WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Lotki do badmintona - lotki piórkowe czy syntetyczne?

19 sierpień 2020

Które lotki do badmintona są lepsze: piórkowe czy syntetyczne? To zależy od naszego poziomu gry. Dla osób grających tylko dla przyjemności wystarczą lotki syntetyczne. Gracz, którzy na poważnie trenują grę w badmintona, powinien wybrać lotki piórkowe. Właściwości obu lotek są różne. Sprawdź, jakie lotki do badmintona są odpowiednie dla ciebie.


Piórkowe lotki do badmintona

Lotki do badmintona dzielą się na piórkowe i syntetyczne. Oba rodzaje są popularne. Lotki piórkowe wybierają osoby, które lubią ofensywny tryb gry. Jak sama nazwa wskazuje, lotki piórkowe składają się z piór i zazwyczaj są wykonane z naturalnych materiałów, najczęściej piór gęsich. Jedna lotka to 16 piórek. Lotki piórkowe są szybkie i precyzyjne, jednak mniej trwałe niż syntetyczne. Dużo osób i tak lubi nimi grać, bo zwyczajnie pomagają w osiąganiu dobrych wyników dzięki swojej szybkości. Warto wiedzieć, że im wyższa temperatura, tym szybsza staje się lotka!

Lotki piórkowe oznaczone są numerami. Im wyższy numer, tym szybka lotka:

  • 76 – to najwolniejsza lotka,
  • 77 – określana jako średnio szybka lotka,
  • 78 – najszybsza lotka, używa się jaj podczas gry w niskich temperaturach.

Syntetyczne lotki do badmintona

Z wyglądu są bardzo podobne do lotek piórkowych, ale tym razem mamy do czynienia ze sztucznym materiałem. Może to być ważne dla osób, które nie chcą kupować żadnych produktów, które są w jakimkolwiek stopniu wykonane ze zwierząt. Poza tym producenci starają się zawsze upodobnić syntetyczny materiał do włosia naturalnego. Lotki syntetyczne są bardziej wytrzymałe i dłużej można nimi grać, ale nie są już tak precyzyjne jak lotki piórkowe.

Lotki syntetyczne oznaczone są kolorami. Podobnie jak wcześniej wspomniane numery, tutaj także kolory świadczą o szybkości lotek:

  • zielone to lotki powolne,
  • niebieskie to lotni średnio szybkie,
  • czerwone to lotki szybkie.

Lotki piórkowe polecane są osobom, które już potrafią grać i chcą zacząć swoją przygodę z badmintonem na poważnie. Lotki syntetyczne sprawdzą się u weekendowych graczy, którzy są pograć dla przyjemności, a nie dla zdobycia konkretnego wyniku.

Jak przygotować się do gry w badmintona?

Jeśli spróbowaliśmy gry w badmintona i wiemy, że to coś dla nas, możemy zwiększyć swój komfort gry. Przede wszystkim powinniśmy wybrać dopasowaną do naszego poziomu rakietę do badmintona. Możemy też zainwestować w odzież do badmintona, ale jeśli chcemy, możemy grać w standardowym stroju sportowym. Ważne, aby było nam wygodnie i przewiewnie.

W tym sporcie sporo się biega, poza tym do gry angażujemy wszystkie partie ciała, dlatego możemy wprowadzić do planu treningowego dodatkowe ćwiczenia, które zwiększą efektywność podczas gry. Obowiązkowa jest też znajomość zasad gry! Potem pozostaje nam już tylko cieszyć się ruchem.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BADMINTON

Badminton - zasady. Na czym polega gra w badmintona?

Badminton - zasady. Na czym polega gra w badmintona?
BADMINTON

Siatki, rakietki, lotki – co zabrać ze sobą na łono natury?

Siatki, rakietki, lotki – co zabrać ze sobą na łono natury?
BADMINTON

Wymiary boiska do badmintona - jakie są prawidłowe wymiary boiska?

Wymiary boiska do badmintona - jakie są prawidłowe wymiary boiska?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu