must have” na pierwsze zajęcia zumby?

W:   Buty przystosowane do ćwiczeń na sali , wygodne ubranie sportowe, np. legginsy  i top. Zumba kocha kolory, więc możesz poszaleć z garderobą – wszystko zależy od tego co Ci w duszy gra 🙂

L:  Widziałam, że masz zdjęcia w nowej kolekcji Decathlon by Domyos do fitness dance. Czy uważasz, że  ta kolekcja sprawdza się w tym sporcie?

W:   Jak najbardziej! Większość mojej garderoby to marka Domyos. Zakochałam się w najnowszej kolekcji fitness dance. Jest kolorowa, ekspresyjna, wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, przede wszystkim PIĘKNA i w 100% pasująca do zumba fitness;)

L: Myślisz, że są jakieś specyficzne umiejętności, które ułatwią nam taki rodzaj trenigu (taniec, poczucie rytmu, śpiewanie ;D)?

W:  Myślę, że poczucie rytmu, zamiłowanie do muzyki i śpiewu na pewno ułatwią nam trenowanie zumby. Pamiętajmy jednak, że zumba to także elementy fitness – nie musisz być tancerzem aby zacząć, wystarczy pozytywne nastawienie, a muzyka sama Cię porwie.

Fot 3. Lucyna Sułkowska | Zumba jest świetnym połączeniem sportu i przyjemności! Zdjęcie z zajęć Weroniki 🙂

L: Czy koszt takich zajęć jest drogi?

W:  Koszt zajęć uzależniony jest od miejsca , cena waha się od 15-25 zł za godzinę zajęć. W Trójmieście można znaleźć miejsca z darmowymi zajęciami, tak jak moja grupa „Tańcz z Decathlon Rumia”. Spotykamy się w każdy czwartek z grupą energetycznych dziewczyn i tańczymy! 🙂

L: Czy jest to konktuzyjny sport?

W:  Jak każdy sport, może nieść ryzyko kontuzji, lecz jest ono bardzo małe. Jest to trening aerobowy z elemantami wzmacniania, tak naprawdę każdy ćwiczy na tyle, ile chce lub może. Z czasem ruchy stają się bardziej naturalne i wysiłek jest większy niż na początku naszej drogi z zumba. Osobiście nie spotkałam się, aby mój podopieczny został kontuzjowany podczas zajęć.

L:  Jak byś miała opisać  Zumbę w 3 słowach to były by to:

W: Energia, radość, ekspresja

Dziękuję za rozmowę i przydatne informacje 🙂 Po tak pozytywnej opinii nie pozostaje mi nic innego, jak spróbowanie swoich sił na zajęciach fitness dance 🙂

Lucyna Sułkowska Decathlon Rybnik
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Rybnik – chętnie porozmawiam z Tobą na temat fitnessu. Od 15 lat natomiast trenuję taniec. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, a obecnie trenuję pole dance. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: lucyna.sulkowska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Rybnik – chętnie porozmawiam z Tobą na temat fitnessu. Od 15 lat natomiast trenuję taniec. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, a obecnie trenuję pole dance. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: lucyna.sulkowska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

CROSS TRENING, FITNESS

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?
FITNESS

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?
FITNESS

Jak wykonać rozgrzewkę za pomocą gum oporowych?

Jak wykonać rozgrzewkę za pomocą gum oporowych?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu