Czy płacąc niewiele otrzymamy solidne buty, które przetrwają nawet najcięższe treningi? Czy te buty sprawią, że będę skakać wyżej i podnosić ogromne ciężary?
Odkąd pamiętam buty są dla mnie kluczowym elementem stroju treningowego. Nigdy podczas treningów, nie przywiązywałam tak dużej uwagi do tego, jak wyglądam, jak do tego, co znajduję się na moich stopach.
Na pewno pamiętacie swoje pierwsze kroki na zajęciach grupowych, czy siłowni – w butach, które mieliście pod ręką. Bo przecież nie sprzęt czyni z Ciebie sportowca, a żeby zacząć, nie potrzebuję nic, poza butami, koszulką i spodenkami.
Fot 1. Materiał własny | BUTY CROSS TRAINING STRONG 900 DAMSKIE DOMYOS
Macie za sobą już kilka treningów i załapaliście bakcyla – wiecie, że to jest to, co chcecie robić „przez resztę życia”. Na pytanie, czy potrzebuję lepszego sprzętu odpowiadacie sobie sakramentalne TAK!
Patrzycie na ludzi, którzy wyglądają jak milion dolarów i aktualnie wydają się z innego świata, zastanawiając się – kiedy ja będę tak wywijać na drążku, podnosić takie ciężary i z taką lekkością wskakiwać na box’a? Wtedy rodzi się w głowie myśl o tym, że potrzebuję dobrych butów treningowych – w końcu tamci – mają, może te buty robią różnicę?
Największe marki oferują nam co roku nowe modele butów treningowych, chwaląc się innowacjami, które mają Cię wnieść na jeszcze wyższy poziom wtajemniczenia. W rzeczywistości większość z innowacji to tylko chwyt marketingowy i dostajemy ładniejszy kolor sznurówek, czy nieco ulepszony wygląd buta z poprzedniego sezonu za cenę 2 x wyższą. Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię przepłacać za markę, czy innowację, której nie dostrzegam.
Postanowiłam przetestować buty, które wydają się alternatywą dla znanych w każdym boxie crossowym marek, a są w przystępnej cenie.
Fot 2. Alicja Blaszkiewicz | Znajdź buty, które zapewnią Ci komfort trenowania
Rozmiar
Na początku miałam spory problem z doborem odpowiedniego rozmiaru dla siebie, ponieważ większe wydawały mi się trochę niedopasowane do stopy i luźne, natomiast mniejsze leżały idealnie, ale na zwykłej skarpetce, a co jak założymy skarpety do ciągów ? Wtedy but byłby za mały.
Dlatego finalnie wybrałam większe, czyli rozmiar 39, co odpowiada 24,5 cm długości wkładki.
Design
Mnie osobiście wygląd tych butów bardzo pasuje, duża ilość czerni, małe białe wstawki i opływowy kształt daje mi poczucie obuwia wpisującego się idealnie w aktualne trendy.
Fot 3. Alicja Blaszkiewicz | BUTY CROSS TRAINING STRONG 900 DAMSKIE DOMYOS
W zależności od możliwości czasowych staram się trenować 3-5 razy w tygodniu po około 1,5h (z rozgrzewką) i w takich też warunkach był testowany ten model, ale nie tylko.
Przy wykonywaniu treningów z ciężarami – przysiadów, dwuboju olimpijskiego, buty zapewniały duży poziom stabilizacji, do tego stopnia, że moje buty do podnoszenia ciężarów za każdym razem zostawały w domu.
Wyższa pięta w tych butach sprawia, że nasza mobilność jest nieco większa przy wykonywaniu przysiadów.
W wielu treningach pojawiały się elementy biegania, do 2 km ciągłego biegu. Podczas tej aktywności nie odczuwałam zmęczenia stopy, natomiast po dystansie 5 km biegania w plenerze – moje stopy prosiły, aby zdjąć buty i dać im trochę wytchnienia.
Fot 4. Alicja Blaszkiewicz | Duża stabilizacja i zwiększona mobiliność – to tylko niektóre z zalet BUTÓW DOMYOS STRONG 900
Podczas skakania na skakance, czy wskoków na skrzynie wrażenie twardości podeszwy zniknęło. Wynika to z tego, że mają one naciętą podeszwę w odpowiednim miejscu, dzięki czemu dobrze się odbijają i nie wpływają na dyskomfort podczas dynamicznych ćwiczeń.
Chciałam sprawdzić, jak buty będą się spisywały w normalnych warunkach tj. 8h na nogach, podczas stojącej pracy. Zabrałam je ze sobą na targi GO ACTIVE SHOW, gdzie było dużo chodzenia, trochę trenowania i stania. W tych warunkach buty sobie nie poradziły, po 4h na nogach zmęczenie stóp było ogromne.
Fot 5. Alicja Blaszkiewicz | Podeszwa w tych butach jest w 100 % wykonana z gumy
Wierzch buta jest wykonany z 60% poliuretanu, a 40% poliestru. Poza bokami i czubkiem całość jest „dziurkowana”, dzięki czemu stopa ma czym oddychać, a jak to się sprawdza w praktyce ? Przy normalnej temperaturze stopa czuje się komfortowo, przy dużym upale – wentylacja jest nieco za mała i jest za gorąco w środku.
Buty są solidne i dają poczucie dużej wytrzymałości, po 6 miesiącach intensywnego użytkowania dalej wyglądają jak nowe.
Fot 6. Alicja Blaszkiewicz | Buty po 6 miesiącach intensywnych treningów
W mojej opinii buty są świetną alternatywą dla butów znanych marek, co więcej doprowadziły do tego, że nie muszę nosić już 2 par butów na treningi 🙂
Spełniają wszystkie moje oczekiwania i sprawdziły się nawet przy najcięższych treningach.
A co dla Was jest kluczowym aspektem przy wyborze butów ?
Czym się kierujecie wybierając nowe obuwie treningowe?
Dajcie znać! 🙂