WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Chcesz dowiedzieć się więcej o zumbie? Przeczytaj!

16 maj 2019
#PORADY

Kochasz fitness i taniec, ale nigdy wcześniej nie uczestniczyłaś w zajęciach fitness dance bądź zumbie? Zapraszam Cię do przeczytania mojej rozmowy z Weroniką, pasjonatką tańca w Decathlon Rumia oraz trenerką zumby.

Lucyna:  Cześć Weronika! Na co dzień tak jak ja pracujesz w Decathlon, ale oprócz tego słyszałam, że masz jeszcze jedną wielką pasję?

Weronika:  Taaak! Moją wielką pasją jest Zumba Fitness! Od kilku lat prowadzę te niezwykle energiczne zającia.

L:  Czym  w ogóle jest Zumba? :)

W:  Zumba  najprościej mówiąc to taniec , który łączy elementy tańców latynoamerykańskich oraz fitness. Odbywa się oczywiście w rytm muzyki :)

Fot 1. Materiał własny | Zumba to taniec, który łączy elementy tańców latynoamerykańskich oraz fitness

L:  Jesteś trenerem Zumby. Czy musiałaś uzyskać jakieś szczególne uprawnienia? Czy po prostu prowadzisz trening fitness z elementami tańca?

W:  Odbyłam kurs instruktora Zumba Basic 1, który dał mi możliwość prowadzenia zajęć z grupą, aczkolwiek uważam, że każdy kto uwielbia taniec i ma poczucie rytmu może to robić!

L:   Przyznam, że nigdy nie byłam na takich zajęciach. Jako osoba początkująca powinnam się jakoś specjalnie przygotować?

W:  Powinnaś zabrać ze sobą energię , uśmiech i butelkę wody :) Czasem przyda się też ręcznik – zumba to też wysiłek fizyczny, palimy mnóstwo kalorii!

Fot 2. Materiał własny | Zumbę może uprawiać każdy!

L:  Czy jest to trening dla każdego?

W: Oczywiście! Zumbę może uprawiać każdy , istnieją różne rodzaje zumby, np. Zumba Gold przeznaczona głównie dla seniorów lub Zumba Atomic - dla dzieci. Wszystko zależy od chęci, pozytywnego nastawienia i systematyczności - potem wchodzi w krew i nie można bez tego żyć :)

L:  Każdy trening wymaga odpowiedniego ubioru. Co powinno być moim „must have” na pierwsze zajęcia zumby?

W:   Buty przystosowane do ćwiczeń na sali , wygodne ubranie sportowe, np. legginsy  i top. Zumba kocha kolory, więc możesz poszaleć z garderobą - wszystko zależy od tego co Ci w duszy gra :)

L:  Widziałam, że masz zdjęcia w nowej kolekcji Decathlon by Domyos do fitness dance. Czy uważasz, że  ta kolekcja sprawdza się w tym sporcie?

W:   Jak najbardziej! Większość mojej garderoby to marka Domyos. Zakochałam się w najnowszej kolekcji fitness dance. Jest kolorowa, ekspresyjna, wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów, przede wszystkim PIĘKNA i w 100% pasująca do zumba fitness;)

L: Myślisz, że są jakieś specyficzne umiejętności, które ułatwią nam taki rodzaj trenigu (taniec, poczucie rytmu, śpiewanie ;D)?

W:  Myślę, że poczucie rytmu, zamiłowanie do muzyki i śpiewu na pewno ułatwią nam trenowanie zumby. Pamiętajmy jednak, że zumba to także elementy fitness - nie musisz być tancerzem aby zacząć, wystarczy pozytywne nastawienie, a muzyka sama Cię porwie.

Fot 3. Lucyna Sułkowska | Zumba jest świetnym połączeniem sportu i przyjemności! Zdjęcie z zajęć Weroniki :)

L: Czy koszt takich zajęć jest drogi?

W:  Koszt zajęć uzależniony jest od miejsca , cena waha się od 15-25 zł za godzinę zajęć. W Trójmieście można znaleźć miejsca z darmowymi zajęciami, tak jak moja grupa „Tańcz z Decathlon Rumia”. Spotykamy się w każdy czwartek z grupą energetycznych dziewczyn i tańczymy! :)

L: Czy jest to konktuzyjny sport?

W:  Jak każdy sport, może nieść ryzyko kontuzji, lecz jest ono bardzo małe. Jest to trening aerobowy z elemantami wzmacniania, tak naprawdę każdy ćwiczy na tyle, ile chce lub może. Z czasem ruchy stają się bardziej naturalne i wysiłek jest większy niż na początku naszej drogi z zumba. Osobiście nie spotkałam się, aby mój podopieczny został kontuzjowany podczas zajęć.

L:  Jak byś miała opisać  Zumbę w 3 słowach to były by to:

W: Energia, radość, ekspresja

Dziękuję za rozmowę i przydatne informacje :) Po tak pozytywnej opinii nie pozostaje mi nic innego, jak spróbowanie swoich sił na zajęciach fitness dance :)

Lucyna Sułkowska Decathlon Rybnik
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Rybnik – chętnie porozmawiam z Tobą na temat fitnessu. Od 15 lat natomiast trenuję taniec. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, a obecnie trenuję pole dance. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: lucyna.sulkowska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Rybnik – chętnie porozmawiam z Tobą na temat fitnessu. Od 15 lat natomiast trenuję taniec. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, a obecnie trenuję pole dance. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: lucyna.sulkowska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, FIZJOTERAPIA

4 ćwiczenia na ból pleców

4 ćwiczenia na ból pleców
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
FITNESS

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu