WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Łyżwy w Warszawie - gdzie na łyżwy w Warszawie?

20 styczeń 2021

W Warszawie jest kilkanaście lodowisk, na które warto zwrócić uwagę. Część z nich jest kryta, a część znajduje się na otwartym powietrzu. Na większości z nich można uprawiać jazdę rekreacyjną, ale niektóre służą głównie do ćwiczeń jazdy figurowej. Dlatego rodzaj lodowiska należy wybrać w zależności od potrzeb. Sprawdź, jakie lodowiska w Warszawie są obecnie dostępne.


Lodowisko Bielany, czyli lodowisko na dachu!

Lodowisko Bielany posiada bardzo nietypową lokalizację – znajduje się na dachu budynku, a konkretnie jednej z warszawskich galerii. Lodowisko jest czynne przez cały tydzień, a jeździć na nim mogą zarówno początkujący, jak i zaawansowani łyżwiarze.

Jednak ze względu na usytuowanie i dostosowanie tafli pod łyżwiarzy rekreacyjnych, raczej nie ma mowy o jeździe figurowej w tym miejscu. Każdy, kto robi zakupy w galerii ma darmowe wejście na lodowisko, ale można także skorzystać z lodowych atrakcji za niewielką opłatą.

Lodowisko “Zimowy Narodowy” na stadionie

Na stadionie PGE Narodowy znajdują się dwa lodowiska, dostępne dla łyżwiarzy rekreacyjnych. Na terenie stadionu są wypożyczalnie sprzętu do jazdy. Istnieje możliwość wykupienia indywidualnej lekcji nauki jazdy na łyżwach z instruktorem. 

Obok lodowiska znajduje się górka do zjeżdżania, strefa gastronomiczna (czynna zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnym) oraz skatepark. Bilety na lodowisko można kupić wcześniej przez internet. Podczas przebywania na Zimowym Narodowym obowiązuje nakaz noszenia maseczek, także na tafli.

Ośrodek Stegny – na łyżwy w Warszawie

Zlokalizowany na Mokotowie. W ośrodku znajduje się tor łyżwiarski o wymiarach 400 m x 11 m, więc może być to miła odmiana od jeżdżenia w kółko po owalnej tafli. Tor nie jest kryty, ale został świetnie przystosowany do jazdy rekreacyjnej i sportowej. 

Można tam uczyć się jazdy pod okiem instruktorów oraz po prostu ślizgać się w gronie znajomych. Obecnie lodowisko jest otwarte dla klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej, ale jeśli tylko będzie to możliwe, ośrodek planuje otworzyć się dla wszystkich klientów.

Lodowisko OSiR na Ochocie – rekreacyjne i sportowe łyżwy w Warszawie

To zadaszone i duże lodowisko. Kupno wejściówki upoważnia do jazdy bez żadnych ograniczeń czasowych. Lodowisko jest dostępne zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i sportowej. 

Jednak jazda figurowa wymaga wcześniejszej konsultacji – nie można wykonywać akrobacji podczas obecności na lodowisku osób uczących się oraz dzieci. Tak jak na każdym lodowisku, taki tutaj wejście możliwe jest tylko w maseczce ochronnej. Jeśli ktoś nie ma własnych łyżew, może je wypożyczyć w pobliskiej wypożyczalni.

Jak przygotować na się jazdę na lodowisku w Warszawie?

Warto zabrać swoje łyżwy, ale jeśli ich nie posiadamy, to przy większości lodowisk znajdują się wypożyczalnie sprzętu do jazdy. Obecnie wszystkie lodowiska w Warszawie zobowiązują użytkowników do jazdy w maseczkach i do zachowania dystansu od innych łyżwiarzy. Nie zmienia to faktu, że w wielu miejscach wciąż są dostępne indywidualne lekcje nauki jazdy na łyżwach.

Jeśli jest to pierwsza wizyta na lodowisku warto sprawdzić, jak ubrać się na łyżwy. W większości przypadków sprawdzi się ubiór na cebulkę, który pozwala na zdejmowanie kolejnych warstw. Dzięki temu nie ma opcji przegrzania się. Każdy, kto wybiera się na lodowisko z własnymi ostrzami, powinien zabrać ze sobą ochraniacze płóz łyżew – dla zwiększenia bezpieczeństwa transportu.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

ŁYŻWIARSTWO

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?

Skoki łyżwiarskie - jakie skoki występują w łyżwiarstwie figurowym?
ŁYŻWIARSTWO

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach

Do zakochania jeden ślizg - powody, dla których warto jeździć na łyżwach
ŁYŻWIARSTWO

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

Lodowisko całoroczne Kraków. Gdzie na łyżwy w Krakowie?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu