WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Piłka do siatkówki? Sprawdź test AllSix V900!

26 listopad 2019
#SPRZĘT

Sezon halowy już trwa. Siatkarze i siatkarki weszli na ligowe parkiety. Sprawdź, co jesteśmy w stanie Ci zaoferować w kwestii piłek do siatkówki.


Piłka ALLSIX V900 to absolutna nowość. Nowość, która wchodząc do oferty sklepów Decathlon proponuje wysoką jakość, techniczne odbicie oraz homologację FIVB.

V900 jest to układ 12 klejonych paneli, co gwarantuje nam optymalną kontrolę lotu piłki. Wewnątrz piłki mieści się precyzyjnie wyważona dętka oraz ciekawe i innowacyjne rozwiązanie odpowiadające za trajektorię lotu. Jakie to rozwiązanie? Dopóki sama nie zobaczyłam przekrojonej na pół piłki nie do końca w nie wierzyłam.

Fot 1. Magdalena Popczyk | System w piłce ALLSIX

Otóż z jednej strony piłki znajduje się wentyl, który umożliwia nam pompowanie piłki. Proste. Cała tajemnica tkwi w tym, czego nie widzimy gołym okiem. Po drugiej stronie wspomnianego wentyla, we wnętrzu piłki mieści się dokładnie taki sam tylko ukryty twór. Takie rozwiązanie zapewnia piłce stabilizację w trakcie lotu. Firma Molten stabilizację piłki gwarantuje systemem  Flistatec® Flight Stability Technology, Mikasa zastosowaniem podwójnej powierzchni z mikrofibry +PU,  Allsix wywarzoną dętką z dwoma wentylami ( jednym odpowiadającym za możliwość pompowania piłki, drugim zapewniającym wspomnianą już stabilizację).

Fot 2. Magdalena Popczyk

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, systemu stabilizacji, gwarancja niezawodności doprowadziły do uzyskania przez markę ALLSIX homologacji FIVB dla naszej piłki.

Homologację otrzymać może właściwie każdy kto spełni szereg norm. Proces weryfikacji produktu jest czasochłonny i nie należy do rzeczy tanich. Koszt takich testów pokrywa rzecz jasna producent. Podczas testów sprawdzane są między innymi jakość odbicia, ciężar piłki, wykonanie. V900 przeszła cały proces, którego zwieńczeniem jest logo FIVB na produkcie. Nadrukowane logo FIVB Approved gwarantuje naszemu produktowi możliwość udziału w najwyższych ligach na całym świecie czy igrzyskach olimpijskich.

Fot 3. Paweł Wojtasiak

Produkt podobnie jak piłka plażowa BV900 trafił do sklepów w 2018 roku. Ja miałam przyjemność testować ją przed premierą w sklepach oraz co jest bardzo ważne dla szefów odpowiedzialnych za rozwój produktów siatkarskich w Decathlon, podzielić się swoimi odczuciami. Pierwsze odczucia, które utrzymują się do dziś, wiadomo efekt wow. Decathlon, FIVB, najwyższy poziom rozgrywek, zadawałam sobie pytanie: „ Czy to nie sen?” Otóż nie. Piłka jest przyjemna w dotyku, jak i przy każdym kontakcie na boisku. Zastosowany został wysokiej jakości materiał syntetyczny. Dłuższa gra nie staje się uciążliwa, więc przez cały trening czy mecz cieszymy się z komfortu gry.

Fot 4. Paweł Wojtasiak

Także nie pozostaje nic innego jak zapakować strój, wziąć piłkę pod pachę i wyjść na parkiet 🙂 Nasza piłka nie ma już przed Wami tajemnic prócz jednej? Winna jestem Wam kilka słów wyjaśnienia o samej marce ALLSIx.

W 2019 roku markę Kipsta z kategorii produktów do siatkówki halowej wyparł  ALLSIX. Tylko co to znaczy? „ALLSIX” – „ALL” oznacza całą drużynę, „SIX” to sześciu zawodników obecnych na boisku w trakcie gry. Teraz już wiecie, że ALLSIX to idealna nazwa dla produktów dedykowanych siatkówce halowej.

Latem pisałam Wam o piłce przeznaczonej do gry w siatkówkę plażową. Dla osób, które nie miały okazji przeczytać artykułu <<KLIK>>.

Autor: Magdalena Popczyk

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SIATKÓWKA

Libero - siatkówka. Kim jest libero w siatkówce?

Libero - siatkówka. Kim jest libero w siatkówce?
SIATKÓWKA

Siatkówka - wysokość siatki. Na jakiej wysokości jest siatka w siatkówce?

Siatkówka - wysokość siatki. Na jakiej wysokości jest siatka w siatkówce?
SIATKÓWKA

Siatkówka - zasady gry. Poznaj zasady gry w piłkę siatkową!

Siatkówka - zasady gry. Poznaj zasady gry w piłkę siatkową!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu