WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jaki sport jest najlepszy na koncentrację?

27 grudzień 2018

Gdy chcesz poprawić swoje wyniki w szkole lub w pracy, sport to doskonałe narzędzie pomagające zwiększyć zdolność koncentracji. Niezależnie od tego, jaką aktywność wybierzesz, pozwoli Ci ona całkowicie oczyścić umysł i uwolnić napięcie. Niektóre sporty jednak bardziej od innych sprzyjają pracy nad koncentracją.

Joga: królowa sportów na koncentrację

Nie przez przypadek joga pojawia się na szczycie listy sportów, które wspierają pracę nad koncentracją. To bowiem coś więcej niż tylko skuteczne ćwiczenia ciała (zwiększające jego siłę, elastyczność itd.) – joga niezwykle efektywnie ćwiczy także Twój umysł: uczy, jak go oczyszczać, jak skupiać się na uczuciach, zatrzymywać nieustanny potok myśli… Z czasem wpływ uprawiania jogi na Twoją codzienną koncentrację stanie się więcej niż korzystny.

Fot 1. Materiał własny | Joga niezwykle efektywnie ćwiczy także Twój umysł

Tenis

Jak powiedział sam słynny zawodnik André Agassi: tenis to prawdziwe psychiczne piekło i jeden z najtrudniejszych dla mózgu sportów. Musisz w nim nie tylko krzyżować szyki swojego oponenta, ale też mierzyć się z własną kondycją, uczuciami, myślami i frustracjami… To prawdziwy test dla Twojej koncentracji.

Fot 2. Materiał własny | Szukasz sposobu na koncentrację? Spróbuj gry w tenisa!

Golf

Oprócz tego, że gra w golfa wymaga doskonałej kondycji fizycznej i silnych mięśni (zwłaszcza pleców), sport ten rozwija także zdolność koncentracji. Będziesz jej potrzebował, by umieścić piłeczkę o średnicy zaledwie kilku centymetrów w niewiele większym dołku kilka metrów dalej!

Fot 3. Materiał własny | A może by tak zagrać w golfa?

Łucznictwo i dart (rzutki)

Tak samo trudne dla Twojego mózgu jak trafienie piłką do dołka jest wcelowanie strzałą jak najbliżej środka tarczy oddalonej o 18 metrów lub więcej – to bardzo skuteczne ćwiczenie na koncentrację. Możesz zacząć delikatniej, grając w darta – idea jest ta sama, tyle że bez łuku!

Fot 4. Materiał własny | Musisz się mocno skoncentrować, by trafić do celu

Taniec

Trudno jest znaleźć sport bardziej wymagający psychicznie od tańca. Nie tylko bowiem wymaga on doskonałej kondycji fizycznej, ale też angażuje całą Twą zdolność koncentracji, zwłaszcza gdy musisz zapamiętać choreografię i idealnie zsynchronizować ją z muzyką.

Fot 5. Materiał własny | Zapamiętaj choreografię i ciesz się wysiłkiem! Pozytywnie! :)

Polub artykuł
Komentarze
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu