WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Czym jest technologia Fresh & Black?

23 lipiec 2019
#SPRZĘT

Czy często zdarza się tak, że w trakcie upalnego biwaku miałeś(-aś) ochotę na krótką drzemkę? A może nie zawsze chcesz wstać wraz z pierwszymi promieniami słońca, które docierają do wnętrza Twojego namiotu?

Jeśli  twierdząco odpowiadasz na powyższe pytania, znalazłeś się w gronie podróżników borykających się z problemami dotyczącymi braku komfortu podczas wypoczynku pod namiotem. Pewnie od razu chciałbyś zapytać: Czy jest na to jakiś sposób? :) 

Myślę, że zgodzisz się ze mną, że wakacje/urlop są zbyt krótkie, aby dodatkowo przejmować się skutkami niewyspania, bardzo wczesnego wstawania (z powodu przenikania światła słonecznego do wnętrza) lub też szybkiego nagrzewania się namiotu?

Fot 1. Materiał własny | Nie chcesz, by rano na wakacjach pod namiotem budziły Cię promienie słoneczne? Sprawdź, co daje technologia Fresh & Black!

Projektanci Quechua postanowili wyjść tym problemom naprzeciw i opracowali materiał wykonany na podstawie  technologii Fresh & Black, który ma za zadanie niwelować większość przeszkód pojawiających się w czasie wakacyjnych wojaży z namiotem. Czy im się to udało? Sprawdźmy sami :)

Czym jest technologia Fresh & Black?

Zobacz wideo, w którym tłumaczymy, na czym polega działanie technologii Fresh & Black:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=SkA85PtJWwQ

Materiał wykonany na podstawie systemu Fresh & Black składa się z 4 warstw (kolejność od zewnętrznej strony:

1. Biały poliester:

  • Jego  podstawowym zadaniem jest nadanie właściwości wodoodpornych (w przeciwieństwie do namiotów nylonowych, które są lżejsze, jednak w żaden sposób nie będą odporne na deszcz).
  • Wszystkie namioty kempingowe Quechua są poddawane testom w laboratorium i terenie, gdzie wytrzymują czterogodzinną próbę „natryskiwania”  pod natężeniem 200 litrów wody przez godzinę na m 2 .
  • Dodatkowo poliester jako pierwszy zewnętrzny materiał odbija promienie UV.

Fot 2. Materiał własny | Poliester jako pierwszy zewnętrzny materiał odbija promienie UV

2. Dwutlenek tytanu :

  • Również odbija promienie słońca, nie dopuszczając przedostania się ich do wnętrza namiotu.
  • Dwutlenek tytanu jest również stosowany w kosmetykach, zarówno w szamponach jak i kremach jako ochrona przed promieniowaniem UV - chroni nasz naskórek nie wnikając w jej wnętrze.

3. Czarny węgiel:

  • Zatrzymuje przedostanie się światła słonecznego do wnętrza namiotu, dzięki czemu nie będziemy musieli budzić się razem z pierwszymi promieniami słońca.
  • Deklarujemy aż 99% zaciemnienia nawet w wakacyjny letni dzień

4. Aluminium:

  • Zatrzymuje ciepło, dzięki czemu wnętrze namiotu pozostaje zdecydowanie chłodniejsze niż temperatura panująca na zewnątrz
  • Różnica temperatur - 17°C, między klasycznym namiotem a takim z technologią Fresh & Black.

Fot 3. Materiał własny | Różnica temperatur między normalnym namiotem, a namiotem z systemem Fresh & Black - aż 17 stopni!

Jak jest naprawdę?

Uważam, że najlepsza recenzją będą opinie klientów testujących różne wielkości namiotów (dwuosobowe, trzyosobowe, rodzinne), a także o różnym sposobie rozkładania (klasyczne, namioty 2-seconds) posiadające technologię Fresh & Black:

„W środku jest naprawdę ciemno, a system wentylacji sprawia, że temperatura do spania jest idealna. Nawet w największe upały można się wyspać, bez narażania się na przebywanie w saunie”

„Podchodziłem sceptycznie do kwestii zaciemnienia, ale rano budząc się w namiocie stwierdziłem, że jest ok i ciekawe jak to się sprawdzi gdy niebo nie będzie zachmurzone, otwieram namiot a tu pełne słońce! Rzeczywiście też jest trochę chłodniej, a przy otworzonych wywietrznikach po obu stronach namiotu jest przewiewnie i można wytrzymać w namiocie dłużej niż do 6 rano.” 

„W namiocie jest ciemno jak w piwnicy bez światła, dlatego trzeba nastawiać budzik żeby wstać ;), bo ani słońce ani upał nie przeszkadza. Jedyną wadą namiotu jest konieczność doświetlania wnętrza latarką za dnia (gdy np. szukamy drobnych przedmiotów).”

„W środku rzeczywiście jest trochę chłodniej niż w tradycyjnym namiocie i przede wszystkim jest ciemno - podczas gdy inni zakrywali kocami/ręcznikami ściany namiotów po wschodniej stronie ja spałem w najlepsze. Mało tego jednego dnia się rozchorowałem i w tym namiocie przespałem cały dzień z przerwą ubikacje i obiad i w ogóle nie przeszkadzało mi że to środek dnia.”

Oceny pochodzą z zakładki „opinie klientów” znajdującej się na stronie decatlon.pl przy produktach posiadających technologię Fresh & Black.

Fot 4. Materiał własny | Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Decathlon - z łatwością dobierzemy namiot w sam raz na Twoje potrzeby! 

Co wybrać?

Jeśli Twój urlop wciąż jest jeszcze niewykorzystany, a chcesz go spędzić na biwaku, górskiej wyprawie, czy też wyjechać na letni festiwal, skorzystaj ze sprawdzonych przez wielu użytkowników rozwiązań.  Doświadczenia  klientów związane z korzystaniem z  namiotów z technologią Fresh & Black pokazują, że wypoczynek w namiocie może być komfortowy, a dawne stereotypy związane z wczesnym wstawaniem czy poczuciem gorąca wreszcie zostaną przełamane.

Chętnie pomogę Ci z wątpliwościami przy wyborze typu namiotu natomiast miejsce podróż y musisz znaleźć już sam :) Do zobaczenia W DRODZE! :)

Martyna Czagan Decathlon Kraków Plaza
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Plaza w Krakowie – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek (odwiedziłam 19 krajów). Uwielbiam podróże wszelkiego rodzaju – samochodowe, rowerowe, piesze, górskie i inne! Możesz skontaktować się ze mną mailowo: martyna.czagan@decathlon.com Pozdrowienia z podróży!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Plaza w Krakowie – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek (odwiedziłam 19 krajów). Uwielbiam podróże wszelkiego rodzaju – samochodowe, rowerowe, piesze, górskie i inne! Możesz skontaktować się ze mną mailowo: martyna.czagan@decathlon.com Pozdrowienia z podróży!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KEMPING

Jak prawidłowo używać i przechowywać materac dmuchany?

Jak prawidłowo używać i przechowywać materac dmuchany?
KEMPING

Wyśpij się dobrze! Recenzja poduszki Helium Quechua

Wyśpij się dobrze! Recenzja poduszki Helium Quechua
KEMPING

Jak naprawić materac dmuchany?

Jak naprawić materac dmuchany?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu