WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak wymienić dętkę w rowerze?

05 wrzesień 2018
#PORADY

Właśnie przemierzasz kolejne kilometry rowerowej wyprawy. Nagle… Dętka w Twojej oponie została pr Przyjemną wycieczkę rowerową łatwo może zepsuć przebita dętka. Jeśli chcemy uniknąć problemów na trasie, warto wcześniej dowiedzieć się jak ją wymienić. To nie jest trudne! Przeczytaj nasz poradnik jak wymienić dętkę krok po kroku i obejrzyj film instruktażowy. zebita. Kto z nas nie doświadczył takiej sytuacji… Zobaczcie wideo, w którym nasz specjalista pokazuje, jak efektywnie wymienić dętkę w rowerze!

Wymiana dętki w rowerze – czego potrzebuję?

Przedziurawienie dętki w rowerze może się przydarzyć każdemu w dowolnym momencie, niezależnie od tego czy jedziemy rowerem w mieście, czy wybraliśmy się w podróż po Europie. Dlatego ważne, aby każdy kierowca jednośladu potrafił ją wymienić. Z tego powodu w plecaku rowerzysty powinna zawsze znajdować się:

  • zapasowa dętka,
  • 2 lub 3 łyżki do opon,
  • pompka lub napój co2.

Przed zakupem powyższych akcesoriów w naszym sklepie, warto skonsultować się z naszymi doradcami klienta. Nie tylko jakość dętki rowerowej jest istotny w czasie wymiany ogumienia w rowerze. Łyżki do opon są również istotne – porządny sprzęt posłuży nam dłużej.

Jak zdjąć koło rowerowe

Nie ma możliwości wymienienia dętki bez zdjęcia koła roweru. Zdjęcie przedniego koła nie powinno nastręczać trudności – wystarczy poluzować zacisk i wykręcić koło. Odrobinę trudniejsze jest wypięcie tylnego koła. Jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie najlepiej umieścić przerzutkę na najmniejszej zębatce. Następnie – w zależności od budowy roweru, może być konieczne wypięcie hamulców czy odkręcenie koła od ramy za pomocą śrubokrętu. Dlatego oprócz akcesoriów do demontażu opony i wymiany dętki, w plecaku rowerzysty zawsze powinny znajdować się śrubokręty – płaski i krzyżakowy.

Jak wymienić dętkę w rowerze krok po kroku

Jeśli już zdjęliśmy nasze koło. możemy przystąpić do wymienienia dętki rowerowej. Jak to zrobić? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem krok po kroku:

  • Na samym początku musimy ręcznie lekko odciągnąć oponę od koła, po czym za pomocą łyżek do opon zdejmujemy ogumienie.
  • Dętkę wyciągamy od strony wentylka. Następnie musimy ją lekko napompować w celu sprawdzenia gdzie doszło do uszkodzenia. Możemy to zrobić przysuwając dętkę lekko do twarzy, co pozwoli wyczuć miejsce uciekania powietrza. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić miejsce przebicia opony i ewentualnie pozbyć się przyczyny uszkodzenia dętki.
  • Nową dętkę należy lekko napompować, tak aby uniknąć przyszczypania jej łyżką do opon. Wentyl umieszczamy w otworze koła i zakładamy ją, układając jednocześnie z obu stron. W tym miejscu warto jeszcze raz sprawdzić, czy w oponie nie zostało coś, co mogłoby uszkodzić nową dętkę
  • Następnie przystępujemy do montażu opony. Możemy to zrobić również przy pomocy łyżek. Koło możemy napompować za pomocą tradycyjnej pompki bądź sprayu z CO2. Po napompowaniu koło należy umieścić z powrtoem w ramie roweru.

Wymiana dętki w rowerze jest bardzo prosta i można ją wykonać samemu. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego, który dokładnie pokazuje jak wymienić dętkę w bardzo szybki sposób.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

KOLARSTWO MTB, ROWERY MIEJSKIE

Czy można jeździć rowerem po chodniku?

Czy można jeździć rowerem po chodniku?
KOLARSTWO MTB

Rozmiar ramy roweru. Jak dobrać ramę roweru do wzrostu?

Rozmiar ramy roweru. Jak dobrać ramę roweru do wzrostu?
KOLARSTWO MTB, KOLARSTWO SZOSOWE, ROWERY MIEJSKIE

Ile kalorii spalamy na rowerze?

Ile kalorii spalamy na rowerze?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu