WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Narty w Austrii. Ośrodki Soelden, Kitzsteinhorn i Molltaler!

25 październik 2020
#PORADY

Austria to jeden z najpopularniejszych narciarskich kierunków. To właśnie tam można szusować po najpiękniejszych lodowcach oraz skorzystać z licznych, dodatkowych atrakcji. Austriackie ośrodki narciarskie znane są ze świetnej atmosfery i znakomicie przygotowanej infrastruktury. Oprócz emocjonujących zjazdów oferują niezapomniane widoki, jakich nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie. Poza tym – kto nie chciałaby jeździć na nartach na lodowcu? Sprawdź nasze top 3 ośrodków dla narciarzy w Austrii!


Soelden Ski – ogromny kurort narciarski w Austrii

To bardzo popularny ośrodek, do którego przyjeżdżają narciarze z całego świata. Charakteryzuje się świetnie przygotowanymi stokami, doskonałą infrastrukturą i dobrą bazą noclegową. Znajdziemy tu ponad 150 km tras zjazdowych. Zlokalizowane są one w trzech rejonach: Hochsolden, Gaislachkogl i na dwóch lodowcach (Tiefenbach i Rettenbach). O ile pierwsze dwa rejony są dostępne dla każdego, o tyle zjazdy z lodowców to domena doświadczonych narciarzy. Warto więc ćwiczyć, aby móc przeżyć coś takiego! Tym bardziej, że oba lodowce łączy 165 metrowy tunel dla narciarzy.

Wszystkie rejony Soelden Ski są połączone ze sobą za pomocą sieci wyciągów krzesełkowych. Dla rodzin z dziećmi dodatkowymi atrakcjami w Soelden będą: park wodny, centrum rekreacyjne, kompleks termalny oraz usługi przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Cały ośrodek to prężnie funkcjonująca machina łącząca w sobie aktywny wypoczynek i relaks.

Lodowce Kitzsteinhorn i Molltaler – ośrodki narciarskie z wyjątkowymi widokami

Szusowanie na lodowcu brzmi jak marzenie. To marzenie można spełnić m.in. na Kitzsteinhorn (3203 m n.p.m.). W tym miejscu powstał pierwszy ośrodek narciarski w Austrii, znajdujący się na lodowcu. Baza noclegowa dla narciarzy znajduje się w miasteczku Kaprun, które zlokalizowane jest dosłownie u stóp lodowca. Z kolei sam ośrodek narciarski to ogromny kompleks. Na jego terenie znajduje się ponad 40 km tras narciarskich, rozłożonych na wysokościach od 911 do 3029 m n. p. m. Trasy te są obsługiwane przez 20 wyciągów i posiadają wszystkie niezbędne udogodnienia dla narciarzy. Po zejściu ze stoku można zwiedzić zamek Burg Kaprun – to piękna twierdza z niesamowitą historią!

Świetnym kierunkiem na narty w Austrii będzie także ośrodek Mölltaler Gletscher. Trasy zjazdowe znajdują się tu na wysokościach od 1200 do 3122 m n.p.m. Na tym lodowcu szusować można prawie przez cały rok. Sezon na narty zaczyna się w czerwcu i kończy w połowie maja, dlatego jeśli chcemy wyjechać na narty na wakacje, to lodowiec Mölltaler jest świetnym wyborem. Czeka tu na nas mnóstwo wyciągów, liczna trasy zjazdowe i dodatkowa atrakcje, pozwalające się wyciszyć po całodniowym szaleństwie. Narty oraz resztę sprzętu można wypożyczyć na miejscu w licznych wypożyczalniach.

Czy warto pojechać na narty do Austrii?

W teorii wyjazd na narty w Polsce jest znacznie bliższą i tańszą opcją. Jednak wiele osób decyduje się na zagraniczne stoki, a Austria jest jednym z najbardziej popularnych kierunków. Nic dziwnego! Na wszystkich narciarzy czekają tam niesamowite widoki oraz miła atmosfera. Aż 60 proc. terytorium Austrii zajmują Alpy. Dlatego austriackie stoki mają nietypowy mikroklimat, są także świetnie nasłonecznione.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, żeby wyjechać na narty do Austrii jest fakt, że w tym kraju znajduje się ponad 200 ośrodków narciarskich, zlokalizowanych w 80 regionach turystycznych. Dlatego niezależnie od tego, jaki konkretnie ośrodek wybierzemy, zawsze zaskoczy nas coś nowego i pięknego. Austria w liczbach to ponad 4 tys. wyciągów, 20 tys. kilometrów tras zjazdowych i tysiące dodatkowych atrakcji. Jeśli nie przekonuje nas Austria, zawsze możemy wybrać coś “z własnego podwórka” – czyli Bukowinę Tatrzańską, Białkę, Murzasichle albo Łysą Górę. Opcji jest sporo, wystarczy tylko sprawdzić, gdzie najbardziej nam się podoba.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu