Jak rozłożyć namiot?

30 maj 2019

Zastanawiasz się, jaki namiot będzie najlepszy pod kątem systemu montażu? Nie wiesz, jak skutecznie rozłożyć namiot? Oto kilka porad, które pomogą Ci w prawidłowym rozłożeniu namiotu.

ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE = WIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ PODCZAS ROZKŁADANIA

Aby namiot przyjął prawidłowy kształt, należy najpierw dobrze rozciągnąć go na ziemi, wykorzystując w tym celu dolne zaczepy. Uformowanie gładkiego, równego prostokąta stwarza wszelkie szanse na to, że rozstawiony namiot będzie prezentował się nienagannie!

Fot 1. Materiał własny | Rurki mają zazwyczaj takie samo oznaczenie kolorystyczne, jak odpowiadające im tunele

W przypadku namiotów posiadających w 4 narożnikach paski radzimy poluzować je maksymalnie, aby można było później w prosty sposób dostosować objętość namiotu.

W większości naszych namiotów rurki mają ten sam kolor co odpowiadające im tunele. Ułatwia to ich zlokalizowanie. Radzimy zmontować wszystkie rurki przed postawieniem namiotu. Wsuwanie ich do tuneli będzie potem szybsze i łatwiejsze.

W przypadku namiotów nadmuchiwanych, takich jak Air seconds, prawidłowe ustawienie podstawy łuków (poprzez skierowanie ich na zewnątrz) przed rozpoczęciem pompowania pozwoli powiększyć przestrzeń w namiocie.

Warto wiedzieć!

Zanim przystąpisz do dzieła... Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem namiotu Air Seconds lub Air Seconds Family, to czy pomyślałeś o zaopatrzeniu się w pompkę Quechua? Umożliwi Ci ona optymalne nadmuchanie łuków i maksymalne wykorzystanie potencjału namiotu!

Fot 2. Materiał własny | Zamierzasz zakupić namiot pompowany? Nie zapomnij o odpowiedniej pompce!

LINKI NACIĄGNIĘTE NIE ZA SŁABO I NIE ZA MOCNO

Instynktownie wykazujemy tendencję do maksymalnego naciągania linek.
W rzeczywistości jednak, jako że ich rolą jest zwiększenie odporności namiotu na wiatr, trzeba zostawić im pewną dozę elastyczności.

Fot 3. Materiał własny | Pamiętaj, że naciąg linek nie powinien być ani zbyt mocny, ani za lekki

Ponadto nadmierne naciągnięcie linek może spowodować spłaszczenie namiotu, co z kolei może doprowadzić do poszerzenia wejścia lub przedostawania się deszczu do środka.

OSTATNI SZLIF: WBICIE SZPILEK

Aby zapewnić namiotowi odpowiednią stabilność, mocujemy go do podłoża szpilkami. Aby szpilka pozostała na swoim miejscu i nie wyskoczyła przy pierwszym podmuchu wiatru, należy wbić ją w ziemię pod kątem 45° w kierunku przeciwnym do namiotu.

Fot 4. Materiał własny | Prawidłowo rozłożony namiot to niemalże gwarancja sukcesu na biwaku. Reszta zależy od pogody i towarzystwa :)

Chcesz mieć pewność, że namiot jest dobrze rozłożony? Wskaże Ci to łatwość, z jaką możesz go otworzyć i zamknąć. Jeśli zamki błyskawiczne przy wejściu nie przesuwają się płynnie albo masz wrażenie, że stawiają opór, to prawdopodobnie namiot jest zbytnio lub niewystarczająco napięty.

Jesteś teraz gotowy na spotkanie z przygodą. Do zobaczenia na szlaku! :) 

Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu