WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Kolarstwo MTB

OSTATNIE ARTYKUŁY
KOLARSTWO MTB KOLARSTWO SZOSOWE ROWERY MIEJSKIE

Jak wycentrować koło w rowerze?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu

Kolarstwo MTB to forma kolarstwa górskiego. Skrót MTB wywodzi się bezpośrednio właśnie z tej nazwy – mountain biking. Rowery używane w kolarstwie MTB przystosowane są do pokonywania bardzo trudnych warunków jezdnych. Muszą mieć wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję i opony charakteryzujące dobrą przyczepnością. Kolarstwo górskie od 1996 roku jest oficjalną dyscypliną olimpijską. Oprócz konkursów dla zawodowców organizowanych jest też szereg inicjatyw dla kolarzy średnio-zaawansowanych.

Kolarstwo górskie jest bardzo szeroką kategorią, do której przynależy szereg innych dyscyplin. Wyróżnić można między innymi kolarstwo ekstremalny w formie zjazdu, freeride, slalomu, podwójnego slalomu lub dirt jumping. Do innych dyscyplin lub poddyscyplin należą: maraton, trial, all mountains i cross-country.

Współcześnie rowery górskie są niezwykle popularne, ale warto wiedzieć, że ich historia jest bardzo młoda. Zostały wynalezione w latach 70. XX wieku przez Gary’ego Fishera, uznawanego także za inicjatora kolarstwa MTB.