WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Zestaw do siatkówki plażowej MULTINET BV 100

25 czerwiec 2021

Siatkówka plażowa jest jedną z popularniejszych odmian tego sportu. Często jest kojarzona z okresem wakacyjnym, głównie ze względu na to, że uprawiamy go na zewnątrz, przeważnie na plaży. Dodatkowo w tę odmianę siatkówki gramy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Zestaw do siatkówki plażowej

Gra na piasku jest ciekawą odskocznią od uwielbianej przez wszystkich w naszym kraju siatkówki halowej, gdzie po prostu cieszymy się aktywnością fizyczną. Czego potrzebujemy do gry w „plażówkę”? Tak naprawdę bardzo niewiele, bowiem wystarczy nam piłka do siatkówki plażowej (która mimo podobnych wymiarów różni się od halowej, np. większą wytrzymałością na przetarcia, panele piłki są ze sobą zszywane a nie klejone, itd.) i zestaw do siatkówki plażowej. Oprócz klasycznych siatek, na rynku pojawiają się ostatnio różne innowacje, np. zestaw dmuchany BV 500 Inflatable czy BV 100 Multinet. Dzisiaj pochylimy się nad tym zestawem.

Zestaw do siatkówki plażowej BV 100 Multinet

Zestaw do siatkówki plażowej BV 100 Multinet – opis

Zestaw BV 100 Multinet jest przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników początkujących i grających rekreacyjnie. Pozwala na zabawę i poznanie podstawowych technik odbicia. Multinet to siatka „krzyżowa”, która dzieli boisko na 4 równe części. Sama siatka składa się z 4 niezależnych modułów, co pozwala nam na dowolną konfigurację boiska, także na 3 i na 2 części. Jednocześnie możemy przystosować wysokość siatki pod swoje preferencje. Dostępne poziomy to 1,20 m, 1,80 m i 2,43 m (klasyczna wysokość siatki dla rozgrywek męskich).

W zestawie znajduje się także komplet odciągów i linii wyznaczających boisko, które całościowo ma wymiary 3 metry x 3 metry (czyli każda ćwiartka boiska to kwadrat 1,5 m x 1,5 m). Całość możemy spakować do schludnej torby transportowej. Rozłożenie zestawu zajmuje ok. 10 minut dla jednej osoby.

Zestaw jest przyjemną dla oka nowością, ale nie dla każdego zasady gry w siatkówkę MULTINET są oczywiste. Poniżej podstawowe reguły:

  1. Mecz wygrywa zawodnik, który pierwszy zwycięży w 2 setach.
  2. Set wygrywa zawodnik, który jako pierwszy uzbiera 11 punktów. Nie ma gry „na przewagi”. Wyobraź sobie sytuację, gdzie „na przewagi” gra 3 lub 4 zawodników – set mógłby ciągnąć się w nieskończoność!
  3. Masz tylko jedno odbicie, aby przebić piłkę na drugą stronę siatki!
  4. Możesz dotykać piłki tylko wtedy, gdy znajduje się nad Twoim polem gry (obowiązuje błąd przełożenia).
  5. Boisko jest podzielone na 4 pola. Akcję rozpoczyna serw wykonywany z kwadratu 4. na 2.
  6. Po każdej wymianie następuje rotacja pól – zawodnicy przechodzą o jedno pole w lewo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To rozwiązanie ma wyrównać szanse dla wszystkich zawodników i zniwelować utrudnienia takie jak wpływ wiatru na trajektorię piłki czy rażące słońce.

Czy po przeczytaniu opisu tego zestawu zwiększona została Twoja ciekawość? Jestem pewien, że tak! W takim razie nie pozostaje nic innego, jak wypróbować nową wersję zabawy w siatkówkę plażową!

Autor: Aleksander Gajcy

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SIATKÓWKA, SIATKÓWKA PLAŻOWA

Jaką piłkę do siatkówki kupić?

Jaką piłkę do siatkówki kupić?
SIATKÓWKA PLAŻOWA

Boisko do siatkówki plażowej - specyfikacja, wymiary, siatka

Boisko do siatkówki plażowej - specyfikacja, wymiary, siatka
SIATKÓWKA PLAŻOWA

Skarpety neoprenowe marki Copaya - test skarpetek do siatkówki plażowej!

Skarpety neoprenowe marki Copaya - test skarpetek do siatkówki plażowej!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu