Wyśpij się dobrze! Recenzja poduszki Helium Quechua - Wszystko dla sportu
top
18 czerwca 2019
16

Mieliście kiedyś problem z zapakowaniem jaśka, czy większej poduszki w swój bagaż podręczny lub plecak na dłuższą wędrówkę? Poduszka Helium Quechua to doskonałe połączenie kompaktowości i wygody. Poniżej kilka powodów, dla których warto zainwestować w swój komfort!

Odkrywamy powody, dla których warto  zainwestować w poduszkę dmuchaną Helium

 

1) Jest kompaktowa, zwijając ją do pokrowca, zajmuje niewiele miejsca w naszym bagażu, dzięki czemu możemy zagospodarować to miejsce dla pamiątek z podróży.

 

Fot 1. Materiał własny | Poduszka po spakowaniu zajmuje bardzo niewiele miejsca

 

2) Łatwo wypuszcza się z niej powietrze – po naciśnięciu małego zaworu, poduszka w parę sekund zmniejsza swoją objętość, dzięki czemu można ją łatwo złożyć i włożyć do małego pokrowca. Jest to wygodne rozwiązanie i oszczędza dużo energii przy wypuszczaniu powietrza z innych tradycyjnie dmuchanych poduszkach, a jeśli już o nadmuchiwaniu mowa to…

3)  …poduszkę Helium nadmuchamy dosłownie paroma wdechami i znów oszczędzamy energię i czas. Po męczącym dniu wędrówki, gdy jesteśmy padnięci, wystarczy kilkanaście sekund i już jesteśmy gotowi do spania na miękkiej poduszce.

 

Fot 2. Materiał własny | Wystarczy kilka wdechów, by poduszka nabrała odpowiednich kształtów!

 

4) Nie musimy jej dmuchać do końca!  Możemy sami odpowiednio nadmuchać poduszkę w zależności do tego czy chcemy spać na bardziej miękkiej poduszce, czy twardej. W obu przypadkach na pewno się dobrze wyśpimy.

5) Oprócz dmuchanej części możemy spać również na pokrowcu, wystarczy włożyć w niego ubrania i voilà, znów możemy zmniejszyć nasz bagaż, gdy nad na tym bardzo zależy, nie zmniejszając komfortu spania.

 

Fot 3. Materiał własny | Poduszkę polecam przede wszystkim na wypady biwakowe oraz podróże z plecakiem

Gdzie sprawdzi się poduszka Helium?

 

Dobra na: wędrówki, campingi, podróże backpackingowe ( często przemieszczamy się z bagażem).

Nie polecam: Używać jej zamiast tzw. rogala w samolocie, samochodzie, ponieważ dopasowuje się ona dobrze do karku.

Uwagi dotyczące prania: prać część wewnętrzną (dmuchaną) osobno i pokrowiec osobno.

 

Poduszka sprawdza się znakomicie gdy chcemy zaoszczędzić miejsce w naszym bagażu, nie zmniejszając tym samym komfortu i jakości naszego snu.

 

Zbliżają się wakacje, a Wam przydałaby się taka poduszka ? 🙂

AUTOR: Agnieszka Kłos


Udostępnij:
Oceń artykuł:
2.5 (50%) 2 votes