WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

[Wideo] GSB pokonany! Zobacz relację!

08 październik 2018
#RELACJE

W drugą niedzielę września górska ekipa Decathlon zapisała się w historii turystyki górskiej w Polsce przechodząc Główny Szlak Beskidzki… w jeden dzień! W inicjatywie wzięło udział około 350 osób, z czego ponad 200 osób stanowili nasi klienci! 🙂

Fot 1. Daniel Mikołajec | Uczestnicy przed wyruszeniem na 1 etap!

Czym jest Główny Szlak Beskidzki?

     Jest to czerwony szlak turystyczny biegnący od Ustronia w Beskidzie Śląskim aż po Wołosate w Bieszczadach. Mierzy około 500 kilometrów, nosi imię Kazimierza Sosnowskiego i dla wielu polskich turystów stanowi jedno z głównych górskich wyzwań. Niektórzy decydują się na trekking i przechodzą go jednym ciągiem w ciągu zazwyczaj kilkunastu dni, inni zaś – zgodnie z zasadą spieszenia się powoli – spokojnie i regularnie, jadąc na kolejne odcinki jako jedno lub dwudniowe wycieczki. Nie brakuje również sportowców, którzy biją kolejne rekordy czasu jego przejścia.

My – czyli Kompania Quechua by Decathlon – również zapragnęliśmy pokonać szlak. Wpadliśmy na pomysł, by przejść GSB… w jeden dzień! Co więcej – zaprosiliśmy do tego naszych klientów oraz partnera w przedsięwzięciu, PTTK. Łącznie w naszej akcji wzięło udział około 350 osób (w tym ponad 200 klientów), które równocześnie przeszły GSB podzielony na 27 odcinków. Zobacz sam, jak nam poszło 🙂

Kompania Quechua by Decathlon

     Są to elitarne siły pracowników sklepów, magazynów i serwisów Decathlon, którzy nie potrafią żyć bez gór i włóczenia się po świecie. Każdy członek naszego zespołu pełni rolę, którą sobie wybrał. Część z nas doradza użytkownikom czym się kierować przy wyborze plecaka, inni opowiadają z pasją o swoich dalekich wojażach, jeszcze inni starają się odpowiednio doradzić klientom. Wspólnie tworzymy zespół pasjonatów, którzy kochają góry – i starają się tę pasję przekazać innym.

Ponieważ większości z nas najbliżej w ukochane polskie góry, angażujemy się w przeróżne inicjatywy turystyczne na terenie naszego kraju. W czerwcu tego roku można nas było spotkać na Podhalu, gdzie jako ekipa wzięliśmy udział w akcji Czyste Tatry. Wierzymy, że naszą misją jest udostępniać sport dla wielu, więc udział naszych klientów w akcji GSB by Decathlon był oczywistym aspektem tej akcji.

Nasłuchuj dalej – być może już wkrótce ponownie zaprosimy Cię do podboju kolejnych szlaków 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING

Zobacz jakie buty trekkingowe będą najlepsze dla Ciebie!

Zobacz jakie buty trekkingowe będą najlepsze dla Ciebie!
TURYSTYKA / TREKKING

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki. Relacja, trasa i etapy przejścia!

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki. Relacja, trasa i etapy przejścia!
TURYSTYKA / TREKKING

Outdoor w czasach epidemii. Część 1: Zagraniczny backpacking

Outdoor w czasach epidemii. Część 1: Zagraniczny backpacking

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu