WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o biustonoszach sportowych

22 luty 2019
#PORADY

Jeśli chcesz prawidłowo ćwiczyć, będziesz potrzebować odpowiedniego wyposażenia. Jeśli chcesz czerpać korzyści z treningu kardio, musisz koniecznie wybrać właściwy biustonosz!

Chcesz czuć się swobodnie podczas wykonywania wszystkich ćwiczeń składających się na Twój program treningowy? Powinnaś bezwzględnie wyposażyć się w dwa elementy stroju: legginsy oraz biustonosz. Biustonosz jest niezbędny na siłowni, dlatego zdecydowaliśmy się opowiedzieć Wam o nim więcej!

Fot 1. Materiał własny | Biustonosz obok legginsów jest najważniejszym elementem ubioru na treningu fitness

Dlaczego biustonosz jest tak ważny?

Wiele kobiet uprawiających sport zakłada do tej aktywności klasyczny biustonosz. „Nie jest to rozsądny wybór,” mówi Aurélie, product manager odpowiedzialna w Domyos za biustonosze i posiadająca specjalistyczną wiedzę w tej dziedzinie.

„Podczas treningu kadio kobiecy biust porusza się we wszystkich kierunkach: w górę i w dół, na boki, w przód i w tył. Doznaje przy tym silnych wstrząsów. Trzeba więc zapewnić mu właściwą ochronę: zarówno po to, by zapobiec jego opadaniu, jak i w celu uniknięcia bólu powodowanego powtarzającymi się ruchami.”

Fot 2. Materiał własny | Powinnaś zapewnić swojemu biustowi ochronę w trakcie treningu!

Rolą biustonosza jest zminimalizowanie ruchów biustu przy jednoczesnym imitowaniu ich naturalnej trajektorii.

Idealny rozmiar

„Wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza ma kluczowe znaczenie,” mówi Aurélie.

„Spełni on doskonale swoją funkcję, jeżeli będzie działał jak druga skóra na biuście. Wiele kobiet uważa, że biustonosz powinien być bardzo obcisły, ale w rzeczywistości oznacza to, że nie będzie w stanie ograniczać wstrząsów przy jednoczesnym naśladowaniu naturalnych ruchów piersi”.

Fot 3. Materiał własny | Wiele kobiet uważa, że biustonosz powinien być maksymalnie przylegający do ciała

Sprawdzając w tabeli rozmiarów obwód biustu i wielkość miseczki, dowiesz się, jak dobrać biustonosz, który prawidłowo podtrzyma biust, nie uciskając go. Powinnaś czuć się komfortowo i w pełni swobodnie. W razie wątpliwości poproś o radę!

Jaki biustonosz do jakiej formy aktywności?

Wybierając konkretny typ biustonosza, należy wziąć pod uwagę rodzaj aktywności fizycznej, do której będzie on przeznaczony. Niektóre modele oferują niski poziom podtrzymywania i większą swobodę ruchów. „Biustonosz o niskim poziomie podtrzymywania przeznaczony jest do sportów powodujących słabe wstrząsy, takich jak trening obwodowy, który nie wymaga wykonywania skoków,” tłumaczy Aurélie. Uprawiające sport kobiety najczęściej (w około 80% przypadków) wybierają biustonosz o średnim poziomie podtrzymywania.

Fot 4. Materiał własny | Biustonosz o niskim poziomie podtrzymywania przeznaczony jest do sportów powodujących słabe wstrząsy

„Z reguły odpowiada on większości potrzeb związanych z doznawanymi wstrząsami,” mówi product manager. „Jest używany do większości ćwiczeń na siłowni.” Jeżeli natomiast zależy Ci na maksymalnej stabilizacji biustu, możesz zdecydować się na wersję o znacznie wyższym poziomie podtrzymywania.

„Taki biustonosz będzie idealny do ćwiczeń obfitujących w ruchy o wysoce powtarzalnym charakterze, na przykład do rytmicznego biegu lub treningu kardio. Modele zapewniające maksymalne podtrzymywanie są również niezwykle popularne wśród pań obdarzonych większym biustem.”

I nie zapomnij o stylu…

Biustonosz, podobnie jak legginsy, jest nieodzownym elementem stroju na trening fitness. „Można go założyć pod bluzę lub pod koszulkę, ale można go również nosić samodzielnie,” mówi Aurélie. „Dlatego właśnie projektujemy biustonosze w taki sposób, aby podkreślały i eksponowały piękno kobiecej sylwetki. Pragniemy, by panie czuły się komfortowo, atrakcyjnie i pewnie. Oferujemy szeroką gamę biustonoszy, w tym niektóre w wersji push-up. Fakt, że w stroju sportowym czujemy się pewnie i dobrze, pomaga przełamać opory przed pójściem na siłownię. Niezależnie od kształtów ciała każdy powinien znaleźć to, na czym mu zależy, aby ćwiczyć w komfortowych dla siebie warunkach.”

Fot 5. Materiał własny | Można go założyć pod bluzę lub pod koszulkę, ale można go również nosić samodzielnie

Czy wyobrażasz sobie uprawianie sportu bez specjalnego biustonosza? Jaki model wybrałaś? Jakie są Twoje preferencje? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! 🙂

Zobacz naszą kolekcję staników! 

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

CROSS TRENING, FITNESS

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?

Jak używać kółka do ćwiczeń mięśni brzucha?
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
FITNESS

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?

Mini-stepper: dlaczego jest skuteczny?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu