WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Oxelo town 9 ef w walencji

27 luty 2017

Luty jest miesiącem, kiedy pogoda nie zachęca specjalnie do spędzania wolnego czasu na zewnątrz, tym bardziej do aktywności fizycznej. Większość z nas myśli o tym, że za niecałe dwa miesiące rozpocznie się długo wyczekiwana wiosna. Nie wszystko jednak stracone, wsiadamy do samolotu i za trzy godziny z hakiem możemy cieszyć się słońcem i temperaturą w okolicach 20 stopni. Tym razem padło na Hiszpanię, a dokładnie na jeden z najbardziej słonecznych punktów na mapie Europy – Walencję.

Trzecie co do wielkości miasto Królestwa Hiszpanii pochwalić się może jednym z najlepiej funkcjonujących systemów transportu w Europie, z wieloma liniami metra na czele. Jednak studencki budżet ma to do siebie, że niespecjalnie potrafi się rozciągnąć, a tego typu wygody kosztują. Nie chcąc specjalnie tracić czasu, udało się wpaść na niekonwencjonalny, a, jak się później okazało, trafiony pomysł. Szybka wizyta w jednym ze sklepów Decathlon w Walencji, wypożyczenie sprzętu testowego na 48 h i już można było ruszać w drogę. Miasto jest duże i pełne atrakcji, co więcej, szeroka siatka tras rowerowych, poprowadzonych wzdłuż nawet niewielkich uliczek, wręcz zachęcała do jazdy i eksploracji.

Nie trzymając już dłużej w niepewności… naszym pojazdem została hulajnoga OXELO Town 9 EF, jeden z modeli przeznaczonych do jazdy na długie i średnie dystanse, z kołami 200 mm. Miała ona za zadanie poradzić sobie w przestrzeni miejskiej, nie tylko na równych chodnikach, ale i w terenie takim jak miejskie parki, skwery czy place. Po przejechaniu około 90 km w ciągu niespełna trzech dni, możgę stwierdzić, że sprawdziła się więcej niż dobrze!

Największym wyzwaniem i testem możliwości okazały się Ogrody Turii – jedna z największych atrakcji miasta, długi na 11 km park, pełniący ważną rolę w życiu mieszkańców, wykorzystywany jako miejsce rekreacji i aktywności fizycznej. Znajduje się on w dawnym korycie rzeki, a jego krajobraz co chwila się zmienia, z czym musiała zmierzyć się nasza hulajnoga. Duże koła, w połączeniu z dobrej jakości elementami konstrukcji hulajki i, co w tym przypadku ważne, ze sprawną przednią amortyzacją, zapewniały komfort jazdy w miejscach pełnych żwiru, nierównego asfaltu czy kostki. Nie można zapomnieć o systemie EASYFOLD. Sprawdził się on w miejscach, w których jazda hulajnogą nie była możliwa.

Proste i szybkie złożenie hulajnogi jest idealne, gdy przed nami pojawiają się takie trudności jak schody czy po prostu place pełne ludzi.

Podsumowując: jeśli lubisz podróżować, ale masz na to niewiele czasu, Twoje wycieczki są krótkie, ale chcesz je wykorzystać w stu procentach, to sprzęt OXELO jak najbardziej Ci to ułatwi. Większość osób podróżuje samolotami, przy czym zabranie ze sobą roweru czy hulajnogi nie jest proste, dlatego idealnym rozwiązaniem jest znalezienie palcem na mapie sklepu Decathlon i skorzystanie z usługi wypożyczenia. Na pewno nie pożałujesz, zwiedzanie w ten sposób staje się jeszcze ciekawsze i „magiczne”. A po powrocie może stwierdzisz, że w Twoim miejscu zamieszkania sprzęt sprawdzi się równie dobrze, a nawet zastąpi inne znane Ci środki transportu…?


Autorami powyższej historii jest Joanna Zając i Michał Denys. Możecie ich spotkać w sklepie Decathlon Łódź 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu