WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Co zabrać na kemping? 5 akcesoriów kempingowych

08 lipiec 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Myślałeś o rodzinnym biwaku, ale nie wiesz co warto zabrać pod namiot? Lista pakowania będzie inna zależnie od czasu wyjazdu oraz Twojego doświadczenia. Przygotowałem dla Ciebie niezbędne gadżety kempingowe, które ułatwią i uprzyjemnią  każdy wyjazd na łono natury. Jeśli nie wiesz co warto zabrać na pierwszy kemping, poniżej znajdziesz 5 sprawdzonych propozycji.

1. Ochrona przed owadami to pierwsze, co musisz zabrać na kemping pod namiot

Bardzo często rozbijamy namiot w pobliżu wody. Latem przyjemnie jest się w niej ochłodzić. Zapominamy jednak, że takie warunki upodobały sobie również insekty. A podczas wakacji nie ma chyba nic gorszego od chmary krwiożerczych komarów lub agresywnych końskich much. Na szczęście jest na to pewne rozwiązanie. Możesz przecież zabrać ze sobą preparaty, które skutecznie przegonią niechciane towarzystwo. Mam tu na myśli środek Mugga, dostępny w trzech wersjach:

Fot 1. Materiał własny | Zdecydowanie bardziej przyjemnie będzie spędzać czas bez niepotrzebnego towarzystwa

2.Niedoceniane akcesoria kempingowe, czyli…młotek

Młotek, który posłuży nam do wbijania śledzi przy rozkładaniu naszego domu, znaczy się namiotu. Dlaczego to takie ważne? Źle rozbity namiot przy ulewnej nocy skończy się przemokniętą sypialnią. Pewnie myślisz sobie teraz, że przecież zawsze można powbijać śledzie znalezionym na miejscu kamieniem. Problem w tym, że często prowadzi to do uszkodzenia kolejnych śledzi. Proponuję zakupić młotek gumowy, który nie naruszy śledzi namiotu. Nie naruszy naszych śledzi. Dobrze napięty tropik namiotu pozwoli na błogi sen nawet przy dużym oberwaniu chmury.

Fot 2. Materiał własny | Dobrze naprężony namiot pozwoli przespać deszczową noc bez obaw o przemoknięcie sypialni

3. Higiena na łonie natury – co zabrać na biwak?

Wiesz już, jak wybrać dobry namiot?  Jeżeli swój obóz planujesz rozbić z dala od infrastruktury warto pomyśleć także o produktach, które pomogą nam w utrzymaniu podstawowej higieny. Co należy zabrać ze sobą na biwak? Przydatne będą z pewnością gadżety, takie jak:

4. Lodówki turystyczne – niezastąpione gadżety kempingowe

Przydatna nie tylko kiedy to nad polskim morzem leżymy brzuchem do góry i jedyne o czym marzymy to sięgnięcie po zimne… napoje bezalkoholowe J  Lodówka doskonale sprawdzi się, gdy na kemping zabieramy ze sobą żywność i zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu jej właściwości. Obecne rozwiązania pozwalają wydłużyć żywotność produktów nawet o 11 godzin! I mowa tu o miękkich lodówkach materiałowych bez używania dodatkowych wkładów. Przykład? Bardzo proszę… Lodówki turystyczne firmy Quechua w formie wygodnego plecaka.

Fot 3. Materiał własny | Na rynku znajdziemy obecnie miękkie i kompaktowe lodówki, które pozwolą zachować komfort cieplny produktów nawet na kilkanaście godzin!

5. Co wziąć na biwak pod gwiazdami? Lampy kempingowe!

Coraz częściej za główne źródło światła służy nam telefon. I oczywiście w tym rozwiązaniu nie ma nic złego. Sytuacja komplikuje się, gdy mamy zamiar rozbić namiot wieczorem, a nie zabraliśmy ze sobą czołówki lub innego źródła światła. Przyjemnie jest też posiedzieć wieczorem z rodzinką grając w gry planszowe bądź karty przy pełni oświetlonym namiocie. Idealnym rozwiązaniem będzie tu lampa kempingowa. Jeśli nie chcesz w nią inwestować, proponuję zabrać ze sobą czołówkę i podwiesić ją w centralnej części namiotu. Obecnie możesz znaleźć szeroki wybór lamp i oświetlenia kempingowego. Parametry na jakie warto zwracać uwagę to przede wszystkim: moc światła, wytrzymałość baterii oraz sposób ładowania. Jeśli lubisz długie wycieczki to z pewnością przyda co Ci sięładowarka na promienie słoneczne, dzięki której możesz ładować nawet dwa akcesoria jednocześnie.

Fot 4. Materiał własny | Oświetlony po zmroku namiot jest nie tylko bardziej praktyczny, ale również tworzy magiczną atmosferę

Radzimir Burzyński Decathlon Opole
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Opole – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek. Uwielbiam górskie wędrówki, przebywanie na łonie natury, a w wolnej chwili lubię pobiegać. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: radzimir.burzynski@decathlon.com. Do zobaczenia w podróży!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Opole – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek. Uwielbiam górskie wędrówki, przebywanie na łonie natury, a w wolnej chwili lubię pobiegać. Możesz również skontaktować się ze mną mailowo: radzimir.burzynski@decathlon.com. Do zobaczenia w podróży!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KEMPING

Co zabrać pod namiot? Zobacz listę rzeczy!

Co zabrać pod namiot? Zobacz listę rzeczy!
KEMPING

Jak naprawić materac dmuchany?

Jak naprawić materac dmuchany?
KEMPING

10 prostych i szybkich dań pod namiot

10 prostych i szybkich dań pod namiot

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu