WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Strój do badmintona – jak się ubrać?

16 sierpień 2021

Zasady badmintona łatwo opanować, a sama gra może sprawić wiele przyjemności. Żeby jednak treningi badmintona – nawet te nieprofesjonalne – były w pełni komfortowe, z pewnością przyda nam się odpowiedni strój. Jak zatem wybrać odpowiednią odzież?

Badminton to nieskomplikowana dyscyplina sportowa, która jest często wybierana przez amatorskich miłośników aktywności fizycznej. Mimo że można ją uprawiać zawodowo, nierzadko możemy ją zaobserwować w trakcie urlopowych wyjazdów podczas ciepłych dni

Co wziąć pod uwagę, wybierając odzież do badmintona?

Absolutną podstawą w trakcie rozgrywek w badmintona – podobnie jak w przypadku wielu innych dyscyplin – jest posiadanie wygodnego obuwia sportowego. Buty do badmintona powinny być lekkie i elastyczne, tak by nie utrudniać ruchów, a jednocześnie powinny maksymalnie minimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku. W związku z tym obuwie powinna charakteryzować przyczepność, niska podeszwa, a do tego stabilność – tę ostatnią cechę mogą nam dodatkowo zagwarantować wyprofilowane wkładki, np. żelowe. Co szczególnie istotne, buty do badmintona należy wybierać pod względem terenu. Kiedy gramy na sztucznej nawierzchni, np. na wynajętym korcie, lepszym wyborem będzie dość miękka podeszwa, z kolei w przypadku trawy czy piasku sprawdzą się te modele butów, które mają twardszą podstawę.

Jeśli chodzi zaś o sam strój, to należy się kierować dość podobnymi kryteriami jak w przypadku obuwia. Stroje do badmintona powinny być lekkie, a przede wszystkim przewiewne. Odzież wykonana z materiałów, które pozwalają naszemu ciału oddychać, zapewni nam komfort w trakcie całej rozgrywki, szczególnie jeśli odbywa się ona w wysokiej temperaturze. Można postawić zatem na luźną koszulkę z szerokimi rękawami, dzięki czemu swobodnie będziemy brać zamach przy odbijaniu lotki, jak i na równie luźne spodenki, które nie będą krępować ruchów. Panie mogą z powodzeniem wybrać również dopasowane legginsy sportowe. Jeśli ubrania są przylegające, ale elastyczne i umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, spokojnie możemy skupić się wówczas na grze.

Strój do badmintona powinno uzupełnić nakrycie głowy, oczywiście w tych sytuacjach, kiedy gra odbywa się na niezadaszonym boisku. Ostre słońce nie tylko może utrudniać rozgrywkę, ale też zagrażać naszemu zdrowiu. Sportowa czapka z daszkiem czy też przewiązana chusta to doskonały sposób na to, by uchronić się przed promieniami słonecznymi.

Jakie akcesoria mogą się przydać w trakcie gry w badmintona?

W przypadku, kiedy treningi badmintona to dla nas niemalże codzienność lub też regularnie organizujemy amatorskie turnieje w gronie znajomych, warto także pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, które poprawiają komfort gry. Mowa tutaj m.in. o owijkach do rakietek badmintonowych, które zawsze w razie potrzeby można wymienić i tym samym nie musimy rezygnować z kolejnej rozrywki ze względu na to, że z rakiety nie da się już korzystać. Przydatne są także owijki na rączkę, które poprawiają uchwyt i sprawiają, że rakietka dopasowuje się do dłoni zawodnika.

Często spotykanym akcesorium są również frotki zakładane na nadgarstki. Nie utrudniają one ruchów, a pozwalają na szybkie otarcie potu z czoła, kiedy tylko tego potrzebujemy.

Kliknij w link i zobacz wszystkie akcesoria do gry w badmintona.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BADMINTON

Badminton - zasady. Na czym polega gra w badmintona?

Badminton - zasady. Na czym polega gra w badmintona?
BADMINTON

Wymiary boiska do badmintona - jakie są prawidłowe wymiary boiska?

Wymiary boiska do badmintona - jakie są prawidłowe wymiary boiska?
BADMINTON

Badminton - technika. Jak odbijać i serwować lotkę?

Badminton - technika. Jak odbijać i serwować lotkę?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu