WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak dobrać buty trekkingowe do zimowej wędrówki po górach?

28 styczeń 2020
#PORADY
#SPRZĘT

Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednie buty trekkingowe do zimowej wędrówki po górach? W materiale wideo znajdziesz kilka słów na temat obuwia i tego, jak dobrać buty trekkingowe do zimowej wędrówki po górach!


Niezawodna, wysoka cholewka

Najważniejszą cechą, jaką powinny mieć buty, które wybierzemy do zimowej wędrówki po górach to przede wszystkim ich wysokość. Takie buty zdecydowanie powinny być za kostkę, dzięki czemu wspomogą kostkę oraz będą chronić nas przed śniegiem, który może nasypać się do obuwia. Takie buty można oczywiście również wspomóc, na przykład stuptutami czy ochraniaczami; wtedy mamy już całkowitą gwarancję, że śnieg nie zawita do środka naszych butów.

Ochroń się przed wilgocią

Kolejną istotną cechą jest materiał, z jakiego wykonano buty. Powinien on zagwarantować wodoodporność, ponieważ przy długiej, kilkugodzinnej akcji w śniegu, but pracuje cały czas i każdy krok jest stawiany w śniegu. Bywa, że buty wówczas przepuszczają, dlatego warto wybrać but wodoodporny, czyli ze specjalną membraną, aby nie przepuszczał wilgoci do środka.

Zagwarantuj ciepło stopom

Następnie należy zadbać o to, by było nam ciepło w stopy. Istnieją dwa rozwiązania aspektu temperatury stopy. Z jednej strony, możemy poszukać butów które są dodatkowo ocieplone. Drugą opcją jest założenie grubych skarpet, co wymaga nieco większego buta. Tak czy inaczej, najważniejsze jest, aby stopom zawsze było ciepło i żeby nie doszło do odmrożeń. 

Przyczepnie = bezpiecznie

Ostatnia istotna cecha, jaką buty trekkingowe na zimę powinny posiadać to oczywiście przyczepność. Musimy się liczyć z tym, że śnieg czy lód jest wszechobecny zimą, dlatego też podeszwa powinna być specjalnie przystosowana do tego typu podłoża. Istnieje również możliwość, aby wspomóc się również raczkami, nakładkami lub rakami, tak aby ta przyczepność została zachowana. Z kolei po potężnych opadach śniegu, zwłaszcza na nieco mniej strzelistych górach, np. w Beskidach, przydatne mogą się okazać rakiety śnieżne. Kompatybilność z rakietami śnieżnymi zatem również można wziąć pod uwagę przy wyborze modelu buta.

Podsumowanie

Podsumowując, ważne aby w takich butach było nam ciepło, wygodnie, aby śnieg nie sypał się do środka i bezpiecznie. Wówczas wycieczka w góry z pewnością dostarczy nam dużo przyjemności. Mamy ogromną nadzieję, że pomogliśmy w odpowiedzi na pytanie “Jak dobrać buty trekkingowe na zimę?”.

>SPRAWDŹ OFERTĘ BUTÓW TREKKINGOWYCH NA ZIMĘ (otwiera się na nowej zakładce)”>>>SPRAWDŹ OFERTĘ BUTÓW TREKKINGOWYCH NA ZIMĘ

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

TURYSTYKA / TREKKING, SPORT W ŻYCIU

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach

TOP 20 najciekawszych miejsc na Mazurach
TURYSTYKA / TREKKING

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?

Karpaty w Polsce. Jakie pasma górskie Karpat warto zwiedzić w kraju?
TURYSTYKA / TREKKING

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

Zamek w Mosznej - historia i legendy. Poznaj historie o zamku w Mosznej!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu