WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach

17 grudzień 2018
#PORADY

Każdy, kto spróbował swoich sił w łyżwiarstwie, wie, że to wyjątkowy sport, który pozwala poczuć niezwykłą wolność i lekkość, a korzyści z jego uprawiania jest bez liku. Oto kilka powodów, dla których warto odważyć się postawić nogę na lodzie.


Dla ciała

Łyżwiarstwo należy do tych sportów, które niepostrzeżenie wpływają na nasze ciało, kształtując mięśnie nóg, pośladków oraz dolne partie brzucha i pleców, poprawiając kondycję, elastyczność stawów i koordynację. Szalejemy na lodzie, a w tym czasie siłownia robi się sama!

Fot 1. Materiał własny |  Szalejemy na lodzie, a w tym czasie siłownia robi się sama!

Dla zabawy

Nawet jeśli na początku nie suniemy przez lodowisko z lekkością i gracją Michelle Kwan, to zabawa na lodzie z pewnością wynagrodzi nam pierwsze trudy nauki. Pierwszy i drugi raz warto pójść na lodowisko z kimś doświadczonym. Ale nie obejrzymy się, a już sami będziemy mogli pomagać innym.

Dla ducha

Wszystkie sporty powodują wyrzut hormonów szczęścia do krwi, a przez to poprawiają nastrój i samopoczucie. Ale łyżwiarstwo dodatkowo sprawia, że czujemy się wspaniale we własnym ciele, które nagle nabiera elastyczności i gracji. A jeśli dodamy do tego interakcje na lodzie, to mamy sport doskonały!

Fot 2. Materiał własny |   Łyżwiarstwo sprawia, że czujemy się wspaniale we własnym ciele, które nagle nabiera elastyczności i gracji

Dla wszystkich

Łyżwiarstwo może uprawiać każdy – to doskonały sport dla całej rodziny. Na początek nie trzeba inwestować w sprzęt – wystarczy wybrać się na lodowisko, które za drobną opłatą wypożycza łyżwy. A kiedy już poczujemy wiatr we włosach i radość z szusowania po białej tafli, z pewnością będziemy chcieli wybrać swoją wymarzoną parę. Wtedy warto zapytać o radę profesjonalistów.          

Fot 3. Materiał własny |  Łyżwiarstwo może uprawiać każdy – to doskonały sport dla całej rodziny

Niezbędnik łyżwiarza

Po paru wizytach na lodowisku na pewno będziemy już wiedzieli, jakie łyżwy nam odpowiadają: figurówki czy hokejówki. W ofercie Decathlon znajdziemy oba rodzaje łyżew, a także niezbędne akcesoria, np. ochraniacze. Warto zwrócić uwagę, aby łyżwy były wygodne i zwrotne. Prawdopodobnie specjaliści w sklepie poradzą też, aby mierzyć buty z miękką ciepłą skarpetką, tak aby nie okazały się za małe. Możemy też wybrać taką parę, która ma już ciepłą wyściółkę, np. białe łyżwy figurowe od Oxelo model 500 lub 120. Na otwartych lodowiskach z pewnością docenimy komfort, jaki dają ocieplane łyżwy.

Dla dzieci Decathlon proponuje wielorozmiarowe łyżwy, które dzięki systemowi rzepów rosną wraz z ich stopami. Dziewczynki z pewnością pokochają design niebiesko-różowych łyżew. Z kolei dla chłopców idealne będą lekkie łyżwy play 3, które dzięki hokejowej płozie mają lepszą zwrotność, a dodatkowo zostały wyposażone w plastikową skorupę chroniącą stopę w każdych warunkach oraz klamry mikrometryczne, które pozwalają maluchowi samodzielnie zapiąć but.

Fot 4. Materiał własny |  Po paru wizytach na lodowisku na pewno będziemy już wiedzieli, jakie łyżwy nam odpowiadają figurówki i hokejówki

Kiedy już wybierzemy idealną parę łyżew, pamiętajmy, aby po zakupie je naostrzyć.  Powinniśmy to zrobić zawsze przed pierwszą jazdą na nowych łyżwach, jak również w momencie gdy płozy pokryją się rdzą lub stają się matowe. Powodem do wykonania ostrzenia jest też moment gdy stabilność jazdy zmniejszyła się i łyżwy uciekają nam na boki. 

Nie musimy daleko szukać – usługę ostrzenia łyżew można znaleźć w sklepach Decathlon oraz na niektórych lodowiskach.

Do zobaczenia na lodowisku! 

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

ŁYŻWIARSTWO

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?
ŁYŻWIARSTWO

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?
ŁYŻWIARSTWO

Szał na lodzie - Łyżwy hokejowe XLR Zero Oxelo

Szał na lodzie - Łyżwy hokejowe XLR Zero Oxelo

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu