WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak zadbać o skórę? Czyli rząd koński zawsze w formie!

26 czerwiec 2018
#PORADY

Zakup sprzętu do jazdy konnej to spory wydatek. Oczywistym jest zatem, że chcemy go używać możliwie jak najdłużej, przy okazji utrzymując zakupiony osprzęt w dobrej kondycji. Jak w takim razie to osiągnąć? Odpowiedź jest prosta – należy regularnie i starannie konserwować skórzane produkty, aby mogły nas cieszyć przez długie lata.

Na rynku jest przeogromna ilość środków, które systematycznie używane utrzymają nasz sprzęt w dobrym stanie przez długi czas. Tanie, drogie, polecane, z długoletnią tradycją, oraz nowości… Do wyboru, do koloru.  Półki w sklepie jeździeckim zwykle prezentują bardzo szeroki wybór – aż trudno się zdecydować.  Dziś przedstawię Wam interesującą ofertę tego typu produktów marki Fouganza by Decathlon.

PO PIERWSZE – CZYSTY!

Warto po każdym treningu przetrzeć sprzęt z kurzu i potu. Zapewni to komfort użytkowania zarówno dla konia jak i jeźdźca. Do tego typu pielęgnacji możemy znaleźć następujące preparaty:

MYDŁO GLICERYNOWE DO SKÓR W AEROZOLU, wyprodukowane na bazie mydła lnianego i gliceryny. Delikatnie i skutecznie czyści skórę, pozostawiając ją jednocześnie miękką. Jak go używać? Należy równomiernie spryskać siodło/ ogłowie/ popręg (ja czyszczę nim także oficerki), a następnie zetrzeć preparat miękką gąbką. Sprzęt należy pozostawić do wyschnięcia. Preparat pozostawia skórę matową.

MYDŁO DO SKÓR 2 W 1 PRO’LEATHER ŻEL to produkt o podobnym działaniu, co zwykłe mydło glicerynowe, z tą różnicą, że dodatkowo bardzo ładnie nabłyszcza sprzęt i pozostawia kolor skóry intensywniejszym. Do tego posiada konsystencję żelu – jest przyjemny w użyciu. Dla mnie najlepsza propozycja do codziennej pielęgnacji sprzętu. Do tego żel jest bardzo wydajny!

MLECZKO DO SKÓR 2 W 1, zalecane do codziennego stosowania. Ma rzadką konsystencje, jest łatwe w użyciu, wydajne. Delikatnie czyści z kurzu i potu. Bardzo dobrze wchłania się w skórę, dzięki czemu pozostawia ją miękką i odżywioną, a jednocześnie – nie zatyka porów. Po użyciu skóra jest matowa.

Fot 1. Joanna Pierzchała | W naszej ofercie dostępnych jest kilka skutecznych preparatów do skóry!

PO DRUGIE – NASMAROWANY!

Codzienne pastowanie skóry może się wydawać lekką przesadą… Chociaż mam bzika na punkcie swojego siodła i jego „kondycji”, to nie pastuję go za każdym użyciem. W moim przypadku dobrze sprawdza się smarowanie co 2 tygodnie, tak aby utrzymać skórę w nienagannym stanie. Jednakże po każdym użyciu stosuje jeden z preparatów do codziennego czyszczenia. Tak czy inaczej, raz na jakiś czas, warto o nasz sprzęt zadbać kompleksowo.  Fouganza proponuje 2 produkty, które w tym pomogą.

OLEJ DO SKÓR, przeznaczony do głębokiego nawilżania skóry, pomaga ją zregenerować, przywrócić miękkość i intensywny kolor. Pomocny także do przygotowania nowego sprzętu do użytku. Nie można zapominać, że nowa skóra także wymaga konserwacji. Zaleca się nakładanie oleju od wewnętrznej strony sprzętu, aby mógł dobrze się wchłonąć i spełnić swoje zadanie. Stosowanie oleju nie jest konieczne w przypadku skór miękkich.

SMAR DO SKÓR, bardzo przyjemny w użyciu preparat, dogłębnie odżywia skórę, pozostawiając ją supermiekką, o intensywnym kolorze i dość błyszczącym wykończeniu. Chroni przed powstawaniem mikro rys, przetarć itp. Bardzo przydatny przy renowacji starego, czy też mocno zaniedbanego sprzętu. Regularnie stosowany zwiększa komfort użytkowania sprzętów. Szczególnie doceniam go w przypadku pielęgnacji siodła, gdyż jestem miłośnikiem miękkich siodeł. Smar godny polecenia!

Fot 2. Joanna Pierzchała | Pamiętaj o tym, by dbać o swojego wierzchowca!

Co łączy wszystkie przedstawione produkty poza tym, że wszystkie mają swoje miejsce w mojej jeździeckiej pace? Skuteczność w działaniu oraz atrakcyjna cena. Jest to seria preparatów, która zadowoli wymagającego użytkownika, dzięki swojej wydajności, starczy na dość długo, a do tego nie nadwyręży portfela koniarza.

Jako zestaw testowy można wybrać ZESTAW DO PIELĘGNACJI SKÓRZANYCH ELEMENTÓW SPRZĘTU JEŹDZIECKIEGO, który zawiera wszystko co niezbędne, aby zacząć właściwie dbać o koński rząd.

Nie zwlekajcie i zadbajcie o skórę dla komfortu Waszego i Waszych wierzchowców!

Ja tymczasem pędzę smarować siodełko! 🙂

Z końskimi pozdrowieniami!

Joanna Pierzchała Decathlon Pasaż Łódzki
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Manufaktura w Łodzi – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu jeździeckiego, ale również doradzę nieco w kwestii rolek i treningu na siłowni. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: joanna.pierzchala@decathlon.com. Do zobaczenia!!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Manufaktura w Łodzi – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu jeździeckiego, ale również doradzę nieco w kwestii rolek i treningu na siłowni. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: joanna.pierzchala@decathlon.com. Do zobaczenia!!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

JEŹDZIECTWO

Prawidłowy dosiad i postawa w siodle - jak je ćwiczyć w domu?

Prawidłowy dosiad i postawa w siodle - jak je ćwiczyć w domu?
JEŹDZIECTWO

Co sprawia, że jeździectwo to piękny sport?

Co sprawia, że jeździectwo to piękny sport?
JEŹDZIECTWO

Dlaczego warto jeździć konno w kasku?

Dlaczego warto jeździć konno w kasku?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu