Boisko do badmintona jest spore, dlatego zawodnicy muszą mieć dobrą kondycję fizyczną – w końcu gra wymaga od nich szybkich podbiegów i gwałtownych zatrzymań, a w tym wszystkim jeszcze precyzji i siły uderzeń praktycznie przez cały czas. Znajomość wymiarów boiska do badmintona może nieco ułatwić poruszanie się po nim – w końcu po jakimś czasie wiadomo na wyczucie, ile należy podbiec i z jakiej odległości uda się wykonać najlepsze odbicie.
Zasady badmintona jasno wskazują nie tylko sposób gry, ale też warunki, w jakich powinna się ona odbywać. Ponieważ gra toczy się na boisku, to musi mieć ono odpowiednie wymiary oraz elementy. Standardowo mecze badmintona rozgrywane są na boiskach o wymiarach 13,4 m na 6,1 m (mecz deblowy). W przypadku meczów indywidualnych szerokość boiska jest znacznie mniejsza, wynosi zaledwie 5,19 m. Długość przekątnej całego boiska wynosi 14,723 m.
Z kolei wyposażenie boiska do badmintona to przede wszystkim słupki i siatka, ustawiona w prawidłowy sposób. Siatka musi być zawieszona na wysokości 1,55 m, a jej szerokość powinna wynosić 76 centymetrów.
Podczas gry zawodnicy zmieniają strony, ale dotyczy to tylko kilku sytuacji:
W przypadku przeoczenia momentu zmian strony boiska zawodnicy muszą naprawić swój błąd od razu po odkryciu błędu, ale lotka do badmintona nie może jeszcze być w grze. Punktacja nie zmienia się w takiej sytuacji.
Przede wszystkim przydadzą ci się odpowiednie buty do badmintona oraz wygodny strój. Jeśli nie jest to oficjalna gra, możesz się ubrać dowolnie – ważne, aby twój strój miał sportowy charakter i dawał ci swobodę ruchów. Na oficjalnych rozgrywkach potrzebna będzie odzież do badmintona. To dopasowane krótkie spodenki oraz koszulka z krótkim rękawem.
Przed rozpoczęciem gry można wykonać krótką rozgrzewkę. Badminton to gra, która wymaga dużo biegania, wymusza gwałtownie zatrzymania oraz angażuje całe ciało. Dlatego, aby uniknąć kontuzji, warto wykonać kilka podstawowych ćwiczeń rozgrzewających przed meczem. Należy też sprawdzić jakość swojego sprzętu.
Być może owijka do rakiety będzie wymagała szybkiej wymiany albo okaże się, że na następne zajęcia przyda się już nowy naciąg w rakiecie? Pamiętaj, że naciągu nie wymienisz od ręki: będziesz musiał zanieść rakietę do serwisu, gdzie zostanie dobrana odpowiednia siła naciągu. Dlatego dokonuj przeglądu sprzętu regularnie.