WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak uprawiać sport w mieście?

26 lipiec 2019
#PORADY

Mieszkasz w mieście i tęsknisz za otwartą przestrzenią, gdzie mógłbyś uprawiać sport? Miasto daje Ci do tego mnóstwo okazji!

Tylko w lasach, czy nad brzegiem morza można naprawdę uprawiać sport?

Jeśli uważasz, że tylko w lasach i nad brzegiem morza da się naprawdę pobiegać, zrobić trening siłowy czy po prostu poćwiczyć na świeżym powietrzu, już teraz mówię: stop. Przy odrobinie wyobraźni betonową dżunglę można wykorzystać na mnóstwo sposobów, by codziennie trochę się poruszać. Chodzenie, bieganie, ćwiczenia siłowe, łagodna gimnastyka… W mieście znajdziesz wiele miejsc i obiektów, gdzie możesz uprawiać przeróżne sporty za darmo.

sport w miescie

Fot 1. Materiał własny | Zamiast jazdy samochodem czy autobusem, wybierz spacer do pracy

Dojazdy na sportowo

Jeśli masz niewiele czasu, dojazdy do biura tramwajem, metrem czy autobusem możesz częściowo lub całkowicie zastąpić spacerem, przejażdżką na hulajnodze albo rowerze itp. Czy jest lepszy sposób dotarcia do pracy niż ten połączony z półgodzinną aktywnością? „Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale w mieście możemy szybko pokonać pieszo kilka kilometrów” – wyjaśnia instruktorka sportu i zdrowia. „Otoczenie szybko się zmienia, wszędzie panuje zgiełk, a nasza uwaga skupia się na tysiącu rzeczy. Chodzenie czy bieganie niepoddane próbie rozległych przestrzeni odczuwa się inaczej… W miejskiej dżungli przemieszczanie się może być nawet łatwiejsze”. Co więcej, powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, więc poruszanie się na dwóch kółkach przebiega zdecydowanie sprawniej.

sport w miescie

Fot 2. Materiał własny | Niski murek? Idealne miejsce na rozciąganie lub szbyki trening na stepie

Miejska infrastruktura – Twój nowy przyjaciel

Miasto daje Ci także okazję do urozmaicania drogi i próbowania różnych ćwiczeń. Schody? Idealne do zmiany tempa i ćwiczeń na uda! Pokonaj je jak zwykle lub na jednej nodze, a efekty odczujesz bardzo szybko! Niski murek? Wejdź na niego i zejdź, robiąc sobie szybki trening na stepie. Ławka? Zarzuć na nią jedną nogę i dobrze się rozciągnij! Lub nawet użyj jej do zrobienia kilku pompek. Drewniany stół piknikowy? Doskonały do brzuszków! Wszelkiego rodzaju drobne przeszkody? To świetne cele przy grze w miejskiego golfa! Krótko mówiąc, jak widzisz, miejska infrastruktura stanowi doskonały, zabawny sposób na treningi. „Sport pozwala nam także na nowo odkryć otoczenie, w którym żyjemy, i czerpać z niego radość” – mówi psychoterapeuta.

sport w miescie

Fot 3. Materiał własny | Sport z siąsiadką? Czemu nie!

Pozdrów słońce… w promieniach słońca!

Ćwiczenia w mieście mogą polegać także na rozłożeniu maty do jogi pośrodku parku i urządzeniu treningu na świeżym powietrzu. Gdy pogoda dopisuje, jakież to świetne uczucie – wykonywać kolejne asany pod chmurką i słać słońcu pozdrowienia! Taki trening na mieście jest też doskonałą okazją, by wyrwać się z domu. A może by tak spotkać się z sąsiadką, która uprawia pilates? Jeśli natomiast wolisz piłkę nożną czy badmintona, miasto oferuje mnóstwo różnych miejsc do gry. Masz więc wszystko, by rozegrać mecz koszykówki czy futbolu!

sport w miescie

Fot 4. Materiał własny | Joga w parku, wśród uspokajającej zieleni

Jak widzisz, aby uprawiać sport, nie musisz jechać bardzo daleko – idealne miejsce jest tuż za rogiem! A może już kiedyś ćwiczyłeś w mieście? Podziel się z nami swoimi wskazówkami!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu