WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Przegląd bramek piłkarskich dla dzieci i nie tylko

13 czerwiec 2019
#PORADY

Pogoda za oknami daje nam do zrozumienia, że zbliża się lato, i zaczyna nas namawiać do sportowych aktywności. A tych jest wiele, podobnie jak możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Ja przychodzę dziś do Was z recenzją produktów, które zapewnią wiele frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a ich użytkowanie jest możliwe praktycznie w każdym miejscu, czy to w przydomowym ogródku, czy w parku.

Przedstawiam Wam bramki piłkarskie, które możecie znaleźć w naszych sklepach i których część miałem przyjemność testować.

 BRAMKA SG500 W ROZMIARZE L

Swoją recenzję zacznę od największej bramki, jaka jest dostępna w naszych sklepach. Mowa tu obramce SG500 w rozmiarze L, która ma 3 m szerokości, 2 m wysokości oraz 1,4 m głębokości. Bramka wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium oraz stali tak, by zapewnić największy komfort gry. Ponadto na rogach bramki zastosowano kąt prosty 90 stopni, który zapewnia wrażenia, jakbyśmy grali w prawdziwym meczu i strzelali do prawdziwej stadionowej bramki. Do spodu bramki zamocowane zostały pady, które zapobiegają jej kontaktowi z mokrym podłożem. Niewątpliwie atutem bramki jest jej waga, która wynosi 9,9 kg, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzieci.

decathlon

Fot 1. Dawid Borskowski | BRAMKA DO PIŁKI NOŻNEJ SG 500 ROZMIAR M KIPSTA

Ażeby zapewnić taki komfort, bramki w rozmiarze L poddawane są podczas testów obciążeniom wynoszącym 63 kg w celu weryfikacji, czy bramka nie odkształca się pod naporem ciężaru. W zestawie znajdziecie również 6 śledzi, które zapobiegają przesuwaniu się bramki podczas gry. Cena bramki to 349,99 zł.

BRAMKA SG 500 W ROZMIARZE M

 Model SG500 w rozmiarze M jest mniejszą wersją modelu przedstawionego wyżej. Jej rozmiary wynoszą 1,8 m szerokości, 1,2 m wysokości oraz 90 cm głębokości, a jej waga to 9,8 kg. Bramka SG500M została poddana testom, które symulowały zachowanie się siatki podczas gry oraz zużywanie się komponentów. Podczas 500 cykli testowych sprawdzano, czy złącze między siatką a ramą nie ulega pęknięciu. Ponadto – jak w przypadku rozmiaru L – opisywana bramka przeszła testy obciążeniowe, w tym przypadku o wadze 35 kg. W rozmiarze M do kompletu dodane są 3 śledzie przytwierdzające bramkę do podłoża. Cena tej bramki to 239,99 zł.

PLANDEKA DO BRAMKI

 Warto wspomnieć, że komplementarnie do bramek SG500 można dokupić siatkę treningową do ćwiczenia precyzyjnych strzałów, która niewątpliwie jest bardzo fajnym dodatkiem zarówno z punktu widzenia szkoleniowego, jak i czystej zabawy. Ja miałem przyjemność rywalizowania ze znajomymi i zdecydowanie jest to akcesorium warte zakupu 😉

Model SG500 można przechowywać na otwartej przestrzeni, jednakże na zimę zalecane jest jego przechowywanie w zamkniętym pomieszczeniu tak, by zachować jak najdłuższą żywotność. Ważna informacja: NA BRAMKACH NIE MOŻNA SIĘ ZAWIESZAĆ.

decathlon

Fot 2. Materiał własny | Wspólny sport to także okazja do integracji i zabawy

BRAMKA NG100S

Kolejną bramką, którą chciałbym przedstawić, jest jeden z moich faworytów pod względem mobilności. Bramka NG100S została zaprojektowana dla pasjonatów piłki nożnej, którzy swój czas wolny chcą spędzać na grze w piłkę wraz z rodziną na praktycznie każdej nawierzchni.

Dlaczego ta bramka jest moim faworytem? Model NG100S posiada system samoczynnego rozkładania znany z namiotów 2 Seconds. Ten model jest bardzo stabilny dzięki swojemu rozmiarowi oraz bocznym kieszeniom, które służą również do przechowywania akcesoriów. Bramka waży 1,1 kg i ma w zestawie pokrowiec z pasem do przenoszenia, co czynią ją niewątpliwie jednym z głównych modeli, na które warto zwrócić uwagę, jeśli szukamy bramki małej (jej rozmiar po rozłożeniu to 120 cm na 80 cm) oraz mobilnej. Model ten występuje w kolorze czerwonym fluorescencyjnym, żółtym cytrynowym fluorescencyjnym oraz czarnym, a jego cena wynosi 69,99 zł.

decathlon

Fot 3. Materiał własny |BRAMKA DO PIŁKI NOŻNEJ DMUCHANA NG500S KIPSTA

BRAMKA NG500S

 Ostatnią bramką, która jest nowością w sklepach Decathlon, jest bramka pompowana. Model NG500S ma prawdziwe rogi oraz słupki, które są odporne na uderzenia piłki i zapewniają bardzo pozytywne wrażenia z gry. By zapewnić sprężystość oraz sztywność słupków, bramkę pompuje się za pomocą pompki (używanej np. przy pompowaniu materacy), jednak istnieje też możliwość napompowania jej ustami. Do napompowania bramki potrzebujemy dosłownie kilku sekund, co było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. W zestawie otrzymujemy 3 śledzie, które stabilizują bramkę i zapewniają maksymalny komfort gry. Bramka jest składana do torby z paskiem, co pozwala na jej łatwe przetransportowanie. Wymiary bramki po rozłożeniu to 95 cm szerokości i 70 cm wysokości. Model ten występuje obecnie w jednym rozmiarze i jego cena wynosi 149,99 zł. Dostępne kolory to: czerwony fluorescencyjny, szary z elementami żółtego fluorescencyjnego oraz czarny z elementami fluorescencyjnego.

decathlon

Fot 4. Dawid Borkowski | PIŁKA DO PIŁKI NOŻNEJ F900 FIFA PRO 

PIŁKA F900 FIFA PRO

Gdy testowałem powyższe bramki, w moje ręce wpadła również najnowsza piłka F900 FIFA PRO. Jest to piłka zaprojektowana dla wymagających graczy, którzy szukają piłki technicznej oraz wytrzymałej. Model F900 jest klejony termicznie z laminowaną dętką (materiał naklejony dookoła dętki), co zapewnia doskonałą kulistość piłki oraz większą precyzję trajektorii. Technologia termicznego klejenia piłki wpływa również na zwiększenie jej odporności na wodę podczas gry w deszczu. Piłka została poddana testom w laboratorium, które miały odzwierciedlić naturalną grę w deszczu. Dętka wewnętrzna chroniona jest dzięki tekstylnej powłoce, co przy intensywnej grze eliminuje problem szybkiego zużywania się materiału. Idealny kontakt z piłką zapewnia spieniona powłoka o grubości 5 mm. Piłka jest wykonana zgodnie z normami FIFA PRO, co w połączeniu z ceną 99,99 zł czyni ją niewątpliwie czołową pozycją na rynku.

Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, również i ja, więc testowanie bramek piłkarskich było dla mnie możliwością cofnięcia się do czasów gry „na trzepaki”. Obecnie mamy dostęp do wielu nowych możliwości i produktów i warto je wykorzystywać. A podczas gry w piłkę nożną z dzieckiem nic nie da nam tyle frajdy, co jego uśmiech, gdy strzela bramkę i czuje się jak na stadionach świata.

Dawid Borkowski Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Szczecin Prawobrzeże – chętnie porozmawiam z Tobą na temat piłki nożnej jako kibic, ale również jako specjalista. Lubię pisać, a w sporcie cenię sobie zdrową rywalizację! Jeżeli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo: dawid.borkowski@decathlon.com. Do zobaczenia na boisku!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Szczecin Prawobrzeże – chętnie porozmawiam z Tobą na temat piłki nożnej jako kibic, ale również jako specjalista. Lubię pisać, a w sporcie cenię sobie zdrową rywalizację! Jeżeli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo: dawid.borkowski@decathlon.com. Do zobaczenia na boisku!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!
PIŁKA NOŻNA

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu