WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Strzelectwo sportowe - jak zacząć? Od wyboru sprzętu na strzelnicę!

03 grudzień 2020
#SPRZĘT

Miłośnicy strzelectwa sportowego wiedzą o tym, że sprzęt na strzelnicy to podstawa, tak samo jest w strzelectwie myśliwskim. Jeżeli wybierasz się na strzelnicę ważne jest, abyś zadbał o odpowiedni sprzęt! Przetestowałam część z nich i chciałabym się podzielić z Wami opinią na ich temat. Co należy mieć ze sobą, aby móc trenować strzelectwo sportowe?


Jak wygląda trening strzelectwa sportowego?

Uczęszczam na strzelnicę myśliwską już od wielu lat. Wraz z tatą i braćmi trenujemy strzelanie do rzutków. Na czym polega taki trening? Na każdym polu są wyznaczone stanowiska dla myśliwych. Po zajęciu stanowiska, z odpowiedniej budki/maszyny wylatują pomarańczowe rzutki (okrągłe dyski). Otóż mamy trzy konkurencje śrutowe, na których się trenuje. Jest to bażant, skeet oraz trap. Wraz z rodziną trenujemy najczęściej na skeet’cie i trapie. 

Różnica w nich polega na ustawieniu stanowisk, a także torze lotu rzutków (bażant – rzutki nalatujące, skeet – rzutki lecące od boków, trap – rzutki odlatujące). Oczywiście prócz wymienionych konkurencji są także stanowiska z użyciem kuli: rogacz, lis, dzik. Na tych polach mamy umieszczone tarcze z wizerunkiem tych zwierząt. 

Fot 1. Iga Szypowska

Co musi się znaleźć w torbie na strzelnicę?

Okulary ochronne posiadają w zestawie trzy rodzaje szkieł wymiennych (żółte, białe/przezroczyste oraz ciemne), tak aby można było dostosować szkła do pogody. Żółte sprawdzają się na pogodę zachmurzoną, bez słońca, ponieważ ich celem jest podkreślenie koloru rzutka, aby był bardziej widoczny dla strzelca. Przezroczyste używa się przy pogodzie z dobrą widocznością. Natomiast ciemne, gdy świeci mocne słońce. 

Dużą zaletą jest opakowanie okularów, ponieważ jest twarde i wypełnione gąbką, dzięki czemu mamy pewność, że zawartość nie zniszczy się w trakcie transportu. Jednak przez to, że są z przeznaczeniem dla mężczyzn są na mnie ciut za szerokie (albo mam za małe uszy :D). Sytuację ratują słuchawki, dzięki którym jestem w stanie przycisnąć okulary do głowy. Wygodnie leżą i nie wbijają się w żadnym miejscu na głowie. Trudność może sprawić wymiana szybek, ponieważ mocowanie jest dosyć mocne. Przez co można odczuć, że zaraz złamiemy oprawkę, jednak używam ich ponad dwa lata i nigdy mi się jeszcze to nie zdarzyło ☺

Jak się ubrać na trening strzelectwa sportowego?

Jeżeli chodzi o kamizelkę BALL TRAP 500 to jestem z niej tak zadowolona, że aż zarekomendowałam ją tacie i braciom, dzięki czemu na strzelnicy wyglądamy tak samo (choć ostatnim moim nabytkiem jest kamizelka koloru niebieskiego, więc jako jedyna kobieta wyróżniam się kolorem wśród mężczyzn :D).  

Kamizelka jest bardzo pojemna, wygodna (chociaż też żałuję, że nie ma jeszcze damskich, ponieważ mogłaby być dla mnie bardziej wytaliowana). Zaskoczeniem pozytywnym jest gąbka znajdująca się na ramionach, która zapewnia amortyzację przy oddawaniu strzału. Minusem jest brak znacznika na boku kamizelki mniej więcej na wysokości biodra. Jest to ważne na zawodach i niestety trzeba sobie doszyć. 

Fot 2. Iga Szypowska

Mogę z czystym sercem polecić sprzęt, który posiadam i wykorzystuję wraz z rodziną. Produkty są solidnie wykonane i w dobrej cenie. Zachęcam więc do obejrzenia oferty strzeleckiej marki Solognac, bo naprawdę stawiają na wytrzymałość swoich produktów. Zaletą również jest to, że produkty mają taki sam design i różne kolory do wyboru, więc można się ubrać pod kolor (coś dla miłośników mody :D).

Iga Szypowska

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT, MYŚLISTWO, STRZELECTWO SPORTOWE

Słuchawki na strzelnicę - jak wybrać?

Słuchawki na strzelnicę - jak wybrać?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu