WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

W poszukiwaniu motywacji - na rozgrzewkę ZUMBA

25 luty 2019
#PORADY

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Nie? Wydawało mi się, że ktoś tak powiedział, że obiecałaś ostatnio, że świadomość, a potem to już z górki. Przecież mam świadomość tego, że coś musi się zmienić, jestem gotowy na zmianę, ale… nadal wieczory spędzam przed telewizorem z paczką chipsów w ręce.

Pamiętaj, że za Twoją świadomością musi iść impuls. Natychmiastowy impuls do działania, który zaprowadzi Cię do poznania, dzięki czemu dostrzeżesz same pozytywne zmiany swojego postępowania.

Pułapka odkładania

To ten moment, w którym mogliśmy wpaść w pułapkę odkładania na później. Odkładanie nie jest czymś naturalnym, nie powinno pojawiać się w każdym procesie zmiany. Należy wziąć pod uwagę to, że ono zawsze z czegoś wynika.

Odkładanie pojawia się, kiedy stoimy przed jakimś wyzwaniem, boimy się podjęcia konkretnego działania, boimy się porażki, która może być jego konsekwencją. Czasami jednak odkładamy nawet wtedy, gdy czeka nas coś trudnego i nieprzyjemnego, na co najzwyczajniej w świecie nie mamy w tym momencie ochoty.

decathlon

Fot 1. Materiał własny | Liczy się dobra zabawa i radość z treningu!

Poznaj swój problem – to pierwszy i najważniejszy krok

I tutaj znowu pojawia się nasza świadomość. Poznałeś swój problem – świetnie, to pierwszy i najważniejszy krok. Zastanówmy się teraz, jak można go rozwiązać. Sposobów na to, aby zmniejszyć Twoją niechęć i odkładanie, nie ma wiele. Przede wszystkim musisz wyznaczać sobie małe cele albo skracać czas ich realizacji. Dlaczego od razu zaplanowałeś 5 wizyt na siłowni w tym tygodniu? Daj sobie na początek trochę luzu, oswój się z nową sytuacją. 2 wizyty na ulubionych zajęciach fitness w zupełności wystarczą. Częstotliwość będziesz zwiększać wraz ze wzrostem swojego zaangażowania. Czasami jednak i to nie pomaga. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zacisnąć zęby i przełamać się chociaż jeden raz! Nie planuj tego wydarzenia na kilka dni do przodu, niech to będzie spontaniczne działanie. Tak jak to było z moją wizytą na zajęciach Zumba fitness!

Zumba – dobry pomysł na start!

Dlaczego warto zacząć od Zumby? Bo to po prostu świetna zabawa! Nie jest to łatwy sport – co to, to nie. Na pewno pierwsze zajęcia bardzo Cię zmęczą, chociaż to zależy już bezpośrednio od trenera i intensywności jego zajęć. Niemniej jednak wyjdziesz z Zumby spocony, ale przy tym pełny energii do dalszego działania!

decathlon

Fot 2. Materiał własny | TOP BEZSZWOWY YOGA DAMSKI DOMYOS

Czym charakteryzują się te zajęcia:

  1. W głównej mierze opierają się na fitnessie z dodatkiem energicznej muzyki.
  2. Jeżeli trafiłeś w dobre ręce, z głośników usłyszysz latynoskie rytmy, a na zajęciach będziesz mógł rozruszać bioderka i świetnie się pobawić.
  3. Dzięki tym zajęciom zwiększysz swoją kondycję i wymodelujesz sylwetkę.
  4. Możesz dać się ponieść muzyce, dzięki czemu (jednocześnie spalając kalorie – jeden trening to nawet 800 kalorii w dół!) zrelaksujesz swój umysł.
  5. Zumba nakręca na aktywność fizyczną, po pierwszej godzinie nie będziesz mógł przestać!

Jak oceniam zajęcia po moim pierwszym razie, na podstawie kilku kryteriów:

decathlon

Koszty, które poniesiesz, są praktycznie zerowe! Musisz oczywiście opłacić zajęcia Zumba fitness, ale po co został stworzony internet? Znajdziesz tam mnóstwo treningów, których możesz spróbować samodzielnie w domu. Niemniej jednak zachęcam, żebyś pierwsze zajęcia spędził pod okiem trenera.

Ubierasz się w to, w czym Ci wygodnie! Jedynym elementem stroju, w który warto zainwestować, gdy wkręcisz się w Zumbę, są buty. Dobrze dobrane, wygodne buty sportowe są konieczne przy tych zajęciach!

W czym ćwiczyć?

Chcesz się dowiedzieć na co ja postawiłam? Wybrałam koszulkę do jogi – ponieważ dobrana w większym niż standardowo rozmiarze jest bardzo luźna i super się sprawdza podczas szybkiego poruszania się w rytm muzyki! Teraz niektóre kolory można zgarnąć w promocji 😉

decathlon

Fot 3. Kasia Berta | Zumba – czas, start!

Legginsów niestety nie znajdziesz już w naszej ofercie, natomiast mogę Ci polecić buty, na które się zdecydowałam! Z uwagi na nieco wyższą i miękką podeszwę świetnie sprawdzają się podczas podskoków czy energicznego tańca. Dzięki temu, że model jest przeznaczony na zajęcia fitness, będziesz mógł z nich korzystać regularnie przy okazji innych aktywności!

decathlon

Fot 4. Materiał własny | BUTY FITNESS KARDIO 100 DAMSKIE DOMYOS

Produkty, które Ci polecam – jak widzisz, są przeze mnie sprawdzone, więc możesz mi zaufać!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu chętnie spróbujesz Zumby. To, co mogę Ci zagwarantować – nie zawiedziesz się, to będzie miłość od pierwszego wejrzenia.

decathlon

Fot 5. Materiał własny | A jeśli nie zumba, to może joga? 

A jeżeli uważasz, że nie masz w swoim życiu czasu na dodatkowe zajęcia, takie jak aktywność fizyczna – poczekaj cierpliwie na kolejny artykuł i zrelaksuj się. Spróbuj razem ze mną jogi, to kolejny sport, który będę odkrywać. Niebawem postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości związane z organizacją czasu!

A jak Tobie minął ostatni miesiąc? Podziel się w komentarzu swoimi nowymi osiągnięciami!

Katarzyna Berta
Na co dzień nie spotkasz mnie stacjonarnie, ponieważ pracuje w sklepie internetowym Decathlon, nie mniej jednak zachęcam Cię do kontaktu mailowego. Chętnie porozmawiam z Tobą na tematy związane z motywacją do ćwiczeń i do zdrowego stylu życia. Możemy też wymienić się doświadczeniami z zumba fitness, ponieważ jest to mój sport numer jeden! Czekam na Twoją wiadomość: katarzyna.berta@decathlon.com
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień nie spotkasz mnie stacjonarnie, ponieważ pracuje w sklepie internetowym Decathlon, nie mniej jednak zachęcam Cię do kontaktu mailowego. Chętnie porozmawiam z Tobą na tematy związane z motywacją do ćwiczeń i do zdrowego stylu życia. Możemy też wymienić się doświadczeniami z zumba fitness, ponieważ jest to mój sport numer jeden! Czekam na Twoją wiadomość: katarzyna.berta@decathlon.com
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

CROSS TRENING, FITNESS

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
FITNESS

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?