WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Rodzinna przejażdżka na hulajnogach. Test hulajnóg Mid 5 oraz Town 7

25 kwiecień 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Kiedyś hulajnogi kojarzyły się większości z nas z zabawką przeznaczoną tylko dla dzieci. Ten sprzęt miał uatrakcyjnić naszym namłodszym pociechom czas podczas zabawy na podwórku. Teraz hulajnogi służą jako alternatywny środek transportu nie tylko dla namłodszych, ale także dla osób dorosłych.

Nasi najmłodsi klienci bardzo często dojeżdzają do szkoły lub na zajęcia poza szkolne tym prostym środkiem transportu. Dla tych nieco starszych dzieci jest to znakomita możliwość dojazdu do pracy. W piekne słoneczne weekendy można ruszyć na wspólną rodzinną przejażdżkę. Przede wszystkim jazda na hulajnodze to bardzo prosta i przyjemna forma aktywności, którą polecam każdemu. Razem z moją siostrzenicą Amelką często w wolnych chwilach, przemierzamy świat na hulanogach i chcemy się podzielić z wami wrażeniami na temat dwóch modeli hulanóg dostępnych w sieci Decathlon. Nie czekaj i ciesz się z jazdy na dwóch kółkach tak jak my!

Fot 1. Patryk Adamowski | Razem z Amelką testujemy hulajnogi pod kątem komfortu jazdy i bezpieczeństwa

Hulajnoga Mid5 – dla jakiego użytkownika?

Zaczniemy od hulajnogi dla dzieci. Hulajnoga Mid 5 przeznaczona jest dla miłośników tego sportu w przedziale wiekowym 6 – 9 lat, co nie znaczy, że będzie nieodpowiednia dla nieco wyższego pięciolatka, a  myślę że bardzo sprawne dziewięcioletnie dziecko mogłoby z powodzeniem poradzić sobie na nieco bardziej zaawanowanym sprzęcie.  Dlaczego jednak wyżej wspomniane grono użytkowników będzie nabardziej zadowolone z tego produktu? Oczywiścię nadchodzimy z odpowiedzią.

Fot 2. Patryk Adamowski | Sesja z naszym udziałem odbyła sie Parku Oruńskim w Gdańsku, ale testowaliśmy je na co dzień jeżdżąc po osiedlowych drogach

Hulajnoga posiada regulację kierownicy w dwóch zakresach i będzie odpowiednia dla dzieci o  wzroście  120 – 150 cm. Wysokość kierownicy powinna sprawiać komfort naszemu młodemu sportowcowi. Nie powinna być za wysoko ( np. na wysokości szyii , gdyż wtedy sterowanie jest bardzo utrudnione) , ani zbyt nisko, gdyż nasze dziecko będzie się cały czas schylało do kierownicy. Najlepiej, aby kierownica podczas jazdy ( gdy dziecko stoi na podeście hulajnogi) była na wysokości pomiędzy linią bioder a linią pępka, wtedy dziecko jest cały czas wyprostowane i nie męczy się tak bardzo podczas jazdy.

Fot 3. Patryk Adamowski | Pamiętajmy o bezpieczeństwie dziecka – wyposażmy je w kask

Ten model hulajnogi posiada nieco szerszą platformę na której stoi nasze dziecko podczas jazdy niż we wcześniejszych modelach ( np. play 3 czy play 5) dzięki czemu nasza pociecha ma dla siebie więcej miejsca.  Kółka hulajnogi o wielkości  125 mm pozwalają stabilnie i łatwo się przemieszczać ( większe kółka co prawda pozwalają łatwiej się rozpędzać i są bardziej komfortowe, jednak dziecku trudniej jest kontrolować większe koło co mogłoby prowadzić do utraty stabilności i równowagi).

Hulajnoga posiada dwa elementy, które znacząco zwiększają komfort jazdy oraz bezpieczeństwo naszych najmłodszych klientów. Po pierwsze amortyzator na przednim kole, który znacząco wpływa na jakość jazdy. Wiadomo , że dziecko podczas zabawy na podwórku czy dojeżdzając do szkoły nie zawsze będzie jeździć po płaskiej ścieżce rowerowej. Trafi się zapewne trochę chodnika, czy kostki brukowej, właśnie wtedy dziecko doceni obecność amortyzatora, który w znaczący sposób będzie pochłaniał drgania podczas jazdy na takiej powierzchni i znacząco wpłynie na komfort jazdy.

Fot 4. Patryk Adamowski | Amortyzator na przednim kole znacząco zwiększa komfort jazdy

Element który sprawi, że hulajnoga mid5 jest jeszcze bardziej bezpieczna to hamulec przy kierownicy. Wszystkie nasze hulajnogi wyposażone są w standardowy hamulec znajdujący się przy błotniku w tylnim kole. W testowanym przez Amelkę sprzęcie mamy dodatkowo wspomniany hamulec przy kierownicy, dzięki  któremu naszym pociechom łatwiej panować jest nad prędkością ( przydatne zwłaszcza podczas zjazdów z górek) pozwala także instyktownie zahamować, gdy np. zza zakrętu wyłoni się nagle pieszy.

Warto wspomnieć również o drobnych elementach które ułatwiają transportowanie hulanogi. Hulajnoga mid5 można w każdej chwili złożyć a po założeniu paska można w wygodny sposób przenosić ją z miejsca na miejsce. Poza tym niektóre hulajnogi z serii mid 5 ( Indian Girl i Super Hero) wyposażone są w stopkę dzięki czemu w łatwy sposób możemy postawić nasz sprzęt w dowolnym miejscu.

Fot 5. Patryk Adamowski | Hulajnogę łatwo można złożyć i zapakować na wakacje, a pasek przy hulajnodze pozwala łatwo ją przenosić

Hulanoga mid5 to naprawdę warty polecenia sprzęt dla użytkowników w wieku 6- 9 lat. Stabilność, regulacja kierownicy, dodatkowy komfort w postaci przedniego amortyzatora oraz dodatkowy hamulec wpływający na bezpieczeństwo to niewątpliwe plusy tej hulajnogi. Pamiętaj, jeśli masz problem z wyborem hulajnogi dla swojego dziecka skorzystaj z pomocy doradcy sportowego w sklepie Decathlon, na pewno pomoże wybrać Ci najbardziej odpowiedni sprzęt.

Hulajnoga Town7

Hulajnogi z serii Town dedykowane są dla dorosłych. Wielokrotnie jednak widziałem 9- 10 letnie dzieci bardzo dobrze radzące sobie z tym modelem, dlatego warto przetestować sprzęt w sklepie bo tak jak zaznaczyłem czasami warto zainwestować w nieco większą hulajnogę dla dzieci , gdyż bardzo często są to kwestie indywidualne zależne od jego umiejętności.

Hulajnoga Town7 to model z bardzo płynną regulacją kierownicy dedykowana dla użytkowników w przedziale wzrostowym  145- 195 cm oraz osób do 100 kg wagi.  Hulajnoga posiada także szerszy podest na którym stoimy w porównaniu do modeii dziecięcych.  Jest on też bardziej komfortowy, gdyż jest wyłożony bardziej komfortową gumą .

Fot 6. Patryk Adamowski | Hulajnoga Town 7 to naprawdę świetny wybór dla osób dorosłych

Sprzęt ten jest wyposażony w kółka o wielkości 200 mm. Większe kółka pozwalają łatwiej się przemieszczać , ponieważ przy większym obwodzie kółka mniej wysiłku musimy włożyć , aby szybciej się przemieszczać. Większe koło lepiej sprawdzi się również w mieście , gdyż łatwiej omija przerwę pomiędzy płytami chodnikowymi czy kostką brukową.

Fot 7. Patryk Adamowski | Większe koła w modelu Town 7 pozwalają na efektywniejsze przemieszczanie się

W dziecięcym modelu mid5 mieliśmy do czynienia z amortyzatorem i hamulcem przy kierownicy który zwiększały komfort i bezpieczeństwo jazdy. Seria Town 7 została wyposażona w 2 amortyzatory dla jeszcze większego komfortu. W testowanym sprzęcie miałem dostęp również do dwóch hamulców ( tylniego w błotniku i przedniego przy kierownicy). Powiem szczerze, że o wiele częściej korzystałem z dodatkowego hamulca przy kierownicy, był on po prostu łatwiejszy i bardziej instyktowny w użyciu.

Fot 8. Patryk Adamowski | Amortyzatory w które wyposażona jest hulajnoga pozwalają komfortowo przemieszczać się niemal na każdej nawierzchni

Ta hulajnoga także została wyposażona w stopkę oraz pasek do przenoszenia hulanogi. Moim zdaniem to nalepszy model hulanogi dostępny dla osób dorosłych ( a także nastolatków, czy bardzo sprawnych 10 latków). Większe koła pozwalają efektywnie pokonywać dystans, dwa amortyzatory skutecznie niwelują drgania nawet na kostce brukowej,  płynna regulacja pozwala bardzo komfortowo dopasować wysokość kierownicy każdemu użytkownikowi, hamulec przy kierownicy zwiększa bezpieczeństwo.

Fot 9. Patryk Adamowski | Ja wybieram hulajnogę Town 7, a Ty?

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wraz z Amelką pokazaliśmy Ci jak fantastyczną formą aktywności może być przemieszczanie się na hulajnodze. W sklepach Decathlon mamy pełen wybór tego rodzaju sprzętu, dwa opisane przez nas modele to tylko jedne z naszych propozycji. Nasz sprzęt jak widać jest w pełni bezpieczny i  komfortowy. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji jak dobrać hulajnogę zapraszam do kontaktu ze mną lub nabliższym doradcą w sklepie stacjonarnym.

Udanego i bezpiecznego szaleństwa na drodze.

Pozdrawiamy – Amelka i Tomek 🙂

Tomasz Żmudzki Decathlon Kartuska
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Kartuska w Gdańsku – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu biegowego, ale również doradzę nieco w kwestii treningu. Jestem wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych (miejsca 5-8). Za swój największy sukces uważam uzyskanie minima na Mistrzostwa Europy Juniorów na dystansie 10 km w 2009 roku. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: tomasz.zmudzki@decathlon.com. Do zobaczenia na zawodach biegowych!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Kartuska w Gdańsku – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu biegowego, ale również doradzę nieco w kwestii treningu. Jestem wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych (miejsca 5-8). Za swój największy sukces uważam uzyskanie minima na Mistrzostwa Europy Juniorów na dystansie 10 km w 2009 roku. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: tomasz.zmudzki@decathlon.com. Do zobaczenia na zawodach biegowych!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki

Jak mieć płaski brzuch? Dieta i ćwiczenia to podstawa. Sprawdź, co jeść, żeby pozbyć się oponki
BIEGANIE

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?

Bieganie z psem - jak zacząć i jak trenować canicrossing?
BIEGANIE

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

Jak poprawić pułap tlenowy aby zwiększyć wydolność organizmu? Co to jest Vo2max?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu