WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jaki sport jest najlepszy na koncentrację?

27 grudzień 2018
#PORADY

Masz problemy z koncentracją? Sport może być dobrym sposobem na to, aby im zapobiec. Joga, golf, tenis czy łucznictwo skutecznie pomagają zwiększyć koncentrację. Dodatkowo pomagają oczyścić umysł i pozbyć się kortyzolu, który jest szkodliwy dla zdrowia.

Czym jest sport? Na pewno świetnym sposobem na poprawę koncentracji. Obecnie dookoła nas co chwila znajdują się dystraktory uwagi, co tylko pogłębia problemy z koncentracją. Na szczęście konkretne aktywności fizyczne pomagają polepszać koncentrację bez wielkiego wysiłku.

Joga: królowa sportów na koncentrację

Nie przez przypadek joga pojawia się na szczycie listy sportów, które wspierają pracę nad koncentracją. To bowiem coś więcej niż tylko skuteczne ćwiczenia ciała (zwiększające jego siłę, elastyczność itd.) – joga niezwykle efektywnie ćwiczy także Twój umysł: uczy, jak go oczyszczać, jak skupiać się na uczuciach, zatrzymywać nieustanny potok myśli… Z czasem wpływ uprawiania jogi na Twoją codzienną koncentrację stanie się więcej niż korzystny.

kobieta ćwiczy jogę na macie

Tenis – sposób na to, jak pracować nad koncentracją

Jak powiedział sam słynny zawodnik André Agassi: tenis to prawdziwe psychiczne piekło i jeden z najtrudniejszych dla mózgu sportów. Musisz w nim nie tylko krzyżować szyki swojego oponenta, ale też mierzyć się z własną kondycją, uczuciami, myślami i frustracjami… To prawdziwy test dla Twojej koncentracji.

mężczyzna odbija piłkę tenisową rakietą

Golf: sport, który wymaga koncentracji uwagi na wysokim poziomie

Oprócz tego, że gra w golfa wymaga doskonałej kondycji fizycznej i silnych mięśni (zwłaszcza pleców), sport ten rozwija także zdolność koncentracji. Będziesz jej potrzebował, by umieścić piłeczkę o średnicy zaledwie kilku centymetrów w niewiele większym dołku kilka metrów dalej!

Fot 3. Materiał własny | A może by tak zagrać w golfa?

Łucznictwo i dart (rzutki)

Tak samo trudne dla Twojego mózgu jak trafienie piłką do dołka jest wcelowanie strzałą jak najbliżej środka tarczy oddalonej o 18 metrów lub więcej – to bardzo skuteczne ćwiczenie na koncentrację. Możesz zacząć delikatniej, grając w darta – idea jest ta sama, tyle że bez łuku!

Fot 4. Materiał własny | Musisz się mocno skoncentrować, by trafić do celu

Problemy z koncentracją? Taniec pomoże!

Trudno jest znaleźć sport bardziej wymagający psychicznie od tańca. Nie tylko bowiem wymaga on doskonałej kondycji fizycznej, ale też angażuje całą Twą zdolność koncentracji, zwłaszcza gdy musisz zapamiętać choreografię i idealnie zsynchronizować ją z muzyką.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE, FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek na motywację do ćwiczeń!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek na motywację do ćwiczeń!
SPORT W ŻYCIU

Jakie sporty są dobre dla seniorów?

Jakie sporty są dobre dla seniorów?
FIZJOTERAPIA, SPORT W ŻYCIU

Naciągnięty mięsień barku - przyczyny, objawy i leczenie

Naciągnięty mięsień barku - przyczyny, objawy i leczenie

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu