WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Wełna z merynosa czy bielizna syntetyczna - jaką bieliznę techniczną wybrać na zimową wędrówkę w góry?

28 styczeń 2020
#PORADY
#SPRZĘT

Odzież typu merino jest wytwarzana z wełny specjalnego gatunku owiec: merynosów, hodowlanych między innymi w Afryce Południowej. Trzy najważniejsze cechy bielizny z merynosów to jej termoaktywność, odprowadzanie nadmiaru potu oraz dbanie o przyjemny zapach. Dowiedz się więcej o bieliźnie z wełny merynosa oraz sprawdź, jaką bieliznę techniczną wybrać na zimową wędrówkę w góry!


Termoaktywna, czyli jaka?

Termoaktywność bielizny z merynosów polega na tym, że nadzwyczajnie dobrze dopasowuje się do temperatury ciała. Zimą pomaga nam ona zachować wysoką temperaturę ciała, natomiast gdy jest ciepło i dodatkowego grzania potrzeba nam najmniej, w tej bieliźnie jest to możliwe. To zdecydowanie odróżnia tę odzież od bielizny syntetycznej, która grzeje niezależnie od temperatury na powietrza.

Odprowadzanie wilgoci

Drugą cechą bielizny z merynosów jest odprowadzanie wilgoci. Taka koszulka dba o to, aby para wodna została odprowadzona na wierzch. Warto wspomnieć o tym, że część osób preferuje w tym miejscu odzież syntetyczną; dotyczy to zwłaszcza osób, które dużo się pocą. W przeciwnym wypadu merino zdecydowanie będzie dobrym rozwiązaniem i zadba o to, aby nadmiar potu odprowadzić na zewnątrz.

Świeżość na długie dni

Zupełnie wyjątową cechą odzieży z merynosów jest fakt, że zachowuje ona przyjemny zapach nawet po kilku dniach używania. Jeżeli zatem miejsce w bagażu jest ograniczone, a wyjazd ma trwać kilka dni, taka bielizna będzie przyjemnie pachnieć przez cały wyjazd i nie powinna popsuć przyjemności z wędrówki. 

>>SPRAWDŹ OFERTĘ ODZIEŻY Z WEŁNY MERINO

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?
TURYSTYKA / TREKKING, SPORT W ŻYCIU

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach
TURYSTYKA / TREKKING

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu