WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

06 kwiecień 2020
#PORADY
#SPRZĘT

Nastał czas zastania w środowisku piłkarskim. W końcu piłka nożna to nie wszystko co się w życiu liczy, jednak jest ona bardzo ważnym punktem dla każdego piłkarskiego świra! Wszystkie rozgrywki zostały zawieszone, zajęcia treningowe każdej akademii w Polsce wstrzymane, a ze świata napływają informacje, że najlepszym sposobem na zło jakie spotkało nasze społeczeństwo jest pozostanie w domu. Czy to oznacza, że trzeba zapomnieć o piłce? Ja mówię temu zdecydowane NIE!


Jak sobie poradzić z zakazem spotykania się w większych skupiskach ludzi? Można przecież przestrzegać zaleceń, zostać w domu i grać w piłkę nożną w ogrodzie lub w domu! Dla starszych czytelników będzie to forma oderwania się od rzeczywistości i powrotu do lat dzieciństwa, gdy przypadkowo stłukło się nie jedną doniczkę. Dla młodszych będą to dobrze spędzone chwile z rodziną na zabawie i aktywnym uprawianiu sportu.

Piłka nożna w ogrodzie

Taka forma aktywności na świeżym powietrzu może okazać się świetną zabawą na kilka godzin. Dobrze sprawdzi się także jako umilenie czasu swoim pociechom, co na filmie przedstawia Radek – szczeciński lider sportu, fanatyk piłki nożnej i biegania.

Bramki KIPSTA SG500

Niezależnie od posiadanego miejsca w naszym ogrodzie można dobrać sporo piłkarskich sprzętów, które sprawią, że jeszcze bardziej polubimy spędzać czas w swoim zielonym królestwie. Na pierwszy ogień wchodzą bramki KIPSTA SG500, dostępne w trzech wymiarach:

  • rozmiar S o wymiarach 90 x 70 x 48 cm i wadze 4 kg. Ze względu na jej wymiary bramka jest idealna do gry bez bramkarza.
  • rozmiar M o wymiarach 180 x 120 x 90 cm i wadze 9,8 kg
  • rozmiar L o wymiarach 3x2x1,04 m i wadze 9,9 kg

Fot1. Materiał własny

Bramki wykonano ze stali, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, a także odporne na ścieranie. Nie są podatne na warunki atmosferyczne. Stabilność to kolejna mocna strona, świetnie spisują się na każdej nawierzchni, a w razie potrzeby w zestawie otrzymujemy śledzie do przymocowania do podłoża. Bramki montuje się kompletnie bez żadnych narzędzi. Każdy za pomocą własnych rąk (i instrukcji) zdoła złożyć bramkę. Fabrycznie zapakowana jest w karton, co w razie potrzeby ułatwia jej przetransportowanie.

Bramki KIPSTA AIR KAGE

Dmuchana bramka! Główną zaletą bramki Kipsta AIR KAGE jest mobilność. Jest łatwa w montażu i demontażu – przechowuje się ją w specjalnej torbie z paskiem, a po wyjęciu w kilka sekund będzie gotowa do użytku. Została zaprojektowana do gry z bliskimi i jest odpowiednia na każdą nawierzchnię. Bramkę można pompować ustami lub pompką. Wyobrażając sobie dmuchaną bramkę od razu na myśl przychodzi, że będzie ona niestabilna i po jednym mocniejszym strzale odleci z piłką. Nic bardziej mylnego! Bramka Kipsta Air Kage posiada boczne kieszenie, które służą do jej obciążenia (np. piaskiem), których zadaniem jest zapewnienie stabilności podczas gry. Jej wymiary wynoszą 95 x 70 cm, a waga zaledwie 0,720 g. Jest dostępna w 5 wersjach kolorystycznych.

Fot2. Materiał własny

Skoro mamy już bramkę w ogrodzie, to jeszcze potrzeba najważniejszej rzeczy, bez której ten sport nie ma sensu. Chodzi oczywiście o piłkę! I mogę polecić następujące modele:

  • PIŁKA KIPSTA F100 – została stworzona dla młodych zawodników, rozpoczynających swoją przygodę z piłką, bądź tych grających okazjonalnie. Kolor niebieski – dla dzieci poniżej 8. roku życia, kolor czerwony – dla dzieci od 8. do 12. roku życia i kolor żółty dla dzieci powyżej 12. roku życia
  • PIŁKA KIPSTA F500 Hybride – dla już grających w klubie bądź akademii będziemy potrzebowali wytrzymałej oraz wygodnej piłki. Ten model jest dostępny w 4. wersjach kolorystycznych oraz posiada piankową warstwę wewnętrzną i niewidoczne szwy, które zapewniają wysoki komfort gry
  • PIŁKA KIPSTA F900 – świetnie oddaje wrażenia płynące z gry oraz jest bardzo precyzyjna, posiada homologację FIFA.

Fot3. Materiał własny

Mamy bramkę i piłkę, więc jesteśmy gotowi do gry w ogrodzie! Wiele godzin świetnej zabawy i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu! Jednak przydałaby się jeszcze tak zwana “truskawka na torcie”. W tej sytuacji będą to akcesoria piłkarskie, które potrafią w świetny sposób urozmaicić nasz trening piłkarski, czy nawet zabawę z dziećmi.

  • DRABINKA KOORDYNACYJNA – jest łatwa w użytkowaniu. Ma 4 metry, 7 półsztywnych szczebelków, które ograniczają ryzyko poślizgnięcia się. Jaskrawy kolor, który zapewnia dobrą widoczność w trawie.
  • ZNACZNIK BOISKA – stworzony do łatwego i szybkiego wyznaczania pola gry. Zestaw zawiera 4 podstawki, które można obciążyć (np. piaskiem) oraz odblaskową, elastyczną taśmę, tworzącą linie naszego pola.
  • STOŻKI – obowiązkowy element treningu piłkarskiego. W zestawie Kipsty jest ich aż 40 (po 10 z każdego koloru). Jaskrawa barwa zapewnia dobrą widoczność (nawet z odległości 25 metrów), a kształt wskazujący kierunek ruchu ułatwia naukę.
  • PŁOTKI TRENINGOWE – przydadzą się do rozwijania umiejętności motorycznych. Posiadają 3 modularne wysokości (15, 25 i 30 cm), co sprawia, że świetnie możemy dopasować wysokość płotka do umiejętności osoby wykonującej ćwiczenia. Łatwo się je składa i są kompaktowe.

Fot4. Materiał własny

Piłka nożna w domu

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi posiadać ogródek, dlatego kolejną możliwością gry jest piłka nożna w domu. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to niedopuszczalna forma gry ze względu na ryzyko sporych zniszczeń bądź fakt, iż nie jest to boisko piłkarskie, które często przekracza 100 metrów. Jednak granie w piłkę nożną w domu wcale nie musi być ryzykowne dla domowego sprzętu – można wykorzystać piłki i mini piłki wykonane z pianki.

Zazwyczaj bramka piłkarska kojarzy nam się z wielkim, 7-metrowym złączem aluminium z nałożoną siatką, do której strzela się w meczach piłki 11-osobowej na dużych boiskach, czy też z bramkami z orlika, które chcąc nie chcąc ciężko byłoby pomieścić w większości domów czy mieszkań. Na pomoc przychodzą kompaktowe bramki Kipsta, sprawdzające się w domowym zaciszu.

Może przydać się także siatka na piłkę Kipsta, stworzona z myślą o nauce żonglowania piłką. Bez wątpienia ułatwia to naukę kontroli i sprawia, że trening staje się jeszcze bardziej skuteczny.

Czy wy też spędzacie aktywnie czas w obecnej sytuacji? Może macie jakieś inne pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu i szlifowania umiejętności piłkarskich? Dajcie znać! 🙂 Zostań w domu lub ogrodzie, ale nie zaprzestawaj indywidualnej aktywności fizycznej!

Patryk Hanke Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika
DLA RODZICÓW, PIŁKA NOŻNA

Jak dobrać buty piłkarskie dla swojego dziecka?

Jak dobrać buty piłkarskie dla swojego dziecka?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu