WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Czym jest technologia Fresh & Black?

23 lipiec 2019
#SPRZĘT

Czy często zdarza się tak, że w trakcie upalnego biwaku miałeś(-aś) ochotę na krótką drzemkę? A może nie zawsze chcesz wstać wraz z pierwszymi promieniami słońca, które docierają do wnętrza Twojego namiotu?

Jeśli  twierdząco odpowiadasz na powyższe pytania, znalazłeś się w gronie podróżników borykających się z problemami dotyczącymi braku komfortu podczas wypoczynku pod namiotem. Pewnie od razu chciałbyś zapytać: Czy jest na to jakiś sposób? 🙂 

Myślę, że zgodzisz się ze mną, że wakacje/urlop są zbyt krótkie, aby dodatkowo przejmować się skutkami niewyspania, bardzo wczesnego wstawania (z powodu przenikania światła słonecznego do wnętrza) lub też szybkiego nagrzewania się namiotu?

Fot 1. Materiał własny | Nie chcesz, by rano na wakacjach pod namiotem budziły Cię promienie słoneczne? Sprawdź, co daje technologia Fresh & Black!

Projektanci Quechua postanowili wyjść tym problemom naprzeciw i opracowali materiał wykonany na podstawie  technologii Fresh & Black, który ma za zadanie niwelować większość przeszkód pojawiających się w czasie wakacyjnych wojaży z namiotem. Czy im się to udało? Sprawdźmy sami 🙂

Czym jest technologia Fresh & Black?

Zobacz wideo, w którym tłumaczymy, na czym polega działanie technologii Fresh & Black:

Materiał wykonany na podstawie systemu Fresh & Black składa się z 4 warstw (kolejność od zewnętrznej strony:

1. Biały poliester:

  • Jego  podstawowym zadaniem jest nadanie właściwości wodoodpornych (w przeciwieństwie do namiotów nylonowych, które są lżejsze, jednak w żaden sposób nie będą odporne na deszcz).
  • Wszystkie namioty kempingowe Quechua są poddawane testom w laboratorium i terenie, gdzie wytrzymują czterogodzinną próbę „natryskiwania”  pod natężeniem 200 litrów wody przez godzinę na m 2 .
  • Dodatkowo poliester jako pierwszy zewnętrzny materiał odbija promienie UV.

Fot 2. Materiał własny | Poliester jako pierwszy zewnętrzny materiał odbija promienie UV

2. Dwutlenek tytanu :

  • Również odbija promienie słońca, nie dopuszczając przedostania się ich do wnętrza namiotu.
  • Dwutlenek tytanu jest również stosowany w kosmetykach, zarówno w szamponach jak i kremach jako ochrona przed promieniowaniem UV – chroni nasz naskórek nie wnikając w jej wnętrze.

3. Czarny węgiel:

  • Zatrzymuje przedostanie się światła słonecznego do wnętrza namiotu, dzięki czemu nie będziemy musieli budzić się razem z pierwszymi promieniami słońca.
  • Deklarujemy aż 99% zaciemnienia nawet w wakacyjny letni dzień

4. Aluminium:

  • Zatrzymuje ciepło, dzięki czemu wnętrze namiotu pozostaje zdecydowanie chłodniejsze niż temperatura panująca na zewnątrz
  • Różnica temperatur – 17°C, między klasycznym namiotem a takim z technologią Fresh & Black.

Fot 3. Materiał własny | Różnica temperatur między normalnym namiotem, a namiotem z systemem Fresh & Black – aż 17 stopni!

Jak jest naprawdę?

Uważam, że najlepsza recenzją będą opinie klientów testujących różne wielkości namiotów (dwuosobowe, trzyosobowe, rodzinne), a także o różnym sposobie rozkładania (klasyczne, namioty 2-seconds) posiadające technologię Fresh & Black:

„W środku jest naprawdę ciemno, a system wentylacji sprawia, że temperatura do spania jest idealna. Nawet w największe upały można się wyspać, bez narażania się na przebywanie w saunie”

„Podchodziłem sceptycznie do kwestii zaciemnienia, ale rano budząc się w namiocie stwierdziłem, że jest ok i ciekawe jak to się sprawdzi gdy niebo nie będzie zachmurzone, otwieram namiot a tu pełne słońce! Rzeczywiście też jest trochę chłodniej, a przy otworzonych wywietrznikach po obu stronach namiotu jest przewiewnie i można wytrzymać w namiocie dłużej niż do 6 rano.” 

„W namiocie jest ciemno jak w piwnicy bez światła, dlatego trzeba nastawiać budzik żeby wstać ;), bo ani słońce ani upał nie przeszkadza. Jedyną wadą namiotu jest konieczność doświetlania wnętrza latarką za dnia (gdy np. szukamy drobnych przedmiotów).”

„W środku rzeczywiście jest trochę chłodniej niż w tradycyjnym namiocie i przede wszystkim jest ciemno – podczas gdy inni zakrywali kocami/ręcznikami ściany namiotów po wschodniej stronie ja spałem w najlepsze. Mało tego jednego dnia się rozchorowałem i w tym namiocie przespałem cały dzień z przerwą ubikacje i obiad i w ogóle nie przeszkadzało mi że to środek dnia.”

Oceny pochodzą z zakładki „opinie klientów” znajdującej się na stronie decatlon.pl przy produktach posiadających technologię Fresh & Black.

Fot 4. Materiał własny | Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Decathlon – z łatwością dobierzemy namiot w sam raz na Twoje potrzeby! 

Co wybrać?

Jeśli Twój urlop wciąż jest jeszcze niewykorzystany, a chcesz go spędzić na biwaku, górskiej wyprawie, czy też wyjechać na letni festiwal, skorzystaj ze sprawdzonych przez wielu użytkowników rozwiązań.  Doświadczenia  klientów związane z korzystaniem z  namiotów z technologią Fresh & Black pokazują, że wypoczynek w namiocie może być komfortowy, a dawne stereotypy związane z wczesnym wstawaniem czy poczuciem gorąca wreszcie zostaną przełamane.

Chętnie pomogę Ci z wątpliwościami przy wyborze typu namiotu natomiast miejsce podróż y musisz znaleźć już sam 🙂 Do zobaczenia W DRODZE! 🙂

Martyna Czagan Decathlon Kraków Plaza
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Plaza w Krakowie – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek (odwiedziłam 19 krajów). Uwielbiam podróże wszelkiego rodzaju – samochodowe, rowerowe, piesze, górskie i inne! Możesz skontaktować się ze mną mailowo: martyna.czagan@decathlon.com Pozdrowienia z podróży!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Plaza w Krakowie – chętnie podpowiem nie tylko na temat sprzętu, ale również doradzę nieco w kwestii turystycznych wycieczek (odwiedziłam 19 krajów). Uwielbiam podróże wszelkiego rodzaju – samochodowe, rowerowe, piesze, górskie i inne! Możesz skontaktować się ze mną mailowo: martyna.czagan@decathlon.com Pozdrowienia z podróży!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KEMPING

Co zabrać na kemping? 5 akcesoriów kempingowych

Co zabrać na kemping? 5 akcesoriów kempingowych
KEMPING

Co zabrać pod namiot? Zobacz listę rzeczy!

Co zabrać pod namiot? Zobacz listę rzeczy!
KEMPING

[Wideo] Namiot pompowany czy tradycyjny? Sprawdź, jak je rozłożyć!

[Wideo] Namiot pompowany czy tradycyjny? Sprawdź, jak je rozłożyć!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu