WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

06 kwiecień 2020
#PORADY
#SPRZĘT

Nastał czas zastania w środowisku piłkarskim. W końcu piłka nożna to nie wszystko co się w życiu liczy, jednak jest ona bardzo ważnym punktem dla każdego piłkarskiego świra! Wszystkie rozgrywki zostały zawieszone, zajęcia treningowe każdej akademii w Polsce wstrzymane, a ze świata napływają informacje, że najlepszym sposobem na zło jakie spotkało nasze społeczeństwo jest pozostanie w domu. Czy to oznacza, że trzeba zapomnieć o piłce? Ja mówię temu zdecydowane NIE!


Jak sobie poradzić z zakazem spotykania się w większych skupiskach ludzi? Można przecież przestrzegać zaleceń, zostać w domu i grać w piłkę nożną w ogrodzie lub w domu! Dla starszych czytelników będzie to forma oderwania się od rzeczywistości i powrotu do lat dzieciństwa, gdy przypadkowo stłukło się nie jedną doniczkę. Dla młodszych będą to dobrze spędzone chwile z rodziną na zabawie i aktywnym uprawianiu sportu.

Piłka nożna w ogrodzie

Taka forma aktywności na świeżym powietrzu może okazać się świetną zabawą na kilka godzin. Dobrze sprawdzi się także jako umilenie czasu swoim pociechom, co na filmie przedstawia Radek – szczeciński lider sportu, fanatyk piłki nożnej i biegania.

Bramki KIPSTA SG500

Niezależnie od posiadanego miejsca w naszym ogrodzie można dobrać sporo piłkarskich sprzętów, które sprawią, że jeszcze bardziej polubimy spędzać czas w swoim zielonym królestwie. Na pierwszy ogień wchodzą bramki KIPSTA SG500, dostępne w trzech wymiarach:

  • rozmiar S o wymiarach 90 x 70 x 48 cm i wadze 4 kg. Ze względu na jej wymiary bramka jest idealna do gry bez bramkarza.
  • rozmiar M o wymiarach 180 x 120 x 90 cm i wadze 9,8 kg
  • rozmiar L o wymiarach 3x2x1,04 m i wadze 9,9 kg

Fot1. Materiał własny

Bramki wykonano ze stali, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, a także odporne na ścieranie. Nie są podatne na warunki atmosferyczne. Stabilność to kolejna mocna strona, świetnie spisują się na każdej nawierzchni, a w razie potrzeby w zestawie otrzymujemy śledzie do przymocowania do podłoża. Bramki montuje się kompletnie bez żadnych narzędzi. Każdy za pomocą własnych rąk (i instrukcji) zdoła złożyć bramkę. Fabrycznie zapakowana jest w karton, co w razie potrzeby ułatwia jej przetransportowanie.

Bramki KIPSTA AIR KAGE

Dmuchana bramka! Główną zaletą bramki Kipsta AIR KAGE jest mobilność. Jest łatwa w montażu i demontażu – przechowuje się ją w specjalnej torbie z paskiem, a po wyjęciu w kilka sekund będzie gotowa do użytku. Została zaprojektowana do gry z bliskimi i jest odpowiednia na każdą nawierzchnię. Bramkę można pompować ustami lub pompką. Wyobrażając sobie dmuchaną bramkę od razu na myśl przychodzi, że będzie ona niestabilna i po jednym mocniejszym strzale odleci z piłką. Nic bardziej mylnego! Bramka Kipsta Air Kage posiada boczne kieszenie, które służą do jej obciążenia (np. piaskiem), których zadaniem jest zapewnienie stabilności podczas gry. Jej wymiary wynoszą 95 x 70 cm, a waga zaledwie 0,720 g. Jest dostępna w 5 wersjach kolorystycznych.

Fot2. Materiał własny

Skoro mamy już bramkę w ogrodzie, to jeszcze potrzeba najważniejszej rzeczy, bez której ten sport nie ma sensu. Chodzi oczywiście o piłkę! I mogę polecić następujące modele:

  • PIŁKA KIPSTA F100 – została stworzona dla młodych zawodników, rozpoczynających swoją przygodę z piłką, bądź tych grających okazjonalnie. Kolor niebieski – dla dzieci poniżej 8. roku życia, kolor czerwony – dla dzieci od 8. do 12. roku życia i kolor żółty dla dzieci powyżej 12. roku życia
  • PIŁKA KIPSTA F500 Hybride – dla już grających w klubie bądź akademii będziemy potrzebowali wytrzymałej oraz wygodnej piłki. Ten model jest dostępny w 4. wersjach kolorystycznych oraz posiada piankową warstwę wewnętrzną i niewidoczne szwy, które zapewniają wysoki komfort gry
  • PIŁKA KIPSTA F900 – świetnie oddaje wrażenia płynące z gry oraz jest bardzo precyzyjna, posiada homologację FIFA.

Fot3. Materiał własny

Mamy bramkę i piłkę, więc jesteśmy gotowi do gry w ogrodzie! Wiele godzin świetnej zabawy i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu! Jednak przydałaby się jeszcze tak zwana “truskawka na torcie”. W tej sytuacji będą to akcesoria piłkarskie, które potrafią w świetny sposób urozmaicić nasz trening piłkarski, czy nawet zabawę z dziećmi.

  • DRABINKA KOORDYNACYJNA – jest łatwa w użytkowaniu. Ma 4 metry, 7 półsztywnych szczebelków, które ograniczają ryzyko poślizgnięcia się. Jaskrawy kolor, który zapewnia dobrą widoczność w trawie.
  • ZNACZNIK BOISKA – stworzony do łatwego i szybkiego wyznaczania pola gry. Zestaw zawiera 4 podstawki, które można obciążyć (np. piaskiem) oraz odblaskową, elastyczną taśmę, tworzącą linie naszego pola.
  • STOŻKI – obowiązkowy element treningu piłkarskiego. W zestawie Kipsty jest ich aż 40 (po 10 z każdego koloru). Jaskrawa barwa zapewnia dobrą widoczność (nawet z odległości 25 metrów), a kształt wskazujący kierunek ruchu ułatwia naukę.
  • PŁOTKI TRENINGOWE – przydadzą się do rozwijania umiejętności motorycznych. Posiadają 3 modularne wysokości (15, 25 i 30 cm), co sprawia, że świetnie możemy dopasować wysokość płotka do umiejętności osoby wykonującej ćwiczenia. Łatwo się je składa i są kompaktowe.

Fot4. Materiał własny

Piłka nożna w domu

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy musi posiadać ogródek, dlatego kolejną możliwością gry jest piłka nożna w domu. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to niedopuszczalna forma gry ze względu na ryzyko sporych zniszczeń bądź fakt, iż nie jest to boisko piłkarskie, które często przekracza 100 metrów. Jednak granie w piłkę nożną w domu wcale nie musi być ryzykowne dla domowego sprzętu – można wykorzystać piłki i mini piłki wykonane z pianki.

Zazwyczaj bramka piłkarska kojarzy nam się z wielkim, 7-metrowym złączem aluminium z nałożoną siatką, do której strzela się w meczach piłki 11-osobowej na dużych boiskach, czy też z bramkami z orlika, które chcąc nie chcąc ciężko byłoby pomieścić w większości domów czy mieszkań. Na pomoc przychodzą kompaktowe bramki Kipsta, sprawdzające się w domowym zaciszu.

Może przydać się także siatka na piłkę Kipsta, stworzona z myślą o nauce żonglowania piłką. Bez wątpienia ułatwia to naukę kontroli i sprawia, że trening staje się jeszcze bardziej skuteczny.

Czy wy też spędzacie aktywnie czas w obecnej sytuacji? Może macie jakieś inne pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu i szlifowania umiejętności piłkarskich? Dajcie znać! 🙂 Zostań w domu lub ogrodzie, ale nie zaprzestawaj indywidualnej aktywności fizycznej!

Patryk Hanke Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika
DLA RODZICÓW, PIŁKA NOŻNA

Jak dobrać buty piłkarskie dla swojego dziecka?

Jak dobrać buty piłkarskie dla swojego dziecka?
PIŁKA NOŻNA

Nie straszna ci słota i mróz – bieliznę termoaktywną włóż!

Nie straszna ci słota i mróz – bieliznę termoaktywną włóż!

NASI BLOGERZY POLECAJĄ

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu