WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Hulajnoga dla najmłodszych dzieci - vademecum rodzica

02 kwiecień 2020
#SPRZĘT

Jazda na hulajnodze nie tylko pozwala na swobodne przemieszczanie się, ale także jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu razem z dzieckiem. Zobacz przegląd naszej pełnej oferty, wybierz najlepszy model i odkrywaj miejskie ścieżki ze swoim dzieckiem.


Jazda na hulajnodze nie tylko bawi, ale i uczy. Dzięki jeździe na hulajnodze dziecko uczy się łapać równowagę, kontrolować prędkość oraz hamowania. Hulajnogi na 3 kółkach dedykowane są już dla dwuletnich dzieci. Ten środek transportu świetnie się nadaje na krótkie miejskie spacery, natomiast gorzej się spisuje na leśnych nierównościach (w przeciwieństwie do rowerka biegowego). Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko cieszyło się nową formą aktywności, to hulajnoga to świetny wybór.

Którą z nich wybrać?

Istnieje sporo modeli hulajnóg dla małych dzieci. Na której z nich dziecko będzie hulać na nucąc swoją ulubioną piosenkę? Obejrzyj dostępne modele i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada.

Hulajnoga B1

To moja pierwsza, ale nie ostatnia propozycja. Hulajnoga składa się z dwóch elementów: stelaża oraz kolorowej nakładki, na której stoi dziecko. Należy koniecznie o tym pamiętać, ponieważ dopiero te dwa elementy tworzą całość hulajnogi i pozwalają przekonać się dziecku, że jazda na hulajnodze jest fajna. Model ten jest przeznaczony dla waszych pociech w przedziale wiekowym 2-4 lata lub dla dziecka o wzroście max 110- 115 cm. Dlaczego? Hulajnoga posiada 3 stopniowy system regulacji i na najwyższym poziomie wyższe dziecko musiałoby dość mocno schylać się, aby komfortowo trzymać kierownicę. Unikajmy też sytuacji, w której dziecko ma kierownicę na wysokości szyi –  zdecydowanie utrudnia to manewrowanie kierownicą.  Optymalnie jest wtedy, gdy dziecko – stojąc na podeście hulajnogi – ma kierownicę pomiędzy linią bioder, a linią pępka. Wtedy dziecko nie musi się zbytnio schylać, w związku z czym może komfortowo manewrować hulajnogą podczas jazdy. Pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dziecka: podczas nauki jazdy, mogą wydarzyć się upadki – pamiętaj więc o kasku, aby Twój malec mógł z radością pędzić przed siebie i odkrywać otaczający go świat.

Fot 1. Materiał własny

W przypadku hulajnóg dla najmłodszych użytkowników możemy natrafić na dwa rodzaje sprzętu: hulajnogi balansowe (gdzie dziecko manewruje hulajnogą na zasadzie przechyłu ciała) oraz takie, gdzie dziecko manualnie skręca hulajnogą. Można dyskutować, który model jest łatwiejszy do opanowania, natomiast w mojej ocenie bardziej oczywistym sposobem sterowania hulajnogą jest manualne używanie kierownicy przez dziecko. Jeśli chodzi o hulajnogi balansowe, występuje następujące niebezpieczeństwo. Gdy dziecko traci równowagę, może mimowolnie skręcać pomimo, że chciałoby jechać prosto.

Hulajnoga B1 posiada 2 kółka z przodu i jedno z tyłu co ułatwia sterowanie oraz stabilność, dzięki czemu dzieci mogą bezpiecznie ścigać się z wiewiórkami w pobliskim parku.Warto podkreślić, że kółka wykonane są z kauczuku, co zwiększa ich wytrzymałość. Kierownica posiada lekko zakrzywioną ramę – nie jest to żadna wada konstrukcyjna, przeciwnie – jest to zaleta. Rozwiązanie to ma na celu zapewnić jak największe bezpieczeństwo Twojemu dziecku oraz uniknąć utraty równowagi podczas jazdy i skręcania (zwłaszcza podczas nauki jazdy slalomem między szyszkami). Zadbaliśmy nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o to, żeby to Twoja pociecha zdecydowała o wyglądzie swojej hulajnogi. Pamiętasz o nakładkach, które współtworzą hulajnogę? Występują one w kilku kolorach i w każdej chwili można je wymienić (zdajemy sobie sprawę, jak ciężko wybrać ulubiony kolor). Chyba oczywiste jest, że czerwona nakładka to +10 punktów do szybkości, podczas gdy różowa zarezerwowana jest dla naszych małych księżniczek. Wspomnę jeszcze, że wytrzymałość nakładki to 20 kg.

Propozycja numer jeden za nami. Zdaję sobie sprawę, że im większa możliwość wyboru, tym większy problem – tym niemniej zapraszam do opcji drugiej. Pamiętajmy, że zakup hulajnogi to gwarantowana radość dziecka na wiele długich godzin.

Hulajnoga B1 500

To również hulajnoga dedykowana dla najmłodszych i świetnie się nada jako pierwsza hulajnoga dla naszego kochanego malucha. Ponieważ ten model to ulepszona wersja hulajnogi B1, skupię się tylko na różnicach.

Pierwsza rzecz, która zwraca naszą uwagę to świecące kółka. Twoje dziecko może się poczuć jak prawdziwa gwiazda! Świecące kółka to ten element na który maluchy zwracają uwagę najbardziej i dają im najwięcej radości.

Kolejna różnica to regulacja wysokości. W poprzedniej hulajnodze mieliśmy do czynienia z 3-stopniowym systemem regulacji, podczas gdy w modelu B1 500 dochodzi nam jeszcze jeden poziom. 4-stopniowa regulacja daje ten atut, że kierownica może być trochę wyżej, więc wystarczy naszemu dziecku na dłużej.

Fot 2. Materiał własny

Ostatnia różnica to platforma hulajnogi, która jest tutaj przymocowana na stałe i jest trochę bardziej wytrzymała niż w modelu B1. Minusem jest to, że nie mamy możliwości jej wymiany tak, jak to miało miejsce we wcześniej opisywanym modelu. Oczywiście mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne, aby dziecko wybrało tę, która odpowiada mu bardziej.

Podsumowując, ta hulajnoga ucieszy dzieci ze względu na atrakcyjny, kolorowy design, a rodziców ze względu na nieco wyższą regulację, dzięki czemu hulajnoga starczy na dłużej.

Przed nami jeszcze jeden model, znając który będziecie mogli wspólnie wybrać pierwszą hulajnogę Twojego dziecka. Dodatkowym pomysłem może być użycie naklejek, kokardek i innych dodatków, dzięki którym hulajnoga będzie wyjątkowa.

Hulajnoga dziecięca Globber

To już ostatni model w naszym zestawieniu hulajnóg trójkołowych. Przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia (kierownica na najniższym stopniu jest wyżej niż w B1). Jest to jedyna hulajnoga w naszej ofercie, która jest tzw. hulajnogą balansową (czyli skręt kierownicy zależny jest od przechyłu dziecka w daną stronę). Hulajnoga posiada też sprytny patent, który pozwala jechać tylko prosto (wystarczy nacisnąć przycisk przy platformie). Ta możliwość może być istotna zwłaszcza w początkowej fazie nauki łapania równowagi, w trakcie której dziecko może mimowolnie skręcać. Oprócz tego hulajnoga jest solidnie wykonana, posiada 3 poziomy regulacji oraz świecące, kauczukowe koła. Jest to opcja zdecydowanie warta przemyślenia dla dzieci w wieku 2- 5 lat.

Fot 3. Materiał własny

Przedstawiłem wszystkie modele hulajnóg dostępnych w naszym sklepie internetowym dla dzieci w wieku 2-5 lat. Mam nadzieję, że ów niełatwy wybór jest teraz łatwiejszy. Życzę miłej zabawy i hulajcie śmiało przed siebie na nowej hulajnodze.

Tomasz Żmudzki Decathlon Kartuska
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Kartuska w Gdańsku – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu biegowego, ale również doradzę nieco w kwestii treningu. Jestem wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych (miejsca 5-8). Za swój największy sukces uważam uzyskanie minima na Mistrzostwa Europy Juniorów na dystansie 10 km w 2009 roku. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: tomasz.zmudzki@decathlon.com. Do zobaczenia na zawodach biegowych!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Kartuska w Gdańsku – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu biegowego, ale również doradzę nieco w kwestii treningu. Jestem wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych (miejsca 5-8). Za swój największy sukces uważam uzyskanie minima na Mistrzostwa Europy Juniorów na dystansie 10 km w 2009 roku. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: tomasz.zmudzki@decathlon.com. Do zobaczenia na zawodach biegowych!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DLA RODZICÓW, HULAJNOGI

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego dziecka?
HULAJNOGI

Jazda na hulajnodze- alternatywny środek transportu

Jazda na hulajnodze- alternatywny środek transportu
SPORT, HULAJNOGI

Rodzinna przejażdżka na hulajnogach. Test hulajnóg Mid 5 oraz Town 7

Rodzinna przejażdżka na hulajnogach. Test hulajnóg Mid 5 oraz Town 7

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu