WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

[Tekst klienta] Jak przygotować się do treningu na siłowni?

12 październik 2018
#PORADY

Jeśli postanowiłaś zacząć trenować na siłowni, warto żebyś przed pierwszym treningiem dobrze się do tego zadania przygotowała. Dzięki temu Twój pobyt na sali ćwiczeń będzie miłą odmianą, a nie przykrym obowiązkiem!

Po pierwsze zacznij od zastanowienia się, czego oczekujesz. Czy zależy Ci na redukcji masy ciała, wzmocnieniu kondycji, a może uwydatnieniu mięśni? Warto swoje oczekiwania przedstawić instruktorowi, który przygotuje na tej podstawie najlepszy plan treningowy.

Fot 1. Pamiętaj, że ćwiczenia mają być przyjemnym doświadczeniem!

Jak dobrać odpowiedni strój na siłownię?

      Najlepiej jeśli zadbasz o strój z materiału, który pozwoli skórze oddychać. Często strój do ćwiczeń ma wbudowaną siateczkową wstawkę, co skuteczniej odprowadza wilgoć i zwiększa przewiewność. Warto także zwrócić uwagę na krój stroju, gdyż nie może on krępować ruchów, ma zapewnić pełną swobodę ruchów.

Fot 2. Oddychająca odzież to absolutna podstawa!

Buty to bardzo ważny element garderoby, dobrze gdy są z przewiewnej bawełny, z amortyzowaną podeszwą. Torba na ubrania to kolejny gadżet, który pozwoli Ci poczuć się pewniej, gdyż oprócz ubrań wrzucisz do niej ręcznik, klapki, produkt myjący (po fizycznym zmęczeniu prysznic to podstawa), a także wodę, którą ugasisz pragnienie. Jeśli planujesz trening siłowy, dobrze mieć sportowe rękawiczki, żeby uniknąć odcisków na dłoniach.

Zadbaj także o zmianę swojego menu

     Bez odpowiedniej diety efekty pozyskane na siłowni nie będą spektakularne.

Fot 3. Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta to podstawa właściwych treningów

Pokarmy należy dostarczać w małych ilościach w 5-6 posiłkach dziennie. Regularność spożywania posiłków jest niezwykle ważna, a zrezygnowanie z używek przyśpieszy pozytywne zmiany. W dobrze zbilansowanej diecie powinno znaleźć się wysokojakościowe białko, ryby morskie, jaja oraz nabiał. Dzięki odpowiedniej diecie i regularnym treningom zyskasz formę, o której marzysz.

Autor: Bożena Jędral

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

CROSS TRENING, FITNESS

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?
CROSS TRENING, FITNESS

Jak oddychać podczas treningu siłowego?

Jak oddychać podczas treningu siłowego?
CROSS TRENING, FITNESS

4 ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej

4 ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu