WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

17 październik 2019
#SPRZĘT

Małymi krokami zbliża się okres, w którym musimy się pożegnać z upałami i ciągłą obecnością słońca. Oznacza to, że zaczynają się treningi, zawody i mecze mistrzowskie, jednak już w aurze jesiennej. Nie zawsze wystarczą nam same koszulki i spodenki, a będziemy musieli zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie izolował nasze ciało od zimna.


Rola bielizny termoaktywnej

Na samym początku warto sobie przypomnieć, do czego tak naprawdę służy i za co odpowiada bielizna termoaktywna. Jej głównym zadaniem jest zachowanie ciepła podczas uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że podczas rozgrywanych zawodów nie możemy przejmować się zimnem i myśleć o tym, kiedy będziemy mogli wrócić do jakiegoś ciepłego pomieszczenia i się ogrzać. Podczas gry potrzebujemy komfortu cieplnego, który właśnie ta bielizna powinna nam zapewnić. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest odprowadzanie wilgoci, co jest niezmiernie istotne, gdy uprawiamy jakąś dyscyplinę sportową. Dobrze dobrana bielizna termoaktywna zapewni nam suchą skórę, co zdecydowanie wpłynie na większy komfort podczas wysiłku. Na tej podstawie można śmiało stwierdzić, że jest to nieodłączny element naszego piłkarskiego ekwipunku, gdy nastaną zimniejsze dni.

Fot 1. Materiał własny | Podczas gry potrzebujemy komfortu cieplnego, który właśnie bielizna powinna nam zapewnić

Dopasowanie bielizny termoaktywnej

Następną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest prawidłowe dopasowanie bielizny termoaktywnej. Jeżeli wybierzemy za duży bądź za mały rozmiar, nasz sprzęt sportowy nie będzie prawidłowo spełniał swojej funkcji i może dojść do sytuacji, w której uzyskamy efekty odwrotne do pożądanych. Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru dla siebie trzeba się kierować głównie komfortem. Ważne jest, aby bielizna przylegała do naszego ciała, ale również nie może nas uciskać.

Fot 2. Materiał własny | Wybierasz nową bieliznę? Postaw na komfort!

Cena bielizny termoaktywnej

Przy wyborze odpowiedniej bielizny termoaktywnej nie bez znaczenia pozostaje także czynnik ceny, którą trzeba zapłacić, aby móc stać się posiadaczem tego sprzętu sportowego. Podkoszulki i podspodenki termoaktywne marki Kipsta cechują się najlepszą jakością wykonania w stosunku do ceny. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – od początkujących zawodników (podkoszulki i podspodenki KeepDry 100, które świetnie sprawdzą się przy sprzyjającej pogodzie oraz potrzebie jedynie dobrej wentylacji, bez dodatkowego ocieplenia), przez średnio zaawansowanych sportowców (podkoszulki i podspodenki KeepDry 500, które spiszą się doskonale w chłodniejsze dni, przy zwiększonej intensywności zajęć), aż po zaawansowanych piłkarzy do gry w bardzo zimne dni (podkoszulki i podspodenki KeepDry 900 – ten model sprawdzi się wzorowo w temperaturze poniżej 0 stopni. Gruby materiał zapewni świetną izolację termiczną).

Fot 3. Materiał własny | Bielizna termiczna różni się nie tylko ceną. Przede wszystkim chodzi o parametry i poczucie komfortu w niskiej temperaturze

Podkoszulki, podspodenki i legginsy Kipsta KeepDry 500

Główny cechy produktu:

  • odprowadzanie wilgoci,
  • zachowanie ciepła,
  • swoboda ruchów,
  • oddychalność,
  • ograniczenie podrażnień,
  • wytrzymałość na ścieranie.

Do szerszego opisania wybrałem bieliznę termoaktywną z serii KeepDry 500 ze względu na to, że to właśnie ten model został w tym roku odnowiony. W podkoszulku najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest dodanie otworu na kciuki. Jest to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie w tego typu produktach. Wywołuje ono efekt jeszcze lepszego dopasowania naszej warstwy zerowej do ciała. Nie można również pominąć faktu dodania nowego, ulepszonego materiału, z którego składa się ten sprzęt piłkarski. To właśnie ten aspekt wpływa na jeszcze lepsze odprowadzenie wilgoci, które jest niezwykle ważne podczas naszej aktywności fizycznej – dzięki temu nasze ciało pozostaje suche i nie odczuwamy w takim stopniu zimna. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie poliamidu – jego działanie niweluje nieprzyjemne zapachy. Następnym bardzo ważnym czynnikiem jest zachowanie swobody ruchów.

Zapewnia ją odpowiedni dobór materiałów, które w połączeniu ze sobą gwarantują wysoki komfort i efekt drugiej skóry. Ograniczenie podrażnień to jedna z głównych cech tego produktu. Przy wysokim wysiłku fizycznym ich występowanie jest bardzo prawdopodobne. Ważne więc było stawienie temu czoła i dlatego zastosowano technologię Seamless – polega ona na użyciu jak najmniejszej ilości szwów, co redukuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Z doświadczenia wiem również, że tego typu produkty mają tendencję do szybkiego ścierania się – w produktach marki Kipsta odzież termoaktywna została wzmocniona, aby przeciwdziałać skutkom upadku na ziemię, co zdarza się często podczas rozgrywania zawodów piłkarskich.

Fot 4. Materiał własny | Dobrej jakości bielizna termoaktywna powinna również zapobiegać otarciom

Pełen zestaw nowej, odnowionej serii Kipsta KeepDry 500 zawiera:

  • podkoszulkę (dostępna w 12 kolorach),
  • podspodenki (dostępne w kolorach czarnym, czerwonym i niebieskim),
  • legginsy (dostępne w kolorze czarnym i niebieskim).

Jak widać powyżej, śmiało można dobrać zestaw pasujący do siebie kolorystycznie. Często zdarza się też, że podczas meczów mistrzowskich musimy mieć kolor naszej warstwy zerowej jednolity z kolorem koszulki meczowej. Nie będzie z tym najmniejszego problemu, biorąc pod uwagę różnorodność gamy kolorowej bielizny termoaktywnej marki Kipsta.

Gdy zauważymy, że temperatura zaczyna nam przeszkadzać w uprawianiu sportu (czyt. okres jesienno-zimowy), trzeba będzie przemyśleć zaopatrzenie się w kolejny sprzęt z serii KeepDry 500 – czapki i kominy, które świetnie spełniają swoją funkcję w chłodniejsze dni w roku.

A czy Wy też używacie bielizny termoaktywnej w zimniejsze dni? Jakie macie doświadczenia z nią związane?

Widzimy się na boisku! 🙂

Patryk Hanke Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?
PIŁKA NOŻNA

Co to jest spalony w piłce nożnej? Definicja spalonego

Co to jest spalony w piłce nożnej? Definicja spalonego

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu