WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Trasy rolkarskie w Trójmieście - 10 miejsc

15 July 2021

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza trasa na rolki, Trójmiasto oferuje w tym względzie naprawdę szeroki i różnorodny wybór. Znajdzie się coś dla wielbicieli i natury, i terenów miejskich. Niezależnie od tego, jak lubicie jeździć, Trójmiasto odpowie na wasze rolkarskie potrzeby.

1. Gdzie na rolki w Trójmieście?

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie jazda na rolkach jest bardzo popularna. Spędzają w ten sposób czas nie tylko młodzi. Na trasach łatwo napotkamy i starszych rolkarzy. Malownicze okoliczności cieszą oko i pozwalają odetchnąć od spraw codziennych. Po takiej sesji organizm jest dotleniony i szczęśliwy. To świetny sposób na lepszy humor, bezsenność czy brak energii.

2. Gdańsk, Dolne miasto – skatepark dzielnicowy

Tuż obok szkoły podstawowej znajduje się dość okazały skatepark z wieloma betonowymi powierzchniami i rampami do pokonania. W okolicy znajdziemy Główne Miasto i wiele zabytków, jak na przykład słynny żuraw czy Fontanna Neptuna. Zwiedzanie Gdańska na rolkach to bardzo przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu.

3. Gdańsk, Skatepark przy Ergo Arenie – Plac Dwóch Miast

Skatepark przy stadionie to popularne miejsce do jeżdżenia na rolkach i deskorolce. Nie gwarantuje może największej przestrzeni, ale jeździ się tu naprawdę przyjemnie. Okolica jest malownicza i cieszy oko. Już półgodzinna sesja na rolkach potrafi nas pozytywnie nastroić i poprawić humor na dłużej.

4. Gdańsk, Skateplaza przy Parku im. Ronalda Reagana 

Jeśli mieszkacie na Przymorzu i szukacie dobrej miejscówki, by pojeździć na rolkach, sprawdźcie Skateplazę. Co ciekawe, z tego miejsca można łatwo trafić prosto do Parku Północnego w Sopocie. Tam także można znaleźć świetne trasy do jazdy – park opisujemy kawałek niżej. To niepowtarzalna okazja zaliczyć obie te atrakcje.

5. Rolki Gdańsk – najlepsze miejsca do jazdy – Stadion Energa 

Stadion przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk to wyśmienite miejsce do jazdy na rolkach. Lokalizacja jest bardzo popularna i odwiedzają ją zarówno początkujący, jak i doświadczeni rolkarze. Miejsca jest tu naprawdę dużo – łatwo szklić tu swoje umiejętności.

6. Gdańsk, Chełm – Skatepark, ulica Zielonogórska 4

Na gdańskim Chełmie znajduje się Obiekt Sportowy Zielonogórska, popularne miejsce spotkań nie tylko młodych osób. Skatepark nie jest duży, ale można na nim poćwiczyć akrobacje. Mała przestrzeń sprawia, że łatwo poznać tam innych amatorów jazdy. Wspólne ćwiczenia czy wymiana doświadczeń może wyjść nam na dobre.

7. Gdańsk, Westerplatte

Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Znajduje się tu także sporo ścieżek do jazdy, w tym trasa tuż przy linii brzegowej. Mamy możliwość podziwiania widoków i obcowania z żywą historią. Na rolkach może to być jeszcze ciekawsze. Warto też oczywiście wybrać się pod sam pomnik.

8. Gdynia, Park Kiloński 

W parku jest dużo zieleni – taki widok potrafi ukoić nawet po ciężkim dniu. Wprawdzie nie jest to lokacja przeznaczona specjalnie do jazdy, ale alejki są szerokie i z łatwością znajdziemy dla siebie sporo miejsca. Rolkarze chętnie odwiedzają ten park nawet mimo tego, że nawierzchnia nie jest najlepszej jakości. To sprawia, że w jazdę trzeba włożyć odrobinę więcej wysiłku.

9. Rolki Gdynia Skatepark – Skwer Sue Ryder

Poza skateparkiem to miejsce oferuje również interesujące ścieżki rowerowe z naprawdę dobrą nawierzchnią. Sam skatepark nie jest duży, ale ma kilka ciekawych atrakcji. Na pewno warto dać mu szansę i trochę tam pojeździć. Jeśli mieszkacie w pobliżu, koniecznie do niego zajrzyjcie.

10. Rolki w Sopocie – Park Północny

W parku przy ul. Powstańców Warszawy można swobodnie zrelaksować się podczas jazdy na rolkach. Tym bardziej, że park oferuje oddzielne trasy dla rolkarzy i rowerzystów. Jeśli szukasz miejsca, gdzie inni nie będą Ci aż tak przeszkadzać, sprawdź Park Północny. To jedno z ciekawszych miejsc do jazdy na rolkach w Sopocie.

Rolki nad morzem? Czemu nie

Trójmiasto ma w swojej ofercie sporo miejsce dla wielbicieli rolek. Trasy są bardzo urozmaicone. Pełno tu dużych przestrzeni, skateparków i placów. Do tego ścieżki rowerowe i chodniki czy aleje malowniczych parków. Obok popularnych tras znajdziemy też często warte uwagi budynki i pomniki. Możemy więc łatwo połączyć jazdę ze zwiedzaniem. To świetny sposób na poznanie tych miejsc.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zacząć przygodę z rolkami kliknij w link: „Jak zacząć jazdę na rolkach„.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących – od czego zacząć treningi na siłowni

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących – od czego zacząć treningi na siłowni
HULAJNOGI

Jaka hulajnoga dla 6-latka? Sprawdzamy jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka

Jaka hulajnoga dla 6-latka? Sprawdzamy jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka
SIATKÓWKA

Jak napompować piłkę do siatkówki — pompowanie z i bez igły

Jak napompować piłkę do siatkówki — pompowanie z i bez igły

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu