WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak rozłożyć namiot?

30 maj 2019

Zastanawiasz się, jaki namiot będzie najlepszy pod kątem systemu montażu? Nie wiesz, jak skutecznie rozłożyć namiot? Oto kilka porad, które pomogą Ci w prawidłowym rozłożeniu namiotu.

ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE = WIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ PODCZAS ROZKŁADANIA

Aby namiot przyjął prawidłowy kształt, należy najpierw dobrze rozciągnąć go na ziemi, wykorzystując w tym celu dolne zaczepy. Uformowanie gładkiego, równego prostokąta stwarza wszelkie szanse na to, że rozstawiony namiot będzie prezentował się nienagannie!

Fot 1. Materiał własny | Rurki mają zazwyczaj takie samo oznaczenie kolorystyczne, jak odpowiadające im tunele

W przypadku namiotów posiadających w 4 narożnikach paski radzimy poluzować je maksymalnie, aby można było później w prosty sposób dostosować objętość namiotu.

W większości naszych namiotów rurki mają ten sam kolor co odpowiadające im tunele. Ułatwia to ich zlokalizowanie. Radzimy zmontować wszystkie rurki przed postawieniem namiotu. Wsuwanie ich do tuneli będzie potem szybsze i łatwiejsze.

W przypadku namiotów nadmuchiwanych, takich jak Air seconds, prawidłowe ustawienie podstawy łuków (poprzez skierowanie ich na zewnątrz) przed rozpoczęciem pompowania pozwoli powiększyć przestrzeń w namiocie.

Warto wiedzieć!

Zanim przystąpisz do dzieła... Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem namiotu Air Seconds lub Air Seconds Family, to czy pomyślałeś o zaopatrzeniu się w pompkę Quechua? Umożliwi Ci ona optymalne nadmuchanie łuków i maksymalne wykorzystanie potencjału namiotu!

Fot 2. Materiał własny | Zamierzasz zakupić namiot pompowany? Nie zapomnij o odpowiedniej pompce!

LINKI NACIĄGNIĘTE NIE ZA SŁABO I NIE ZA MOCNO

Instynktownie wykazujemy tendencję do maksymalnego naciągania linek.
W rzeczywistości jednak, jako że ich rolą jest zwiększenie odporności namiotu na wiatr, trzeba zostawić im pewną dozę elastyczności.

Fot 3. Materiał własny | Pamiętaj, że naciąg linek nie powinien być ani zbyt mocny, ani za lekki

Ponadto nadmierne naciągnięcie linek może spowodować spłaszczenie namiotu, co z kolei może doprowadzić do poszerzenia wejścia lub przedostawania się deszczu do środka.

OSTATNI SZLIF: WBICIE SZPILEK

Aby zapewnić namiotowi odpowiednią stabilność, mocujemy go do podłoża szpilkami. Aby szpilka pozostała na swoim miejscu i nie wyskoczyła przy pierwszym podmuchu wiatru, należy wbić ją w ziemię pod kątem 45° w kierunku przeciwnym do namiotu.

Fot 4. Materiał własny | Prawidłowo rozłożony namiot to niemalże gwarancja sukcesu na biwaku. Reszta zależy od pogody i towarzystwa :)

Chcesz mieć pewność, że namiot jest dobrze rozłożony? Wskaże Ci to łatwość, z jaką możesz go otworzyć i zamknąć. Jeśli zamki błyskawiczne przy wejściu nie przesuwają się płynnie albo masz wrażenie, że stawiają opór, to prawdopodobnie namiot jest zbytnio lub niewystarczająco napięty.

Jesteś teraz gotowy na spotkanie z przygodą. Do zobaczenia na szlaku! :) 

Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu