WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak wybrać rower miejski?

01 marzec 2019

Chcesz kupić rower miejski i nie wiesz, który wybrać? To zupełnie naturalne! Każdy model ma swoje specyficzne cechy i jest zaprojektowany, aby odpowiedzieć na szereg potrzeb użytkowników.

Aby Ci pomóc, poprowadzimy Cię przez cały proces, mając na uwadze dwa kluczowe kryteria - w jakich sytuacjach i do czego potrzebujesz roweru oraz wymagany poziom komfortu!

Fot 1. Materiał własny | Czy wiesz, jakiego roweru szukasz?

Okazjonalne użytkowanie i krótkie wycieczki

Chcesz, aby Twój rower miejski pomógł przełamać monotonię codziennej rutyny? Będziesz go głównie używać w weekendy i przy dobrej pogodzie, gdy będziesz miał ochotę jeździć lub kupić pieczywo. Dlatego Twój rower powinien być lekki i łatwy w obsłudze. Nasz model Elops 100 doskonale spełnia te wymagania.

Regularne korzystanie i wycieczki o średniej długości

Chcesz skorzystać z roweru, aby dostać się do pracy w piątek lub zabrać dziecko/wnuka na środowe zajęcia? Nasz Elops 120 to trafny wybór! Posiada bagażnik montażu fotelika dla dziecka lub rzeczy do pracy, tak w niskiej jak i męskiej wersji ramy. W niezwykle przystępnej cenie, na 28-calowych kołach, dzięki czemu idealnie nadaje się do pokonywania przeszkód miejskich, takich jak krawężniki i pokrywy studzienek.

Fot 2. Materiał własny | Musisz pamiętać, że rower będzie wystawiany na dużą próbę w trakcie miejskich wojaży

Codzienne korzystanie i różnorodne wycieczki

Chcesz, aby Twój rower był Twoim najlepszym środkiem transportu? Aby pomóc Ci dostać się do pracy w tygodniu i do parku w niedziele, Elops oferuje kompleksową ofertę dostosowaną do każdego budżetu. Nasz model wysokiej lub niskiej ramy 520 zapewnia doskonałą zwrotność w codziennym użytkowaniu dzięki ergonomicznym chwytom oraz sprężynie antyrotacyjnej. Oferujemy go w kolorze miętowym, granatowym oraz czerwonym w wersji damskiej oraz zielonym i niebieskim w wersji męskiej. Każdy z nich wyposażony jest w wytrzymały bagażnik (27kg), błotniki, 6-biegową przerzutkę oraz stylowy koszyk przedni (w wersji męskiej platformę).

Fot 3. Materiał własny | Elops 520

Ponadto aby zapewnić bezpieczeństwo o każdej porze zainstalowaliśmy wydajne oświetlenie ledowe zasilane z dynama.  Dopasujesz go do siebie dzięki dwóm rozmiarom ramy: M (155-175cm) oraz L (175-195cm).

Fot 4. Materiał własny | Elops 520

Przygotowaliśmy do nich także dedykowane kolorystycznie akcesoria (lampki, torby, kaski). Jeśli szukasz idealnej kombinacji manewrowości i wydajności, model 900 jest dla Ciebie. Jeśli zmiany tempa i prędkości są dla ciebie ważniejsze, skorzystaj z modelu 920!

Fot 5. Materiał własny | Elops 520

Duże odległości przy minimalnym wysiłku

Chcesz mieć możliwość poruszania się szybko, przy minimalnym wysiłku i dbania o kondycję w tym samym czasie. Dlaczego nie wybrać roweru elektrycznego? Możesz czerpać przyjemność z modelem 500-E w bardzo przystępnej cenie. Dzięki 7. przełożeniom model 900-E pozwala na autonomiczną jazdę nawet na 70 km. Model 940-E przesuwa go na 90 km, dzięki czemu idealnie nadaje się na długie dystanse i strome wzgórza.

Rozgość się!

Teraz już wiesz, jaki rodzaj roweru miejskiego by Ci odpowiadał. W Elopsach możesz wybierać między wysoką a niską ramą. Nasze rowery są starannie zaprojektowane, aby zapewnić zachowanie doskonałej postawy i komfort siedzenia. Gdy siedzisz na siodełku, plecy powinny być proste, ramiona wyciągnięte, trzymając kierownicę, a stopy płasko na ziemi.

Gama Elops oferuje odpowiedni rower miejski dla Twoich celów i zastosowań! Mamy rower dla Ciebie, a każdy gwarantuje odpowiednią postawę i doskonałą widoczność w warunkach miejskich. Przyjdź i sprawdź! :)

Autor: Michał Rejczak

Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu